more_horiz
PR24 Portal
Section05

katastrofa samolotu

Msza św. w 36. rocznicę katastrofy samolotu Ił-62 "Tadeusz Kościuszko". Ks. Bartołd: piloci uratowali ludzi na ziemi

Podczas mszy świętej w intencji ofiar katastrofy samolotu Ił-62M "Tadeusz Kościuszko" proboszcz archikatedry warszawskiej ksiądz Bogdan Bartołd przypomniał ostatnie słowa kapitana Pawlaczyka, które słyszeli kontrolerzy lotów na Okęciu. Brzmiały one: "dobranoc, do widzenia, giniemy". Katastrofy sprzed 36 lat nikt nie przeżył - zginęły 183 osoby. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa samolotu LOT Warszawa Msza święta

PR24 Rząd Tuska chciał dać Rosjanom niejawne dokumenty ws. casy. Neumann unika odpowiedzi. Uderzył też w Zełenskiego

Sławomir Neumann był pytany w Polskim Radiu 24 o wniosek Rosji w sprawie wydania raportu z katastrofy wojskowej casy, która miała miejsce w 2008 roku. Polityk PO nie chciał odpowiedzieć wprost. Stwierdził jedynie, że w okresie rządów jego partii nie stworzono procedur, które pozwoliłyby uniknąć tragedii takich jak katastrofa Tu-154. Uderzył też w Wołodymyra Zełenskiego za słowa o Smoleńsku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Sławomir Neumann POLSKA polityka casa katastrofa lotnicza katastrofa smoleńska katastrofa samolotu

Rząd Tuska chciał przekazać Rosjanom dokumenty ws. katastrofy casy. Smoliński: to jest na granicy zdrady dyplomatycznej

- Korzyść mieli tylko Rosjanie. Znali kulisy tej katastrofy i mogli sobie wnioski wyciągać, jakie błędy są popełniane w polskim wojsku - powiedział w Polskim Radiu 24 Kazimierz Smoliński o rosyjskim żądaniu udostępnienia raportu po katastrofie wojskowej casy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kazimierz Smoliński polityka Rosja katastrofa samolotu Wojsko Polskie Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach

ANALIZA Cynizm Ewy Kopacz. Zbiła kapitał polityczny na Smoleńsku i rozmyła odpowiedzialność Rosji

13 lat temu o tej porze w Moskwie trwała identyfikacja ciał ofiar katastrofy w Smoleńsku. Wydarzenia stały się trampoliną do sukcesu politycznego Ewy Kopacz i jednocześnie nie oszczędziły Polsce i rodzinom trudnego doświadczenia ekshumacji. Pokazało to, jak mało profesjonalnie działały służby pod okiem Kopacz i z jaką łatwością rozmyto odpowiedzialność Rosji za bałagan przy identyfikacji ciał ofiar.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja Ewa Kopacz katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Moskwa ANALIZA

ANALIZA Według Onetu Tusk płakał po Smoleńsku. W rzeczywistości dbał o polityczną przyszłość

Dbał wyłącznie o swój wizerunek i utrzymanie władzy. Musiał być pierwszy na miejscu katastrofy w Smoleńsku. Taki obraz ówczesnego premiera Donalda Tuska wyłania się po 10 kwietnia z relacji i komentarzy obserwatorów tamtych wydarzeń. Tymczasem portal Onet - w relacji Kamila Dziubki, ówczesnego reportera Wiadomości w TVP1 - opisując łzy byłego szefa rządu po katastrofie, przedstawia go jako człowieka, w którym dominowały uczucia przygnębienia, współczucia, żalu czy empatii.
Zobacz więcej na temat:  Jarosław Kaczyński Donald Tusk katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku Rosja Białoruś POLSKA Wydarzenia HISTORIA

Najtragiczniejsza katastrofa lotnicza w Nepalu od 30 lat. Zginęło kilkadziesiąt osób

Liczba ofiar katastrofy samolotu pasażerskiego, który w niedzielę rozbił się w Nepalu koło miasta Pokhara wzrosła do 68 - podała nepalska agencja lotnictwa. Wśród 72 osób na pokładzie byli cudzoziemcy - podał rzecznik nepalskiej armii Krishna Bhandari. To największa katastrofa lotnicza w Nepalu od 30 lat - podaje agencja AP.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT lotnictwo Nepal katastrofa samolotu katastrofa lotnicza Azja