more_horiz
PR24 Portal
Section05

katastrofa lotnicza

Katastrofa samolotu znanej włoskiej grupy akrobacyjnej. Zginęła 5-letnia dziewczynka

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na lotnisku pod Turynem we Włoszech. W czasie startu formacji grupy akrobacyjnej Frecce Tricolori jedna z maszyn zaczęła nagle spadać. Pilot zdołał się katapultować, ale szczątki samolotu uderzyły w jadący za ogrodzeniem lotniska samochód. Zginęła 5-letnia dziewczynka, a trzy inne osoby odniosły obrażenia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Włochy Europa katastrofa lotnicza

Tajemniczy kształt odkryty w dżungli. Czy to zaginiony boeing MH370 Malaysian Airlines?

Brytyjski ekspert technologiczny Ian Wilson utrzymuje, że znalazł szczątki boeinga MH370 linii Malaysian Airlines, który zaginął w marcu 2014 r. Jak przekonuje, wrak samolotu jest w środku kambodżańskiej dżungli. Innego zdania są eksperci badający nowatorską metodą sygnały radiowe, którzy twierdzą, że maszyna spadła do Oceanu Indyjskiego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja lotnictwo katastrofa lotnicza infografika katastrofa samolotu

Eksplozja w powietrzu, zamach FSB? Nowe doniesienia ws. katastrofy samolotu Prigożyna

To najprawdopodobniej rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) stała za środowym atakiem na samolot, którym leciał właściciel najemniczej Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn - twierdzą brytyjskie źródła wojskowe, cytowane przez BBC. Wszystkie osoby na pokładzie maszyny zginęły. Z kolei naoczny świadek twierdzi, że samolot spadał z jednym skrzydłem, a zdarzenie poprzedził odgłos silnej eksplozji.
Zobacz więcej na temat:  Europa Rosja Jewgienij Prigożyn Grupa Wagnera katastrofa lotnicza

Eksplozja w powietrzu? Nowe doniesienia ws. katastrofy samolotu Prigożyna

- Samolot, którym leciał szef najemniczej rosyjskiej Grupy Wagnera Jewgienij Prigożyn, spadał z jednym skrzydłem. Wcześniej słychać było silny wybuch - powiedział agencji Reutera mieszkaniec wsi Kużenkino, Witalij Stepienok. W okolicach tej miejscowości w obwodzie twerskim rozbiła się w środę maszyna z Prigożynem na pokładzie, lecąca z Moskwy do Petersburga.
Zobacz więcej na temat:  Europa Rosja ŚWIAT Jewgienij Prigożyn Grupa Wagnera katastrofa lotnicza

Katastrofa samolotu Prigożyna. Müller: Putin wielokrotnie zlecał morderstwa na terenie różnych krajów

Rzecznik rządu Piotr Müller ocenił, że jeśli informacje o śmierci Jewginija Prigożyna w katastrofie lotniczej się potwierdzą, będzie to oznaczało, że kontrolę nad najemnikami z Grupy Wagnera przejmie Władimir Putin. - Wielu obserwatorów spodziewało się, że tak zakończą się losy szefa Grupy Wagnera - powiedział. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jewgienij Prigożyn Grupa Wagnera Piotr Müller Rosja katastrofa samolotu katastrofa lotnicza

Szef BBN: dziś, tak jak 2 miesiące temu, wydarzenia w Rosji są jej wewnętrzną sprawą; przyglądamy się z uwagą

Szef BBN Jacek Siewiera w mediach społecznościowych napisał w środę wieczorem, że "dziś mijają dokładnie 2 miesiące od czasu marszu na Moskwę i podobnie jak wówczas: zdarzenia mające miejsce na terytorium Federacji Rosyjskiej są wewnętrzną sprawą". "Przyglądamy się z uwagą" - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja polityka katastrofa lotnicza Jewgienij Prigożyn Grupa Wagnera BBN Jacek Siewiera

Szef MSZ: przeciwnicy polityczni, których Putin uznaje za zagrożenie dla swojej władzy, nie umierają w sposób naturalny

- Przeciwnicy polityczni, których Władimir Putin uznaje za zagrożenie dla swojej władzy, nie umierają w sposób naturalny - powiedział w środę w TVP Info szef MSZ Zbigniew Rau. Ocenił, że najprawdopodobniej dojdzie do dekompozycji politycznej i wojskowej Grupy Wagnera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Zbigniew Rau MSZ Grupa Wagnera Jewgienij Prigożyn Rosja katastrofa lotnicza