more_horiz
PR24 Portal
Section05

Katarzyna Stoparczyk

Jajko superfood, czyli cała apteka jest w kurniku!

– W kurniku znajdziemy wszystko, co jest ważne dla naszego organizmu, poza witaminą C. Dlaczego? Ponieważ to wszystko znajduje się w… jajku! W skorupce, która składa się z wapnia, i w tej płynnej części, którą tak większość z nas lubi – opowiada dr Michał Mularczyk w „Zagadkowej niedzieli”. – Jajko to jest superfood, podobnie jak wątróbka: zwiera prawie wszystko, co jest potrzebne do życia – dodaje.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA jedzenie jajko zdrowie rozwój Katarzyna Stoparczyk Trójka

Dziecko w szpitalu. Śmiech pomaga złagodzić strach

– Fundacja Czerwone Noski – Klown w Szpitalu zrzesza artystów różnej maści: muzyków, aktorów, pantomimistów, slapstickerów, którzy mają profesjonalne doświadczenie sceniczne i postanowili zostać klownami w szpitalu, to znaczy, że zdobyli podstawowe wiadomości medyczne, psychologiczne i społeczne po to, żeby dzieciom, ale także dorosłym – rodzicom i całemu personelowi medycznemu – przynieść to, czego w tym miejscu najbardziej potrzeba, czyli uśmiech – mówi Monika Dąbrowska-Jarosz z Fundacji Czerwone Noski – Klown w Szpitalu. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk zagadka dzieci czytelnictwo KSIĄŻKA

Dzieciństwo w świecie realnym i wirtualnym. Jak wspierać najmłodszych?

– Dzisiaj dzieci mają trudniej niż my, choć są takie same i tak samo potrzebują akceptacji rówieśników, tak samo się zakochują, a jeśli jest to zakochanie nieszczęśliwe, to cierpią dokładnie tak samo, jak my, kiedy byłyśmy w ich wieku. Jednak oni mają też wirtualny świat, którego my nie miałyśmy. My cierpiałyśmy tylko w świecie realnym, a dziś świat może boleć dwa razy bardziej. Jak boli i realnie, i wirtualnie, to czasami jest to ponad siły – przyznaje Iwona Pietrzak-Płachta.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk zagadka dzieci czytelnictwo KSIĄŻKA

"Dziwna wiosna". Opowieść o wojnie zrozumiała dla najmłodszych

– To, co jest takie urzekające w bajkach Olega Mychajłowa to fakt, że choć mówią o wojnie, to nie robią tego wprost. One opowiadają o wiośnie, która była nie taka, jak powinna być. Pojawia się tam wielu bohaterów, którzy mimo wszystko potrafią się zaopiekować sobą i przyjaźnią się – mówi reżyserka spektaklu Magda Małecka-Wippich.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk zagadka spektakl spektakle dla dzieci wojna na Ukrainie

Czworonożni detektywi z Cieszyna, czyli Kocia Szajka w Zagadkowym Studiu

Wszystko zaczęło się od "Kociej Szajki i zagadki zniknięcia śledzi" – książki, która przebojem zdobyła serca młodych, ale i starszych czytelników. Historia przygód grupy specjalnej cieszyńskich (czyli pochodzących z Cieszyna) kotów, które rozwiązują kryminalne zagadki, okazała się takim sukcesem, że wkrótce pojawiły się kolejne książki. Dzisiaj jest już ich pięć. A Zagadkowe Studio odwiedziła ich autorka, Agata Romaniuk.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA książki dla dzieci Cieszyn Katarzyna Stoparczyk Trójka

Współczesna pedagogika i pomoc dzieciom. Profesor Małgorzata Michel w Trójce

– Od dzieci trzeba się uczyć. Jest takie powiedzenie: "Dziecko jest ojcem ludzkości" – mówiła w Trójce prof. Małgorzata Michel, sojusznik dzieci z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na czym polega współczesna pedagogika? Jak dziś pomagać dzieciom wykluczonym lub naznaczonym społecznie? 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Stoparczyk dzieci społeczeństwo wykluczenie społeczne dzieci ulicy edukacja

Katarzyna Stoparczyk: Robbie Coltrane był autorytetem nie tylko na planie filmowym

– Trzeba zadać sobie fundamentalne pytanie: po co tu jesteśmy, czym się mamy zajmować? Odszedł człowiek, który dał temu światu tyle blasku, dobra, nadziei i miłości – mówiła w Trójce Katarzyna Stoparczyk, wspominając zmarłego niedawno aktora Robbiego Coltrane'a, odtwórcę postaci Hagrida w serii filmów o Harrym Potterze.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Katarzyna Cygler aktor aktorstwo harry potter Katarzyna Stoparczyk STYL ŻYCIA