more_horiz
PR24 Portal
Section05

kampania wyborcza

Wygrali wybory, choć na kampanie w sieci nie wydali milionów. Podsumowanie kampanii w Holandii

Przed środowymi wyborami parlamentarnymi holenderskie partie polityczne wydały setki tysięcy euro na kampanię w sieci. Okazuje się jednak, że PVV - antyimigrancka partia prawicowego populisty Geerta Wildersa - wygrała wybory dysponując budżetem na reklamę internetową wynoszącym 1475 euro.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Holandia Geert Wilders polityka wybory wybory 2023 kampania wyborcza internet cyfryzacja reklama w internecie Facebook media społecznościowe

Blisko 30 profili na Facebooku wspiera propagandowo PO. Skoordynowane działania przeciwko PiS

Co najmniej 29 profili na Facebooku, w tym "Sok z Buraka", wspierało Platformę Obywatelską w kampanii wyborczej, prowadząc skoordynowane działania propagandowe przeciwko Prawu i Sprawiedliwości - wynika z raportu Laboratorium Cyfrowych Badań Kryminalistycznych (DFRLab) przy Radzie Atlantyckiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kampania wyborcza cyfryzacja internet Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja SokzBuraka Facebook media społecznościowe dezinformacja propaganda mowa nienawiści

PO nie zrealizuje obietnicy podwyższenia kwoty wolnej od podatku? Leszczyna: nie mamy tego w umowie koalicyjnej

- Nie mamy tego w umowie koalicyjnej. Nie wszyscy nasi koalicjanci byli zwolennikami tego rozwiązania - powiedziała w poniedziałek wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna, pytana w TVN24 o podwyższenie kwoty wolnej od podatku, czyli o jeden z głównych postulatów jej ugrupowania w kampanii wyborczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Izabela Leszczyna Platforma Obywatelska koalicja obywatelska PSL lewica Polska 2050 kwota wolna od podatku społeczeństwo wybory 2023 wybory w Polsce kampania wyborcza Donald Tusk

Światowy Dzień Adopcji. Wiceminister Socha: w Polsce chęć do adoptowania dzieci nie słabnie

- W zeszłym roku w Polsce doszło do ponad 2700 adopcji, co nas cieszy. Chęć do przysposobienia dzieci nie maleje - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Barbara Socha, wiceminister w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. Wspomniała także, że należy doceniać rodziców zastępczych, którzy muszą się liczyć z rozłąką z dziećmi, przebywającymi pod ich opieką. 9 listopada obchodzimy Światowy Dzień Adopcji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość kampania wyborcza adopcja dzieci Barbara Socha piecza zastępcza Krzysztof Świątek

NGO'sy atakowały rząd, a pieniądze płynęły zza granicy. Polityk Suwerennej Polski alarmuje i pokazuje dane

Poseł elekt Suwerennej Polski, Dariusz Matecki, w mediach społecznościowych zwrócił uwagę na finansowanie NGO’sów, które prowadziły różnego rodzaju antyrządowe kampanie zniechęcające do głosowania na Zjednoczoną Prawicę i Konfederację. Ukazuje też ich międzynarodowe powiązania. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ngo polityka kampania wyborcza wybory w Polsce parlament w Polsce wybory 2023

PR24 Minister Buda: opozycja wraca do hasła "pieniędzy nie ma i nie będzie". Za rządów PiS jakoś były

- Jeśli opozycja będzie rządzić, to przez najbliższe lata będzie mówić: "na nic nie ma pieniędzy". (...) Ludzie się naprawdę wściekną, jeśli oni doprowadzą do polityki tłumaczenia wszystkim, że znów nie ma pieniędzy. Bo jakoś jak PiS dochodzi do władzy, to nagle są pieniądze - mówił w Polskim Radiu 24 minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Waldemar Buda opozycja wybory 2023 kampania wyborcza POLSKA polityka

Wolta Hołowni ws. likwidacji gotówki. Internauci komentują dawną wypowiedź. "Wybory zmieniają ludzi"

