more_horiz
PR24 Portal
Section05

kampania wyborcza

Joanna Gocłowska-Bolek o wyborach w Brazylii: Bolsonaro nie przyznał się do porażki

- Bolsonaro długo milczał po przegranych wyborach. Myślę, że trudno było mu się pogodzić i jakoś przeżyć te chwile. Dopiero dwie doby po ogłoszeniu wyników odezwał się i miał krótkie przemówienie - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Gocłowska-Bolek, latynoamerykanistka (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Brazylia Ameryka Południowa wybory prezydenckie kampania wyborcza ŚWIAT korupcja Polskie Radio 24

SONDAŻ Czym mają zajmować się politycy? Polacy wskazują na gospodarkę i sytuację rodzin

Prawie połowa (47,4 proc.) respondentów chce, by głównym tematem wyborczych zmagań była sytuacja gospodarcza i walka z inflacją - wynika z sondażu United Surveys dla "DGP" i RMF FM. Na drugim miejscu znalazł się temat poprawy sytuacji finansowej polskich rodzin (22,5 proc.), podium zamyka kwestia bezpieczeństwa energetycznego (12 proc.).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże sondaż wybory w Polsce kampania wyborcza gospodarka polska

Prezes PiS wznowi objazd po kraju. Znamy termin

Prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w czerwcu wyruszył w objazd po kraju, a niedawno go zawiesił, wróci do odwiedzania kolejnych miejscowości na przełomie sierpnia i września - wynika z informacji przekazanej przez wicemarszałka Sejmu, szefa klubu PiS Ryszarda Terleckiego. Polityk podkreślił, że od początku było ustalone, że sierpień miał być miesiącem wolnym od takiej aktywności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Jarosław Kaczyński Ryszard Terlecki kampania wyborcza wybory

"Należy zacząć się martwić". Rzecznik PiS reaguje na propozycję Tuska dot. pracy przez 4 dni w tygodniu

- Jeżeli Donald Tusk mówi o pracy przez 4 dni w tygodniu, to należy zacząć się martwić, że Platforma po wygranych wyborach przywróci obowiązkowe pracujące soboty - powiedział rzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do wypowiedzi szefa PO o propozycji skrócenia czasu pracy.
Zobacz więcej na temat:  kampania wyborcza wybory parlamentarne POLSKA PiS PO Radosław Fogiel polityka Donald Tusk praca

Przygotowania do kampanii wyborczej. Płociński: Polacy oczekują dużej aktywności polityków

- Gdy rozmawiam z przedstawicielami różnych partii, to słyszę, że oni mają już każdy weekend zaplanowany i wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Ale także wyborcy - jak pokazują sondaże - oczekują tej dużej aktywności polityków - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Michał Płociński ("Rzeczpospolita").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka kampania wyborcza

Prof. Bartłomiej Biskup: inflacja jest dobrym tematem na kampanię wyborczą

- Inflacja oznacza podwyżki cen, więc jest to temat związany z każdym człowiekiem, który wydaje pieniądze, kupuje. Wpisuje się on zatem również w sposób głosownia Polaków, którzy w dużej części głosują portfelem, czyli swoimi zyskami ekonomicznymi - powiedział w Polskim Radiu 24 dr hab. Bartłomiej Biskup (politolog, Uniwersytet Warszawski). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA inflacja Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Bartłomiej Biskup polityka kampania wyborcza

"Nastąpiło de facto odwrócenie ról". Publicysta o rozpoczęciu kampanii wyborczej

- Zazwyczaj to Platforma Obywatelska była reaktywna i wchodziła w polemikę z tezami proponowanymi przez Prawo i Sprawiedliwość, w miniony weekend nastąpiło de facto odwrócenie ról. Emocje są olbrzymie po obu stronach i to już jest pełna kampania wyborcza - powiedział w Polskim Radiu 24 Hubert Biskupski z Super Expressu. Gościem "Debaty dnia" była również Anna Sarzyńska z Telewizji Polskiej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński Platforma Obywatelska Donald Tusk wybory parlamentarne opozycja społeczeństwo kampania wyborcza

Krzysztof Paszyk o dymisji Jarosława Kaczyńskiego

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia, Krzysztof Paszyk, poseł PSL-Koalicji Polskiej odniósł się do sprawy odejścia Jarosława Kaczyńskiego z rządu. - To jasny sygnał, że z pewnością rozpoczyna się kampania wyborcza w wykonaniu Prawa i Sprawiedliwości - zaznaczył. Dodał, że jeśli opozycja myśli o wygranej w najbliższych wyborach parlamentarnych, to musi pokazywać konkretne rozwiązania i pomysły na rządzenie Polską.  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński rząd wybory parlamentarne kampania wyborcza

Wiceszef MON: wszystkie siły polityczne w swoich programach powinny uwzględnić kwestie bezpieczeństwa Polski

– Obecnie obserwujemy w naszym najbliższym otoczeniu pogarszającą się sytuację związaną z bezpieczeństwem. (...) Wszystkie siły polityczne w swoich programach powinny uwzględnić kwestie bezpieczeństwa i obrony narodowej – mówił na antenie Programu 3 Polskiego Radia wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka służby i bezpieczeństwo Bartłomiej Graczak wojsko bezpieczeństwo koalicja Jarosław Gowin kampania wyborcza

Wybory w Czechach. Oto programy trzech najważniejszych formacji

W rozpoczynających się w piątek i trwających do soboty wyborach do Izby Poselskiej czeskiego Parlamentu obywatele mają do wyboru listy kandydatów z 22 partii i koalicji. Według sondaży, największym poparciem cieszą się partia Ano premiera Andreja Babisza, centroprawicowa koalicja SPOLU i koalicja Partii Piratów i ruchu STAN.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy wybory polityka kampania wyborcza Andrej Babisz wybory parlamentarne