more_horiz
PR24 Portal
Section05
katolicyzm

Synod w diecezjach - sukces czy rozczarowanie?

Jesienią rozpoczął się diecezjalny etap synodu o synodalności Kościoła. Po pół roku od tego momentu chcemy spytać: jakie środowiska i w jakiej mierze zaangażowały się w proces synodalny? Które tematy zasugerowane przez Franciszka budzą największe zainteresowanie i kontrowersje? Czy świeccy mogą i chcą swobodnie wyrażać swoje opinie? Czy są życzliwie wysłuchiwani przez przedstawicieli Kościoła hierarchicznego?
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół wiara religia miłość śmierć

"Makabryczny upadek człowieczeństwa". Papież Franciszek jednoznacznie o wojnie na Ukrainie

- Cierpię i płaczę myśląc o cierpieniach ludności Ukrainy - powiedział papież Franciszek. Jak zaznaczył, to, co dzieje się na Ukrainie to "makabryczny upadek człowieczeństwa". Ponadto Franciszek wezwał też wiernych, by w maju - miesiącu poświęconym Matce Bożej - swoje modlitwy odmawiali w intencji pokoju na Ukrainie. Niedziela jest 67. dniem rosyjskiej wojny.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan papież papież Franciszek chrześcijaństwo katolicyzm wiara Kościół wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe

Słynny nieznany twórca. Jerzy Andrzejewski i legenda, której nie było

Zawsze chciał być pisarzem. Najlepiej: wielkim pisarzem. Był gotów wiele poświęcić, by jego książki były czytane i wydawane. Wciąż myślał o swojej sławie. Ale ona go opuściła. Choć był jednym z najbardziej znanych polskich autorów XX wieku, dziś niewielu o nim pamięta.
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Andrzejewski pisarz literatura książki PRL Komitet Obrony Robotników KOR Maria Dąbrowska Jarosław Iwaszkiewicz Czesław Miłosz Andrzej Wajda Antoni Libera Marek Nowakowski Michał Komar Mirosław Chojecki stalinizm komunizm katolicyzm Dwudziestolecie międzywojenne opozycja demokratyczna drugi obieg

"Bez skrupułów należy potępić zło". Ks. Czapla o dyskusjach wokół tegorocznej Drogi Krzyżowej w Koloseum

- Nigdy nie możemy utożsamić zła wprost z człowiekiem. Tego uczy nas Bóg. Zło to jedno, a człowiek, który daje mu się czasami zwieść, to jest zupełnie co innego. Stąd mamy prawo zło zawsze jednoznacznie, bez skrupułów potępić, ale nie człowieka - mówił w Polskim Radiu 24 ks. Krzysztof Czapla (dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach). 
Zobacz więcej na temat:  Wielkanoc Polskie Radio 24 katolicyzm chrześcijaństwo Kościół katolicki społeczeństwo Triduum Paschalne
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem