more_horiz
PR24 Portal
Section05

Katarzyna Lubnauer

Czy KO boi się prawdy? Lubnauer unika komentarza ws. szkalowania polskiego munduru

W programie "Minęła 20" Magdalena Ogórek zadała pytanie Katarzynie Lubnauer dotyczące filmu "Zielona granica". Prowadząca dopytywała się, czy produkcja Agnieszki Holland buduje szkodliwy obraz Polski za granicą. Wszyscy uczestnicy audycji potrafili odpowiedzieć, wyjątkiem była polityk Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory w Polsce TVP Katarzyna Lubnauer Donald Tusk Magdalena Ogórek opozycja

"Trzeba zabezpieczyć polski rynek". Katarzyna Lubnauer o sytuacji rolników

- Nie mam żadnych wątpliwości, że trzeba zabezpieczyć polski rynek rolny. Powinniśmy być korytarzem, a nie miejscem, w którym zostaje całe zboże ukraińskie - o polskim rolnictwie mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna, Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer POLSKA polityka Polskie Radio 24 koalicja obywatelska rolnictwo zboże Ukraina Adrian Klarenbach Nowoczesna

Lubnauer przedstawiła wykres dot. sprowadzania śmieci. Pominęła jeden istotny szczegół

Katarzyna Lubnauer w wywiadzie dla Radia ZET powiedziała, że "za czasów PiS do Polski sprowadza się trzykrotnie więcej odpadów niż podczas rządów PO-PSL". Przedstawiła wykres z danymi. Problem polega na tym, że polityk Koalicji Obywatelskiej pominęła lata sprzed 2013 roku, kiedy to sytuacja była dużo bardziej poważna.
Zobacz więcej na temat:  Katarzyna Lubnauer koalicja obywatelska śmieci opozycja POLSKA polityka

Lubnauer broni pomysłu relokacji imigrantów w UE? Ostra wymiana zdań w studiu Jedynki

- Pakiet migracyjny, który chce przyjąć Europa, ma tak naprawdę ograniczyć napływ uchodźców do Europy z krajów Afryki, z krajów Południa - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Katarzyna Lubnauer z Koalicji Obywatelskiej. - W jaki sposób ograniczyć, kiedy ten pakiet przewiduje wysłanie tysięcy ludzi do Polski? - dopytywał prowadzący audycję Grzegorz Jankowski.
Zobacz więcej na temat:  imigranci w Europie bezpieczeństwo Unia Europejska polityka Platforma Obywatelska Grzegorz Jankowski Katarzyna Lubnauer POLSKA

Przymusowa relokacja migrantów. Lubnauer: nikt na polskiej scenie politycznej się na to nie zgadza

Pomimo że jeszcze kilka lat temu rząd Platformy Obywatelskiej był gotów przyjąć każdą liczbę migrantów ekonomicznych, dziś politycy tego ugrupowania mają całkowicie odmienne stanowisko. - Jesteśmy przeciwni relokacji - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja obywatelska Katarzyna Lubnauer Polskie Radio 24

Lubnauer krytykuje zapowiedzi z konwencji PiS: bardzo łatwo jest rzucić jakieś hasło

- Największym podatkiem, który płacimy, jest podatek inflacyjny. Pierwszy raz od trzydziestu lat Polacy realnie stracili siłę nabywczą (…). Biednieją emeryci, biednieją ludzie, którzy pracują po raz pierwszy, mamy drożyznę, a Jarosław Kaczyński, który rok temu twierdził, że zwiększenie 500+ do 700 zł spowoduje działania proinflacyjne, w tej chwili występuje z 800 zł. (…) Chciałabym dowiedzieć się więcej, bardzo łatwo jest na konwencji rzucić jakieś hasło - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Platforma Obywatelska polityka Katarzyna Lubnauer Mirosław Skowron

Katarzyna Lubnauer: chcemy stawiać na ludzi, którzy albo pracowali, albo w tej chwili pracują

