X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
PR24 Portal
Section05
katastrofa smoleńska

"Pomogły mi wiara i odpowiedzialność za rodzinę". Małgorzata Wypych o życiu po śmieci męża, ofiary katastrofy smoleńskiej

- 10 kwietnia 2010 roku to był moment, kiedy czas stanął w miejscu, ale okazało się, że idzie dalej. Straciłam przyjaciela i męża. Pomogła mi wiara i odpowiedzialność za rodzinę - wspominała w Polskim Radiu 24 swego tragicznie zmarłego męża Pawła Wypycha.
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk 2020 katastrofa smoleńska Lech Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

"Był równy królom". Prof. Dariusz Gawin wspomina Lecha Kaczyńskiego

- Prezydent Lech Kaczyński nieprzypadkowo spoczął na Wawelu, bo królom był równy. Spoczywają tam najwięksi Polacy, to symbol naszego pokolenia - mówił w Polskim Radiu 24 historyk, prof. Dariusz Gawin. Gościem była również Teresa Sukniewicz-Kleiber, która wspominała Marię Kaczyńską. 
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Smoleńsk 2020 katastrofa smoleńska Lech Kaczyński Maria Kaczyńska wspomnienie POLSKA

Jerzy Kalina: pomnik smoleński pozostaje niedokończony

- Jeżeli podjęliśmy się tworzenia dzieła w tak trudnych warunkach, to powinniśmy doprowadzić je do końca, do spełnionej formy - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Kalina scenograf i plastyk, autor pomnika smoleńskiego na placu Piłsudskiego w Warszawie. Gośćmi audycji byli również Piotr Bernatowicz (dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski) i dr Janusz Janowski (prezes Związku Polskich Artystów Plastyków).
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Smoleńsk Smoleńsk 2020 katastrofa smoleńska

Sprawa wraku Tu-154M. Guzy: Rosja chce, by wszyscy o nim zapomnieli

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało w piątek ambasadzie Rosji w Polsce notę dyplomatyczną wzywającą stronę rosyjską do niezwłocznego wydania własności Polski - wraku samolotu Tu-154M. Wrak samolotu do tej pory pozostaje na płycie lotniska Smoleńsk Północny. Przedstawiciele polskich władz wielokrotnie podnosili sprawę jego zwrotu w rozmowach ze stroną rosyjską. 
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski ŚWIAT katastrofa smoleńska Smoleńsk Rosja

"To próba ataku na PiS". Reszczyński o krytyce uroczystości 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej

- Krytyka części środowisk co do tego jakoby politycy na uroczystościach smoleńskich na Placu Piłsudskiego w Warszawie nie trzymali dystansu, jest próbą ataku na PiS - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta, Wojciech Reszczyński. Gościem był też Andrzej Rozpłochowski, legenda "Solidarności".
Zobacz więcej na temat:  Smoleńsk Smoleńsk 2020 katastrofa smoleńska Tadeusz Płużański Warszawa New Jersey

"Przerażający był moment odczytania listy ofiar". Wspomnienie katastrofy smoleńskiej

- Pamiętam wiele osób, profesorów, studentów, ręce założone na głowę, z przerażeniem słuchaliśmy tego komunikatu. To rzeczywiście było wydarzenie absolutnie tragiczne, które odbiło się na życiu kraju, na życiu Polaków, na życiu nas wszystkich bez względu na barwy polityczne - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Przemysław Czarnek wspominając chwilę, w której dowiedział się o katastrofie smoleńskiej. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także poseł KO Paweł Kowal i poseł PSL Marek Sawicki.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Przemysław Czarnek PiS Paweł Kowal koalicja obywatelska Marek Sawicki PSL Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku katastrofa samolotu

"Kobieta pełna wdzięku i klasy". Maria Kaczyńska we wspomnieniach

Kwiat polskiej inteligencji, elita polityczna kraju. 10 kwietnia 2010 w okolicach lotniska w Smoleńsku doszło do katastrofy lotniczej samolotu, na którego pokładzie znajdował się m.in. prezydent Lech Kaczyński wraz ze swoją małżonką Marią, którą w audycji "Polki" wspominały Magdalena Merta i Maryna Miklaszewska. Nie zabrakło również kilku słów o Tomaszu Mercie, który również był jednym z pasażerów rządowego Tu-154M.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa lotnicza katastrofa smoleńska Magdalena Merta Maryna Miklaszewska Smoleńsk Maria Kaczyńska

Konsulat RP we Lwowie uczcił ofiar katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej

Konsulat Generalny RP we Lwowie zorganizował skromne uroczystości z okazji 10. rocznicy katastrofy smoleńskiej i 80. rocznicy zbrodni katyńskiej. Symbolicznie o godzinie 9:41 czasu ukraińskiego (8:41 czasu polskiego) konsul generalna RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz wspólnie z polskimi dyplomatami złożyła biało-czerwony wieniec i zapaliła znicze przed zdjęciami 96 ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Plakat ze zdjęciami ofiar tragicznego lotu wystawiono przed budynkiem polskiego konsulatu.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk Lwów Ukraina Zbrodnia Katyńska Katyń

"Był wybitnym prezydentem i architektem programu PiS". Janusz Śniadek wspomina Lecha Kaczyńskiego

- "Solidarność" udzieliła poparcia Lechowi Kaczyńskiemu, jego programowi solidarnej Polski. Po 2015 roku rozpoczęliśmy realizację dzieła, którego on był architektem - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Śniadek, były przewodniczący "Solidarności", obecnie poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Prawo i Sprawiedliwość POLSKA katastrofa smoleńska Smoleńsk

Prezydent: 10 kwietnia 2010 r. zdarzyła się największa tragedia w powojennej historii Polski

- To była największa tragedia w powojennej historii Polski. Zginęło 96 wspaniałych Polaków. Na czele z prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim i jego małżonką. Nasza ojczyzna poniosła olbrzymią stratę. W Smoleńsku zginęli najlepsi z nas. Polska byłaby dziś inna, gdyby żyli - powiedział w piątkowym orędziu prezydent Andrzej Duda. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda katastrofa smoleńska

Prezydent: 10 kwietnia 2010 r. zdarzyła się największa tragedia w powojennej historii Polski

- To była największa tragedia w powojennej historii Polski. Zginęło 96 wspaniałych Polaków. Na czele z prezydentem prof. Lechem Kaczyńskim i jego małżonką. Nasza ojczyzna poniosła olbrzymią stratę. W Smoleńsku zginęli najlepsi z nas. Polska byłaby dziś inna, gdyby żyli - powiedział w piątkowym orędziu prezydent Andrzej Duda. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Duda katastrofa smoleńska