more_horiz
PR24 Portal
Section05
kancelaria prezydenta

Stefan W. był przed Pałacem Prezydenckim? Nowe informacje

Z ustaleń gdańskiej prokuratury dokonanych w toku postępowania przeciwko Stefanowi W., wynika, że po wyjściu z Zakładu Karnego w Gdańsku był on stolicy, w tym przy Pałacu Prezydenckim i mógł planować popełnienie przestępstwa. Służba Ochrony Państwa podaje jednak, że zabójca Pawła Adamowicza po wyjściu z więzienia nie próbował wtargnąć na teren Pałacu Prezydenckiego w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  atak na Pawła Adamowicza Warszawa Paweł Adamowicz kancelaria prezydenta POLSKA

Paweł Sałek: ochrona klimatu to droższy prąd

- Nasza gospodarka jest gospodarką uwęgloną, ale jej emisyjność ciągle spada. Polityka klimatyczna prowadzona przez Unię Europejską jest bardzo restrykcyjna i zdecydowanie obciąża przemysł, a mechanizmy związane z ochroną klimatu wymuszają wzrost cen energii elektrycznej - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  ekologia szczyt klimatyczny w Katowicach kancelaria prezydenta Katowice emisja co2 Mateusz Morawiecki dwutlenek węgla społeczeństwo

Czy publikacja taśm zaszkodzi premierowi? Opinie polityków

Wiele dyskusji wzbudza publikacja kolejnych nielegalnych nagrań rozmów polskich polityków i biznesmenów. Część polityków i obserwatorów uważa, że treść taśm może zaszkodzić premierowi i obozowi rządzącemu.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Stanisław Tyszka Barbara Dolniak Jarosław Kalinowski Barbara Fedyszak-Radziejowska kancelaria prezydenta Polskie Stronnictwo Ludowe Jarosław Sellin Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Halicki Platforma Obywatelska Kukiz'15 Nowoczesna vat