X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
kierowcy

Policjanci z grupy SPEED mają co robić. Zatrważające statystyki z polskich dróg

Od połowy lipca 2019 r. do końca czerwca 2020 r. policjanci z grup SPEED w całej Polsce ujawnili 442 660 wykroczeń, w tym aż 308 728 związanych z przekroczeniem prędkości - poinformował w poniedziałek kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodał, że w tym okresie prawie 19 tys. kierowców za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym, straciło prawo jazdy.
Zobacz więcej na temat:  policja policja polska Drogówka drogi kierowcy POLSKA

PORADNIK Większa ochrona pieszego, walka z drogowymi piratami. Od 1 lipca zmiany w przepisach

Przekroczenie prędkości o 50 km/h poza terenem zabudowanym będzie skutkować odebraniem prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Kierowca odzyska uprawnienia dopiero po trzech miesiącach. Nowe przepisy mają też na celu większą ochronę pieszego. Przypominamy zmiany w prawie drogowym, które zaczną obowiązywać już 1 lipca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kierowcy przepisy drogowe mandat bezpieczeństwo na drodze prawo jazdy samochody policja autostrady

Ułatwienia dla kierowców i właścicieli pojazdów. Nowelizacja ustawy ograniczy wiele kosztów

Nowelizacja Prawa o ruchu drogowym wprowadzi wiele ułatwień dla właścicieli pojazdów i kierujących pojazdami oraz uproszczeń w procedurach związanych z rejestracją pojazdów. Projekt przedłożony przez Ministra Infrastruktury powstał we współpracy z Ministrem Cyfryzacji, jako tzw. pakiet deregulacyjny.
Zobacz więcej na temat:  prawo jazdy dowód rejestracyjny dowody osobiste cyfryzacja transport kierowcy GOSPODARKA

Nowe informacje ws. wypadku autobusu w Warszawie. "Kierowca nie miał doświadczenia"

- Kierowca, który w czwartek pod wpływem amfetaminy doprowadził do katastrofy komunikacyjnej, w której zginęła jedna osoba, a cztery zostały ciężko ranne, nie miał doświadczenia w prowadzeniu autobusów - poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Mirosława Chyr. Zatrudniła go spółka Arriva, która należy do niemieckiego Deutsche Bahn. A ta z kolei jest w 100 proc. własnością niemieckiego państwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa mazowieckie wypadek bezpieczeństwo na drodze kierowcy autobus narkotyki areszt służby i bezpieczeństwo prokuratura

Autobus miał "czarną skrzynkę" i kamerę w kabinie. Urządzenia pomogą wyjaśnić przyczynę wypadku

Autobus Solaris Urbino 18 CNG jest wyposażony w systemy monitorujące zdarzenia na pokładzie pojazdu, w tym kamery. Jedna z nich skierowana jest na kierowcę. To pozwoli odtworzyć, co się wydarzyło przed i w trakcie wypadku - poinformował rzecznik spółki Solaris Bus & Coach Mateusz Figaszewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa autobus wypadek kierowcy policja miasto bezpieczeństwo na drodze

Zmora warszawskich kierowców. Trasa S8 przoduje w liczbie kolizji i wypadków

To jedna z najniebezpieczniejszych i najbardziej zakorkowanych dróg w Warszawie. Na stołecznym odcinku trasy ekspresowej S8 niemal każdego dnia dochodzi do kolizji. Od początku tego roku było ich już ponad 400. Część kierowców narzeka na złą organizację ruchu. GDDKiA twierdzi, że oznakowanie jest właściwe. W czwartek na S8 doszło do tragicznego w skutkach wypadku miejskiego autobusu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa kierowcy wypadek policja GDDKiA transport mazowieckie regiony