more_horiz
PR24 Portal
Section05

kataklizmy

Ogromne zniszczenia po trzęsieniu ziemi w Maroku. MSZ zadeklarowało chęć pomocy w akcji ratunkowej

Polska złożyła kondolencje rodzinom ofiar piątkowego trzęsienia ziemi w Maroku. Poinformowało o tym Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Resort dyplomacji napisał w dokumencie, że w tych tragicznych chwilach Polska jest "z narodem Maroka". Polskie MSZ zadeklarowało też chęć pomocy w akcji ratunkowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Afryka Północna Maroko trzęsienie ziemi kataklizmy akcja ratunkowa pomoc

Maroko blokuje pomoc od Francji po trzęsieniu ziemi. W tle napięcia dyplomatyczne

Z powodu napięć dyplomatycznych Maroko blokuje pomoc od Francji w łagodzeniu skutków tragicznego trzęsienia ziemi, choć przyjmuje ją od wielu innych krajów – informują w poniedziałek francuskie media. W trzęsieniu ziemi, które nawiedziło w nocy z piątku na sobotę północną część Maroka, zginęło ponad 2100 osób.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Maroko trzęsienie ziemi kataklizmy pomoc służby ratunkowe

Na pomoc Słowenii. Z Polski wyleciał wojskowy samolot z darami od Caritas

Z Warszawy wyleciał samolot wojskowy z pomocą Caritas Polska dla powodzian w Słowenii. To około 10 ton darów rzeczowych, które transportowane są samolotem Lockheed C-130 Hercules we współpracy z Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych oraz Caritas Ordynariatu Polowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Caritas Caritas Polska Słowenia Kościół katolicki Kościół Episkopat Polski pomoc Bałkany powódź kataklizmy

Zmiany klimatyczne powodują gigantyczne straty. Podliczono kwoty z ostatnich 40 lat. Chodzi o miliardy złotych

W Polsce w ciągu ostatnich 40 lat straty poniesione w wyniku zmian klimatycznych oszacowano na 16 mld euro, czyli ok. 70 mld zł - wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń. Jak podano, w samym 2021 r. łączna wartość wypłaconych szkód z tytułu katastrof naturalnych wyniosła 994 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ekologia środowisko naturalne kataklizmy powódź huragany

"Woda opadła, ale pozostał strach". Polki w obliczu powodzi w Emilii-Romanii

Anna z miejscowości Predappio w dotkniętym przez katastrofalną powódź włoskim regionie Emilia-Romania patrzy z obawą na wzgórze niedaleko jej domu, Monika uczestniczy w akcji ratowania zalanej fabryki firmy, w której pracuje i pomaga innym potrzebującym. Studentka Laura chwyciła za łopatę i z innymi przystąpiła do akcji sprzątania błota. Oto Polki, które stanęły w obliczu żywiołu, jaki zniszczył ich miejsca na ziemi.
Zobacz więcej na temat:  Włochy kataklizmy powódź

Powódź stulecia we Włoszech. Polscy strażacy są gotowi do pomocy. "Czekamy na sygnał ze strony włoskiej"

- Polscy strażacy są gotowi do pomocy Włochom przy powodziach, potrzebują do 12 godzin po akceptacji strony włoskiej, by przygotować się do wyjazdu - przekazał Polskiemu Radiu rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Karol Kierzkowski. Niewykluczone, że taka decyzja zapadnie już dziś.
Zobacz więcej na temat:  Włochy powódź kataklizmy straż pożarna Europa

TYLKO U NAS Powódź stulecia we Włoszech. Polscy strażacy są gotowi do pomocy. "Czekamy na sygnał ze strony włoskiej"

- Polscy strażacy są gotowi do pomocy Włochom przy powodziach, potrzebują do 12 godzin po akceptacji strony włoskiej, by przygotować się do wyjazdu - przekazał Polskiemu Radiu rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej brygadier Karol Kierzkowski. Niewykluczone, że taka decyzja zapadnie już dziś.
Zobacz więcej na temat:  Włochy powódź kataklizmy straż pożarna Europa ŚWIAT

Powodzie we Włoszech. Polscy strażacy gotowi do niesienia pomocy. "Misja Italia"

Polscy strażacy gotowi do pomocy przy powodziach we Włoszech. Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej Andrzej Bartkowiak poinformował, że ze względu na trudne warunki pogodowe, powodzie i osuwiska ziemi Włochy zwróciły się z prośbą o pomoc międzynarodową w postaci czterech modułów pomp o dużej wydajności.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT straż pożarna powódź Włochy kataklizmy Europa

Polsko-włoska rodzina ucierpiała w powodzi. Nie przeszkodziło im to w niesieniu pomocy

Woda zabrała samochód i zniszczyła miejsce pracy. Teraz niosą pomoc powodzianom i odgarniają błoto - to historia włosko-polskiej rodziny Consorti z Forli we włoskim regionie Emilia-Romania. W rozmowie z PAP Monika Consorti Pelczar, Pier Luigi Consorti i ich córka Laura opowiedzieli o dniach, w których powódź zmieniła ich życie.
Zobacz więcej na temat:  Włochy powódź kataklizmy pomoc ŚWIAT Europa