more_horiz
PR24 Portal
Section05

Karol Wojtyła

Polacy żegnają Prymasa Tysiąclecia. Pogrzeb Stefana Wyszyńskiego

– Hołd składany prymasowi Polski wykracza daleko poza ramy tego, jaki należny jest księciu Kościoła. Wszyscy oddają dzisiaj pełną sprawiedliwość jego wielkości jako duchowego przywódcy narodu – relacjonował Tadeusz Sznuk na antenie Polskiego Radia w dniu pogrzebu Prymasa Tysiąclecia, 31 maja 1981 roku.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA Stefan Wyszyński Kościół katolicki Karol Wojtyła komunizm Lech Wałęsa Solidarność

"Nie widzieliśmy wyjścia, i pojawił się on, nasz rodak". Jan Pietrzak o Janie Pawle II

- W naszej historii ta postać w gruncie rzeczy dokonała wielkiego przełomu i przemiany, wielkiego odejścia i opuszczenia sowieckiego bloku, tego więzienia narodów. To wszystko jest zasługą św. Jana Pawła II - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Pietrzak, satyryk, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II POLSKA rocznica Kościół papież Karol Wojtyła Kościół katolicki społeczeństwo Jan Pietrzak Polskie Radio 24

"Pamiętajmy o jego wkładzie w walkę o wolność". Premier Morawiecki z okazji rocznicy urodzin Jana Pawła II

Mateusz Morawiecki upamiętnił 102. rocznicę urodzin papieża Jana Pawła II. Premier złożył kwiaty pod Krzyżem Papieskim na Placu Piłsudskiego a na Facebook'u pojawił się wpis: "pamiętajmy o jego wkładzie w powstanie Solidarności oraz walkę o wolność i demokrację w Europie i na świecie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Mateusz Morawiecki Jan Paweł II papież rocznica Kościół Kościół katolicki Karol Wojtyła