more_horiz
PR24 Portal
Section05

kancelaria premiera

Premier Morawiecki w "The Critic": Polska to kolebka konstytucjonalizmu w Europie kontynentalnej

"3 maja 1791 roku Polska stała się kolebką konstytucjonalizmu w Europie kontynentalnej, u schyłku XVIII wieku była wyspą wolności, otoczoną morzem absolutyzmu" - napisał premier Mateusz Morawiecki w tekście z okazji Święta Konstytucji 3 Maja opublikowanym w środę w brytyjskim magazynie "The Critic".
Zobacz więcej na temat:  konstytucja 3 maja premier Mateusz Morawiecki kancelaria premiera historia Polski

Służby sprawdzają tajemnicze znalezisko pod Bydgoszczą. Premier Morawiecki: czekamy na ostateczne wyniki badań

- Zleciłem odpowiednie działania służbom. Czekamy na ostateczne wyniki badań, które łączą wydarzenia z grudnia ubiegłego roku z ostatnimi znaleziskami - powiedział we wtorek w Wilnie premier Mateusz Morawiecki, odpowiadając na pytanie o znalezione pod Bydgoszczą szczątki niezidentyfikowanego obiektu wojskowego.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki kancelaria premiera Bydgoszcz Ministerstwo Obrony Narodowej

Stanisław Żaryn: stymulowana migracja to element wojny hybrydowej Rosji przeciwko Zachodowi

Rosjanie celowo wykorzystują cudzoziemców do osłabiania państw Zachodu. Operacja destabilizacji Europy była wielokrotnie omawiana przez rosyjskich ekspertów wojskowych oraz strategów. Ocena jest jednoznaczna – stymulowana migracja to element wojny hybrydowej przeciwko Zachodowi – pisze Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  migracja wojna hybrydowa kancelaria premiera Stanisław Żaryn

19. rocznica przystąpienia Polski do UE. "Te lata to czas dynamicznego rozwoju"

Nasze wsparcie mają państwa, które są na drodze do europejskiej integracji; tylko w pełni zjednoczona Europa może stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom - podkreśliło Ministerstwo Spraw Zagranicznych w 19. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przypomniały o niej również między innymi kancelaria prezydenta i premiera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Ministerstwo Spraw Zagranicznych kancelaria prezydenta kancelaria premiera Andrzej Duda Mateusz Morawiecki Jacek Sasin Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Skandaliczne słowa prof. Engelking. Premier Morawiecki: to kłamstwo, to przeinaczanie rzeczywistości

Polski premier odniósł się do skandalicznej wypowiedzi prof. Barbary Engelking na temat stosunku Polaków do Żydów w czasie II wojny światowej. Mateusz Morawiecki zwrócił między innymi uwagę na słowa profesor sprzed kilku lat, w których starała się czynić rozróżnienie między śmiercią Polaka a śmiercią Żyda. Premier dodał, że początkiem tragedii narodu żydowskiego było zniszczenie państwa polskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki kancelaria premiera TVN Holokaust Izrael Żydzi

Premier Morawiecki spotkał się z kongresmenami z Izby Reprezentantów. W tle rozwój energetyki jądrowej w Polsce

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Warszawie z delegacją członków Izby Reprezentantów Stanów Zjednoczonych Ameryki, którzy zasiadają w komisji do spraw energii i handlu. O spotkaniu poinformował w mediach społecznościowych rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki kancelaria premiera USA polityka polityka zagraniczna USA POLSKA Mark Brzezinski energetyka energia atomowa

"Nikt nie otrzymał podwyżek w sugerowanej wysokości". KPRP reaguje na artykuł "Rzeczpospolitej"

Według ustaleń dziennika "Rzeczpospolita" prezydent Andrzej Duda zatwierdził plan podwyżek dla urzędników KPRM. Problem w tym, że informacje, na które powołuje się gazeta są nieprawdziwe, o czym poinformowała w komunikacie prezydencka kancelaria. "Nikt nie otrzymał podwyżki w wysokości, którą sugeruje się w artykule" - podkreśliła KPRP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzeczpospolita kancelaria premiera premier