more_horiz
PR24 Portal
Section05

Katarzyna Dydo

Kinomural 2023. Zbliża się audiowizualne show we Wrocławiu

Już niedługo ściany wrocławskich budynków zamienią się w nocną, plenerową galerię. - Program Kinomuralu pozwoli publiczności zapoznać się z pracami topowych twórczyń i twórców z całego świata "na żywo", poza przestrzenią internetu  - mówi Bartek Bartos, dyrektor imprezy i jeden z pomysłodawców wydarzenia. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA FILM kino Kasia Dydo performance Wrocław Katarzyna Dydo sztuki wizualne

Narodowe Czytanie. "Przyciągają atmosfera oraz interpretacje aktorskie"

XII edycja akcji Narodowego Czytania co prawda za nami, ale nie milkną głosy po tym wydarzeniu. W tym roku w całej Polsce, i w wielu miejscach poza jej granicami, czytana była powieść Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem". Ogłoszono także lekturę na 2024 rok, którą będzie "Kordian" Juliusza Słowackiego.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Narodowe Czytanie Kasia Dydo Katarzyna Dydo Eliza Orzeszkowa lektury Narodowe Czytanie 2023

28. Międzynarodowe Biennale Plakatu w Warszawie. Wkrótce finisaż

W warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych dobiega końca 28. Międzynarodowe Biennale Plakatu. - Podczas tegorocznej edycji twórcy dotykali różnorodnej tematyki. Były tematy związane z wojną na Ukrainie, ale także społecznie zaangażowane. Plakaty oscylowały też wokół reklamy, pojawiała się muzyka, kultura i sztuka - mówi Justyna Czerniakowska, sekretarz generalny Międzynarodowego Biennale Plakatu w Warszawie. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Czwórki. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kasia Dydo plakat wystawa Katarzyna Dydo