more_horiz
PR24 Portal
Section05

katastrofa budowlana

Francja: wzrosła liczba ofiar eksplozji w kamienicy w Marsylii. Ewakuowano mieszkańców 40 budynków

Agencja Reutera w poniedziałek poinformowała, powołując się na francuską policję, że liczba ofiar eksplozji w budynkach mieszkalnych w Marsylii na południu Francji wzrosła do czterech. Służby ratunkowe znalazły pod gruzami dwa kolejne martwe ciała. Wcześniej informowano o dwóch zabitych osobach.
Zobacz więcej na temat:  Francja Marsylia kamienica wybuch gazu Europa ŚWIAT katastrofa budowlana służby ratunkowe

Katastrofa hali w Katowicach. Kolejni bliscy ofiar zawarli ugody ze Skarbem Państwa

71 spośród ponad 100 bliskich ofiar katastrofy hali Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK), którzy w 2020 roku przystąpili do drugiego już pozwu grupowego, zawarło ugody ze Skarbem Państwa - przekazał ich pełnomocnik. Wkrótce minie 17. rocznica tej największej we współczesnych dziejach Polski katastrofy budowlanej. W wyniku zawalenia się dachu hali MTK zginęło 65 osób, a ponad 140 zostało rannych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo katastrofa budowlana wypadek regiony Śląsk Katowice wystawa sąd

Trwa usuwanie szkód po pęknięciu ogromnego akwarium w Berlinie. Wiemy, gdzie trafiły uratowane ryby

Dwa dni po pęknięciu ogromnego akwarium AquaDom w berlińskim hotelu nadal kontynuowane są prace porządkowe. "Sprzątanie przed budynkiem zostało zakończone. Prace trwają wciąż na parkingu podziemnym tam też poczyniono duże postępy" – poinformował w niedzielę Fabian Hellbusch, rzecznik właściciela budynku.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Berlin katastrofa budowlana woda ryby ŚWIAT

Francja: katastrofa w centrum Lille. Dwie kamienice obrócone w gruzowisko

Dwa budynki zawaliły się w centrum Lille na północy Francji. Jedna osoba została lekko ranna, a jedną uznano za zaginioną i trwają jej poszukiwania pod gruzami. Większej liczby ofiar udało się uniknąć dzięki jednemu z mieszkańców, który po powrocie do domu nad ranem zauważył pęknięcia na ścianie i zawiadomił odpowiednie służby.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja katastrofa budowlana Lille