- Uważamy, że praca musi się opłacać. Trzeba stawiać na ludzi, którzy albo całe życie pracowali i obecnie są na emeryturze, albo w tej chwili pracują - powiedziała w Programie 1 Polskiego Katarzyna Lubnauer, wiceprzewodnicząca klubu Kolacji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) o tzw. "babciowym" i zapowiadanych podwyżkach dla sfery budżetowej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Katarzyna Lubnauer Platforma Obywatelska koalicja obywatelska wybory w Polsce

Katarzyna Lubnauer o haśle "Mieszkanie prawem, nie towarem": to nie jest plagiat

- Program partii jest wtedy, gdy partia polityczna go ogłasza i chce wprowadzać w życie, to nie jest plagiat - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia wiceprzewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer. Odniosła się do hasła "Mieszkanie prawem, nie towarem", przypisywanego Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Katarzyna Lubnauer mieszkanie mieszkania kredyt mieszkaniowy Krzysztof Świątek

Lubnauer o nadchodzących wyborach: szkoda, że nie ma większej konsolidacji po stronie opozycji

- Liczyliśmy, że po stronie demokratycznej opozycji będzie taka wola łączenia się. Szkoda, że nie ma większej konsolidacji, jednak to nie zmienia faktu, że wygramy te wybory i zmienimy to, co się dzieje w tej chwili w Polsce - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyna Lubnauer (KO).
Zobacz więcej na temat:  wybory POLSKA polityka Polskie Radio 24 PiS PO wybory w Polsce Katarzyna Lubnauer koalicja obywatelska Nowoczesna opozycja

ANALIZA Minister rządu Ewy Kopacz oddał zamek fundacji z politykami PO w radzie. Jest tam hotel i restauracja

Fundacja Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego jest od 2014 r. właścicielem zamku w Wojnowicach pod Wrocławiem. Na przekazanie wspomnianej nieruchomości wartej ok. 10 mln zł zgodził się minister ds. skarbu w rządzie Ewy Kopacz - Włodzimierz Karpiński. W radzie organizacji znajdują się liczni politycy współpracujący z Platformą Obywatelską: Paweł Kowal, Aleksandra Dulkiewicz, Rafał Dutkiewicz i Jacek Sutryk. Na zamku zarejestrowana jest zależna od fundacji spółka córka odpowiedzialna za hotel i restaurację.
Zobacz więcej na temat:  Wrocław POLSKA Platforma Obywatelska Dolny Śląsk dolnośląskie Katarzyna Lubnauer Przemysław Czarnek POLSKA

"To próba budowania tworu, który nie istnieje". Lubnauer o wynikach najnowszego sondażu dot. Tak! Dla Polski

Posłanka KO Katarzyna Lubnauer, komentując wyniki badania, z którego wynika, że ruch samorządowców Tak! Dla Polski może liczyć na ponad 10 proc. poparcia, powiedziała, że "co pewien czas pojawiają się sondaże, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością". - To próba budowania tworu, który nie istnieje. Większość członków należy do partii wchodzących w skład Koalicji Obywatelskiej - oznajmiła.
Zobacz więcej na temat:  opozycja PO koalicja obywatelska POLSKA polityka Katarzyna Lubnauer sondaż sondaże

Katarzyna Lubnauer: słowa Radosława Sikorskiego nie miały sensu

- Nie zgadzam się z tym, co powiedział Radosław Sikorski - przyznała w Programie 1 Polskiego Radia wiceprzewodnicząca klubu Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer, odnosząc się do wypowiedzi europosła PO o rozbiorze Ukrainy. - Jeżeli spojrzy się na wypowiedzi większości polityków opozycji, to jednoznacznie w tej kwestii mówią, że to, co robi rząd, i to, co robią np. Stany Zjednoczone, jest godne pochwały - zaznaczyła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Katarzyna Lubnauer Grzegorz Jankowski