more_horiz
PR24 Portal
Section05

Kasia Dydo

Bryska i jej płyta "Biorę wdech (hikikomori)". To forma autoterapii i uwolnienia emocji

Niedawno ukazała się druga płyta bryski pt. "Biorę wdech (hikikomori)". Jak przyznaje artystka, tytuł albumu odnosi się do trudnego dla niej okresu życia. - "Hikikomori" to japońskie słowo, które określa śmierć społeczną - mówi w Czwórce. - Ja taką śmierć społeczną sama przeżyłam, dlatego to słowo jest dla mnie bardzo ważne.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka piosenka MUZYKA Kasia Dydo Katarzyna Dydo bryska

ŁóPTA 2023 - zbliża się wielkie święto teatru amatorskiego

Z początkiem grudnia zacznie się 36. Przegląd Teatrów Amatorskich ŁóPTA 2023. Formuła festiwalu jest otwarta, a wiek aktorów nie ma znaczenia. Chodzi o dobrą zabawę, chęć sprawdzenia swoich umiejętności i wymianę doświadczeń. Nie ma też selekcji. - To zespoły same muszą się skonfrontować z tym, że decydują się przyjechać na ŁóPTĘ - mówi Gabriela Synowiec z Łódzkiego Domu Kultury. - Muszą wiedzieć, że konfrontują się z innymi grupami, z obcą publicznością i z jurorami.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo TEATR teatr amatorski spektakl Marta Hoppe

"Jamajskie serce we Wrocławiu". Jak się bawiono na One Love Music Festival 2023?

Gorące nazwiska przyciągnęły do Wrocławia fanów różnorodnych brzmień. Za nami 19. edycja One Love Music Festival, który odbył się we wrocławskiej Hali Stulecia pod patronatem Czwórki. Wśród wykonawców pojawili się Gentelman, 5'nizza, Natalia Przybysz, Rubens, Pęczak i Paprodziad oraz Mrozu. - Naprawdę Mrozu wymiatał totalnie. Cały festiwal profesjonalnie przygotowany. Tu nie ma lipy - mówili uczestnicy wydarzenia. - Zaskakująca jest ilość ludzi i to jest super, bo czuć bardzo fajną energię. Naprawdę warto było przyjść.  
Zobacz więcej na temat:  Czwórka One Love Music Festival Rubens Natalia Przybysz mrozu grubson MUZYKA Paprodziad Kuba Piątkowski Kasia Dydo Katarzyna Dydo

ArteKino Festival - już wkrótce internetowy festiwal filmów europejskich

Wraz z początkiem grudnia rozpocznie się ArteKino Festival. W internecie dostępne będą filmy młodych twórców. - ArteKino Festival to święto młodego europejskiego kina - mówi Berenika Wyrzykowska-Novi z Arte.tv. - Ideą tego festiwalu jest promocja twórców, którzy debiutują jako reżyserzy filmów długometrażowych.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Jakub Gierszał kino domowe festiwal filmowy Kasia Dydo Katarzyna Dydo

Kingsajz dla każdego. Festiwal Niewinni Czarodzieje i zabawa z Polo Cocktą w tle

Startuje 18. Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, hasłem tegorocznej edycji jest "Kingsajz dla każdego" nawiązujący do kultowej komedii Juliusza Machulskiego z lat 80. - Polo Cockta będzie się lała strumieniami do niejednego rana - mówi Marta Kuźmiak, współorganizatorka festiwalu i zapowiada moc dobrej zabawy. - Podczas wydarzenia sprawdzimy, czym jest Kingsajz we współczesnej Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo Juliusz Machulski Warszawa

Festiwal Korelacje - seans filmowy i słuchowisko w jednym

Już niedługo we wrocławskim kinie DCF odbędzie się pilotażowa edycja festiwalu filmowego Korelacje. - To nowatorskie podejście do prezentacji filmów, a w pierwszej odsłonie festiwalu wezmą udział Dorota Masłowska i Agnieszka Wolny-Hamkało - mówi Magdalena Klich-Kozłowska, dyrektorka DCF. - Przygotują one autorskie narracje do wybranych przez siebie filmów.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo FILM festiwal filmowy Dorota Masłowska Agnieszka Wolny-Hamkało

Nagrody Mediów Publicznych 2023. Maria Pomianowska: radio wspiera mnie niemal 40 lat

Laureatką Nagrody Mediów Publicznych w kategorii "Muzyka", którą przyznało Polskie Radio, została - za szeroką promocję polskiej muzyki na świecie oraz tworzenie mostów międzykulturowych - profesor Maria Pomianowska. Nagrodzona podkreśliła rolę Polskiego Radia w rozwoju i wspieraniu jej osiągnięć i działalności. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Nagrody Mediów Publicznych Nagrody Mediów Publicznych 2023 Maria Pomianowska

17. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków - w tym roku pod znakiem Wodnego Królika

Już niedługo odbędzie się Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków. Tegoroczna, 17. edycja symbolizowana jest przez Wodnego Królika. - Muszę się pochwalić, że udało nam się zebrać naprawdę świetne filmy i mamy poczucie, że to będzie dobry rok, jeżeli chodzi o konkurs - mówi w Czwórce Marcin Krasnowolski, selekcjoner festiwalu.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo Katarzyna Dydo FILM festiwal filmowy Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków