more_horiz
PR24 Portal
Section05
katastrofa samolotu

Zestrzelenie malezyjskiego samolotu nad Ukrainą. "Wyrok może nawet w grudniu"

Wyrok w sprawie zestrzelenia w 2014 r. samolotu Malaysia Airline (MH17) nad Ukrainą, zapadnie najwcześniej w listopadzie tego roku - poinformował sędzia prowadzący sprawę. Dodał jednocześnie, że może to być nawet w grudniu. W czerwcu ub. roku ruszył proces karny, w którym o zestrzelenie oskarża się czterech podejrzanych, powiązanych z rosyjskimi służbami wojskowymi. Są to Siergiej Dubinski, Oleg Pułatow, Igor Girkin oraz Leonid Charczenko. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Malaysia Airlines Ukraina Rosja lotnictwo katastrofa samolotu katastrofa lotnicza samolot sąd Boeing Holandia

Katastrofa smoleńska. Sakiewicz: Polska powinna wystąpić o ściganie osób odpowiedzialnych za ten zamach

- W katastrofie smoleńskiej zabito tych, którzy prowadzili politykę oporu wobec dominacji Rosji w tym regionie - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Tomasz Pietryga ("Rzeczpospolita") oraz Agaton Koziński (publicysta). 
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Janecki Polskie Radio 24 POLSKA katastrofa samolotu Smoleńsk katastrofa smoleńska

Horała: w badaniu przyczyn katastrofy smoleńskiej od początku należało przyjąć, że to może być zamach

- Podczas badania przyczyn katastrofy smoleńskiej od początku trzeba było przyjąć, że jedną z wersji może być zamach. Tego nie zrobiono - wskazał wiceminister infrastruktury Marcin Horała. Jak dodał, "mogło dojść do zamachu, mimo że jest to trudne do wyobrażenia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marcin Horała Smoleńsk 2022 wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni katastrofa w Smoleńsku katastrofa samolotu

Obchody 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej – podsumowanie w Trójce

Niedziela 10 kwietnia 2022 roku upłynęła pod znakiem obchodów 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej i związanych z nią uroczystości. W podsumowującej to wydarzenie specjalnej audycji Trójki przenieśliśmy się przed Pałac Prezydencki na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie i powróciliśmy pamięcią do wydarzeń, które wstrząsnęły Polską 12 lat temu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Andrzej Duda Tomasz Miara katastrofa smoleńska katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Smoleńsk 2022 Lech Kaczyński

Politycy PiS oddali hołd ofiarom katastrofy smoleńskiej. Obecni byli prezes PiS oraz premier

W warszawskim kościele seminaryjnym odprawiona została msza św. ku czci ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. W uroczystości wzięli udział między innymi prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa samolotu katastrofa smoleńska Smoleńsk Jarosław Kaczyński Mateusz Morawiecki Msza święta aktualności katolickie społeczeństwo

"Wspominamy ofiary katastrofy smoleńskiej w przeddzień Święta Niepodległości". Msza święta w miesięcznicę smoleńską

- W czasach niepokoju, warto sięgać po księgę nadziei - "Apokalipsę" wg. świętego Jana - mówił biskup pomocniczy warszawski Michał Janocha w homilii podczas comiesięcznej mszy świętej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w warszawskiej Archikatedrze św. Jana.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA aktualności katolickie katastrofa samolotu katastrofa smoleńska Smoleńsk Mateusz Morawiecki Jarosław Kaczyński

Ks. Bartołd: nienawiścią nie obronimy naszej ojczyzny, więc brońmy ją miłością

- Nienawiścią nie obronimy naszej ojczyzny, a musimy jej przecież bronić. Brońmy ją więc miłością – najpierw między sobą, aby nie podnosić ręki przeciw nikomu w ojczyźnie, w której ongiś bili nas najeźdźcy. Nie możemy ich naśladować – powiedział ks. prał. Bogdan Bartołd w czasie mszy smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa miesięcznica katastrofy smoleńskiej katastrofa samolotu katastrofa lotnicza katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Smoleńsk 2021 polityka Prawo i Sprawiedliwość

Miesięcznica katastrofy smoleńskiej. Politycy PiS uczcili pamięć ofiar

Politycy Prawa i Sprawiedliwości z prezesem, wicepremierem Jarosławem Kaczyńskim uczcili pamięć ofiar katastrofy smoleńskiej. Rano uczestniczyli we mszy świętej w intencji ofiar katastrofy, odprawionej w warszawskim Kościele Seminaryjnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa miesięcznica katastrofy smoleńskiej katastrofa samolotu katastrofa lotnicza katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Smoleńsk 2021 polityka Prawo i Sprawiedliwość
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem