more_horiz
PR24 Portal
Section05

Katowice

Escribo Elmiry Skarłosz. Dobrze napisana historia o powrocie do Polski

Tak jak znaczenie ma to czym i na czym piszemy lub malujemy, tak równie wielkie znaczenie ma miejsce, w którym żyjemy. Zapewnia o tym Elmira Skarłosz, osoba, która w jednym i w drugim może pochwalić się ogromnym doświadczeniem. Po 10 latach emigracji, porzuciła Szkocję i wróciła w rodzinne strony, by wraz z mężem zbudować w Polsce jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży papierniczej i piśmienniczej.
Zobacz więcej na temat:  emigracja emigracja zarobkowa rodzina na swoim Szkocja Wielka Brytania Katowice małopolskie papier praca praca na własny rachunek Małgorzata Frydrych

MŚ Siatkarzy: Biało-Czerwoni wicemistrzami świata

Polscy siatkarze przegrali w rozegranym w Katowicach finale mistrzostw świata z Włochami 1:3. Biało-Czerwoni nie obronili tytułu najlepszej drużyny globu. Do wysłuchania relacji i sportowych kometnarzy zaprosiliśmy w specjalnym wydaniu audycji "Trzecia strona medalu" w Trójce. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Łoniewski mistrzostwa świata Trzecia Strona Medalu Siatkówka Trójka Katowice kibice reprezentacja Polski mś siatkarzy

Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2022. Polska broni tytułu!

Polscy siatkarze będą bronić mistrzowskiego tytułu w zaczynających się w piątek, 26 sierpnia, Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. Imprezę, która odbywa się już po raz 20., organizują Polska wraz ze Słowenią. W pierwszym meczu nasza reprezentacja zmierzy się z Bułgarią.
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka mistrzostwa świata Katowice lublana Gliwice Jakub Niziński Łukasz Sobolewski Trójka

MŚ w siatkówce. Ireneusz Mazur: nasza broń to wszechstronność i niekonwencjonalność

- Wierzę głęboko w to, że Polska znajdzie się w finale Mistrzostw Świata w siatkówce. Uważam, że naszą drużynę stać na to, by zdobyć medal. Natomiast twardymi kandydatami do złota są Francuzi i Amerykanie - ocenił w Polskim Radiu 24 były trener kadry Ireneusz Mazur. Jego zdaniem "najsilniejszą bronią Polaków jest wszechstronność i niekonwencjonalność".
Zobacz więcej na temat:  SPORT Siatkówka mistrzostwa świata Katowice

Abp Skworc: macierzyństwo nie ogranicza się do funkcji biologicznej i wychowawczej

Macierzyństwo nie ogranicza się do funkcji biologicznej i wychowawczej, ale sięga głębiej, polega na "rodzeniu" w sensie duchowym - budowaniu domu jako więzi, relacji miłości - mówił do uczestniczek niedzielnej pielgrzymki kobiet i dziewcząt w Piekarach Śląskich abp Wiktor Skworc.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katowice Piekary Śląskie pielgrzymka kobieta społeczeństwo poród wiara katolicyzm chrześcijaństwo Śląsk regiony

W pierwszym półroczu ruch na autostradzie Kraków-Katowice większy o ponad 20 proc.

Średnio 45,3 tys. pojazdów na dobę korzystało w pierwszym półroczu br. z płatnego odcinka autostrady A4 Kraków-Katowice. To 21 proc. więcej niż w porównywalnym okresie przed rokiem. Przychody z poboru opłat wzrosły o 18,3 proc. – podała Grupa Stalexport Autostrady.
Zobacz więcej na temat:  infrastruktura Warszawa drogi mazowieckie Radio kierowców Polskie Radio Kierowców GOSPODARKA pieniądze Kraków Katowice