more_horiz
PR24 Portal
Section05

kancelaria prezydenta

W Warszawie odbył się Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny SHOM. Wzięła w nim udział pierwsza dama

W niedzielę w Warszawie już po raz piętnasty odbył się Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny zorganizowany przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych SHOM. Na kiermaszu można było spotkać pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, a także ambasadorów wielu krajów.
Zobacz więcej na temat:  Agata Kornhauser-Duda kancelaria prezydenta pomoc społeczeństwo POLSKA Warszawa dyplomacja dobroczynność

Szef gabinetu prezydenta spotkał się z delegacją rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. Znamy szczegóły

Szef gabinetu prezydenta Paweł Szrot, na prośbę Andrzeja Dudy, spotkał się z delegacją rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnościami. W spotkaniu uczestniczyła Paulina Malinowska-Kowalczyk - Doradca Prezydenta RP do spraw osób z niepełnosprawnościami, oraz Grażyna Wereszczyńska z Biura Dialogu, Samorządu i Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  niepełnosprawni Paweł Szrot kancelaria prezydenta społeczeństwo POLSKA

Lwów: akcja "Pomoc Polakom na Wschodzie" pod patronatem Pary Prezydenckiej

Ponad 200 seniorów polskiego pochodzenia mieszkających we Lwowie otrzymało pomoc humanitarną z Polski. Artykuły spożywcze, higieniczne i chemiczne zostały przekazane przez Konsulat Generalny RP we Lwowie w ramach akcji "Pomoc Polakom na Wschodzie" pod patronatem Pary Prezydenckiej.
Zobacz więcej na temat:  Polacy za granicą Lwów wojna na Ukrainie kancelaria prezydenta Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja

Jakub Kumoch: Węgry muszą zmienić politykę, jeśli chcą być wiarygodnym partnerem

Szef Biura Polityki Międzynarodowej KPRP został zapytany o słowa premiera Mateusza Morawieckiego, że Polska będzie odbudowywać współpracę z Węgrami, bo Polacy są dziś na to bardziej gotowi niż w marcu czy kwietniu. - Zawsze jestem gotowy do odbudowywania współpracy, ale to odbudowywanie nie jest bezwarunkowe; Węgry muszą zmienić swoją politykę, jeśli chcą być wiarygodnym partnerem - powiedział szef Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP Jakub Kumoch.
Zobacz więcej na temat:  Jakub Kumoch kancelaria prezydenta Węgry

Prezydent na szczycie FAO: to Rosja odpowiada za braki i wzrost cen żywności

- Wbrew szerzonej przez Rosję dezinformacji obwiniającej o to Zachód - to nie sankcje, ale rosyjskie działania przyczyniły się do znacznego spadku dostępności i wzrostu cen żywności, nawozów i nośników energii, których Rosja jest ważnym eksporterem - mówił prezydent Andrzej Duda na Światowym Forum Żywnościowym (FAO).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda kancelaria prezydenta Włochy Solidarność Jerzy Popiełuszko Witold Pilecki Parlament Europejski Kresy młodzież

Pierwsza Dama spotkała się z prezesem Zarządu Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie"

Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda spotkała się w Belwederze z prezesem Zarządu Fundacji "Pomoc Polakom na Wschodzie" Mikołajem Falkowskim. Rozmowa dotyczyła działań fundacji, pomocy dotychczas przekazanej do Ukrainy, projektów adresowanych do uchodźców w Polsce i ludności cywilnej w Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie Polacy za granicą Agata Kornhauser-Duda pomoc kancelaria prezydenta