"Wybory zmieniają ludzi" - napisał w mediach społecznościowych internauta, przypominając wypowiedź jednego z liderów Trzeciej Drogi Szymona Hołowni o konieczności zniesienia gotówki. Jednakże po tym, jak pomysł polityka nie spotkał się z przychylnością odbiorców, przestał się do niego przyznawać.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Szymon Hołownia Polska 2050 polityka pieniądze gotówka euro PSL opozycja Sejm wybory 2023 kampania wyborcza

Minister Błaszczak o "Taśmach Banasia": maski opadły, zobaczyliście te kłamliwe oblicza

- Dziś rano mogliście państwo zobaczyć i usłyszeć, jak prezes NIK-u paktuje z wysłannikiem Tuska. Maski opadły, zobaczyliście te kłamliwe oblicza - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak o ujawnionych w piątek przez TVP nagraniach z rozmów prezesa NIK Mariana Banasia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej Prawo i Sprawiedliwość polityka wybory w Polsce kampania wyborcza taśmy banasia

Jarosław Kaczyński: w niedzielnych wyborach Polacy zdecydują, czy dorobek ostatnich 8 lat rządów zostanie utrzymany

- Polska musi mieć dzisiaj stabilny rząd, który został sprawdzony i który wie, czego chce, także w sprawach polityczno-obronnych - mówił na antenie TVP Info prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Wicepremier wskazał, że Polska stała się w tym czasie bardziej sprawiedliwym, lepiej funkcjonującym krajem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński wybory 2023 kampania wyborcza PiS

Prezes PiS: nie dajcie się oszukać - głos na każdą partię opozycyjną oznacza w istocie głos na Tuska

- Dzisiaj głos na każdą partię opozycyjną oznacza w istocie głos na Tuska - powiedział Jarosław Kaczyński podczas wiecu PiS w Sandomierzu. - Nie dawajcie się oszukać tym wszystkim, którzy z różnych pozycji, czasem nawet z krzyżem w ręku próbują wmówić, że należy głosować na nich, a nie na Prawo i Sprawiedliwość - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński Sandomierz Prawo i Sprawiedliwość kampania wyborcza PiS polityka

Rozwój Wojska Polskiego w czasie rządów PiS. Szef MON ostrzega: opozycja nie będzie kontynuowała tego procesu

- Wyposażyliśmy Wojsko Polskie w nowoczesną broń, ten proces trzeba kontynuować - powiedział w Iłży (woj. mazowieckie) szef MON Mariusz Błaszczak. Jego zdaniem, jeśli opozycja doszłaby do władzy, oznajmi, że nie ma pieniędzy i nie będzie kontynuować procesu wzmacniania Wojska Polskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Wojsko Polskie Ministerstwo Obrony Narodowej MON służby i bezpieczeństwo żołnierze Platforma Obywatelska PO kampania wyborcza

Beata Szydło: chcemy solidarnego rozwoju Polski, by każdy mógł z niego korzystać

- Był taki model rozwoju, w którym uważano, że właśnie duże miasta mają mieć jak największe środki przeznaczane. Oczywiście pamiętamy też słynne zapowiedzi polityków Platformy, którzy mówili, że na nic pieniędzy nie ma. (...) Myśmy udowodnili (…) naszym działaniem, że można inaczej i Polska pięknieje - powiedziała europoseł PiS Beata Szydło w Myślenicach.
Zobacz więcej na temat:  polityka Beata Szydło PiS regiony POLSKA kampania wyborcza

Sprzyjał niemieckiej neonazistowskiej młodzieżówce, uhonorował "uciskanych Niemców". Teraz u boku Tuska

Donaldowi Tuskowi w Katowicach towarzyszył w czwartek związany z Mniejszością Niemiecką Markus Tylikowski w koszuli w serduszkiem. Wcześniej na cmentarzu w Bytomiu nielegalnie odsłaniał tablicę ufundowaną przez jednego z polityków skrajnie prawicowej AfD oraz działaczy neonazistowskiej niemieckiej młodzieżówki. Widniał na nim napis: "Pamięci niemieckich żołnierzy poległych podczas pierwszej i drugiej wojny światowej, bojownikom Selbstschutzu i Freikorpsów oraz zamordowanym i ciemiężonym Niemcom ze Wschodu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk PO kampania wyborcza wybory w Polsce Katowice Śląsk