more_horiz
PR24 Portal
Section05

katastrofa w Smoleńsku

"Tusk do dziś jest uwikłany w oddanie śledztwa w rosyjskie ręce". Prof. Ryba o katastrofie smoleńskiej

- To będzie jeden z elementów, który będzie obciążał Tuska, a zarazem całą formację. To dlatego próbują oni w jakiś sposób rozbrajać te bomby, szukając rzekomo skandalicznych informacji i o manipulacjach komisji Macierewicza, rozdmuchiwać to wszystko medialnie już dzisiaj - mówił w Polskim Radiu prof. Mieczysław Ryba o śledztwie ws. przyczyn katastrofy rządowego TU-154.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Sejm katastrofa w Smoleńsku Michał Rachoń

"Nieprzyjęcie uchwały to byłby niesłychany blamaż". Szef klubu PiS o uznaniu Rosji za państwo sponsorujące terroryzm

Wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że "uchwała uznająca Rosję za państwo sponsorujące terroryzm wróci na najbliższym posiedzeniu Sejmu". - Miejmy nadzieję, że tym razem opozycja nie będzie jej blokować. Nieprzyjęcie jej to byłby niesłychany blamaż - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka katastrofa w Smoleńsku Sejm Ryszard Terlecki PiS Prawo i Sprawiedliwość Rosja

"TVN próbuje fałszować stanowisko prokuratury i pominąć opinię biegłych". Macierewicz o katastrofie smoleńskiej

 - Dysponujemy badaniami zespołu międzynarodowych biegłych, które jasno stwierdzają, że jeżeli chodzi o salonkę nr 3, gdzie siedzieli polscy generałowie, doszło do eksplozji. Badania ich ciał, sporządzone przez międzynarodowych biegłych, wskazują, że "niemożliwe jest wykluczenie hipotezy o gwałtownym wyzwoleniu energii o charakterze eksplozji" - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej i poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Macierewicz katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk prokuratura sądownictwo

Macierewicz: zbrodnia smoleńska była pierwszym atakiem Rosji na państwo NATO

- W uchwale przyjętej przez Parlament Europejski też jest przywołana katastrofa MH17 oraz sprawa smoleńska właśnie w kontekście działań terrorystycznych (…) zwłaszcza ukrywana przez Rosję materiałów dowodowych, w tym wraku samolotu, by ukryć swoje terrorystyczne działania - powiedział w Polskm Radiu 24 Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, poseł PiS. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Antoni Macierewicz Tadeusz Płużański Sejm katastrofa w Smoleńsku

"Zachowanie opozycji to psucie reguł demokracji". Rzymkowski o sejmowym głosowaniu ws. Rosji

- Jeśli większość posłów uważała, że należy w tej uchwale uwzględnić kwestię naszego TU-154 i samoloty malezyjskich linii lotniczych MH117, to trzeba było na ten werdykt demokratycznie wybranego parlamentu przystać. To, co zrobiono to psucie demokracji i obniżanie standardów polskiego parlamentaryzmu - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Rzymowski, wiceminister edukacji. W dyskusji wzięli również udział: Jarosław Zieliński (PiS), Andrzej Szejna (Nowa Lewica) i Czesław Mroczek (PO).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 polityka Sejm Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jarosław Zieliński Tomasz Rzymkowski Andrzej Szejna Czesław Mroczek katastrofa w Smoleńsku

Joanna Lichocka: putinowska Rosja trzyma w garści totalną opozycję

- To nie Smoleńsk dzieli. Tu jest stosunek do Rosji: na ile sobie Platforma może pozwolić - oceniła poseł PiS Joanna Lichocka, komentując zachowanie polityków opozycji i zerwanie kworum w Sejmie przed głosowaniem uchwały o uznaniu Rosji za państwo wspierające terroryzm. - Putinowska Rosja trzyma w garści totalną opozycję - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Joanna Lichocka Rosja katastrofa w Smoleńsku

Ryszard Kaczorowski. "To był człowiek, który nie grał. Jego życie było służbą"

Działacz społeczny, harcmistrz, komendant chorągwi Szarych Szeregów, a przede wszystkim ostatni prezydent RP na uchodźstwie. Jego życie obfituje w daty i wydarzenia symboliczne. 103 lata temu, 26 listopada 1919 roku, urodził się Ryszard Kaczorowski. 
Zobacz więcej na temat:  emigracja harcerstwo HISTORIA Kazimierz Sabbat Lech Wałęsa Londyn Monte Casino Ryszard Kaczorowski Smoleńsk 2022 Smoleńsk 2021 katastrofa w Smoleńsku

Śledztwo ws. katastrofy smoleńskiej. "Sąd zgodził się na aresztowanie rosyjskich kontrolerów"

Warszawski Sąd Okręgowy wydał postanowienie o tymczasowym aresztowaniu Pawła Plusnina, Wiktora Ryżenki i Nikołaja Krasnokutskiego, którzy 10 kwietnia 2010 r. kierowali ruchem lotniczym na lotnisku Smoleńsk-Siewiernyj i sprowadzali rządowy samolot Tu-154M - poinformował portal wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Smoleńsk Rosja sądownictwo katastrofa w Smoleńsku

"Mamy do czynienia z ewidentną ingerencją". Macierewicz o dowodach na sfałszowanie czarnych skrzynek przez Rosjan

Jak poinformował Antoni Macierewicz, istnieje informacja służb wskazująca, że Rosja podjęła działania, aby dokonać fałszerstwa rejestratora (czarnej skrzynki) ATM-QAR z samolotu Tu-154. - Żaden Polak nie słyszał całości rejestratora głosowego, (..) tylko kopie. Co więcej, każda z nich jest inna. Analiza wskazuje miejsca, w których mamy do czynienia z ewidentną ingerencją - zaznaczył.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Antoni Macierewicz Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska

"Działa na szkodę państwa polskiego". Oświadczenie podkomisji smoleńskiej po materiale TVN

Zarzuty i pseudoargumenty przedstawione przez stację TVN są fałszywe i prezentują rosyjski punkt widzenia, wprowadzając w błąd polską opinię publiczną - poinformowano w oświadczeniu Podkomisji ds. Ponownego Zbadania Wypadku Lotniczego w związku z emisją programu "Czarno na białym" w TVN24. Jak dodano, "media te działają na szkodę państwa polskiego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Antoni Macierewicz Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku

"Będziemy zwracać się do Rosjan". Macierewicz o odzyskaniu wraku Tu-154M

- Kolejnym krokiem podkomisji ds. ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej jest zwrócenie się z pismem do Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego i prokuratora generalnego Federacji Rosyjskiej o zwrot szczątków Tu-154M. Poparli to wszyscy posłowie, oprócz polityków Platformy Obywatelskiej - mówił na antenie Polskiego Radia 24 wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Antoni Macierewicz Smoleńsk katastrofa samolotu katastrofa w Smoleńsku społeczeństwo Rosja prawo

Podkomisja smoleńska wzywa Rosję do zwrotu wraku TU-154M. Wysłano oficjalne pismo

Podkomisja do spraw ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej zwróciła się z pismem do Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego i prokuratora generalnego Federacji Rosyjskiej o zwrot szczątków Tu-154M wraz z rejestratorami pokładowymi i wszystkimi materiałami dowodowymi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska społeczeństwo Rosja prawo Antoni Macierewicz