more_horiz
PR24 Portal
Section05

KNF

Prof. Ancyparowicz: polskie banki są bezpieczne i silnie nadzorowane, dlatego też będą ostrożnie udzielać kredytów na 2 proc.

Polskie banki są bezpieczne. Klienci nie mają czego się obawiać. Nie powinniśmy porównywać się do banków amerykańskich, bo one działają zdecydowanie bardziej ryzykownie. Natomiast błędem jest, że NBP nie sprawuje nadzoru nad bankami a rolę tę przekazano KNF - mówiła w audycji Rządy Pieniądza prof. Grażyna Ancyparowicz, członek Narodowej Rady Rozwoju.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt hipoteczny KNF banki

Premier Morawiecki: w Katowicach ulokowane będzie centrum informatyczne Komisji Nadzoru Finansowego

- Tutaj w Katowicach, na Śląsku, ulokowane będzie centrum informatyczne, część przetwarzania danych, część budowy baz danych Komisji Nadzoru Finansowego - powiedział podczas Europejskiego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach premier Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Mateusz Morawiecki KNF cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo Katowice POLSKA Europejski Kongres Gospodarczy

Problemu "frankowiczów" nie da się rozwiązać ustawowo. Tak uważa szef KNF

Banki nie mogą liczyć na rozwiązanie ustawowe problemu kredytów frankowych i nie mogą opierać swojej strategii na nadziei, że takie rozwiązanie się pojawi - powiedział w środę na Forum Bankowym ZBP, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Jacek Jastrzębski. Z kolei wiceminister finansów Piotr Patkowski zapowiedział analizę reprezentatywności wskaźnika WIBOR.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KNF banki frank szwajcarski kredyty walutowe Trybunał Sprawiedliwości UE

Eksperci: warto inwestować, ale tylko w to, co znamy i rozumiemy, bez nadmiernego ryzyka

Inwestować pieniądze, obojętnie większe czy całkiem nieduże, powinniśmy przede wszystkim w instrumenty, które znamy i rozumiemy. Najczęściej będą to lokaty bankowe, obligacje, ewentualnie akcje, jeśli jesteśmy w stanie panować nad tym, co się z nimi aktualnie dzieje. Złoto, kryptowaluty czy fundusze inwestycyjne mogą przynieść tyle wysoki zysk, co dużą stratę. Czasem nawet możemy nie odzyskać włożonego kapitału. W kryzysie i przy wysokiej inflacji sprawa staje się szczególnie aktualna - mówili goście audycji Rządy Pieniądza: Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej i Maciej Wośko, redaktor naczelny "Gazety Bankowej".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inwestycje złoto kryptowaluty KNF

"Nie wszystko złoto, co się świeci". Komisja Nadzoru Finansowego rusza z kampanią informacyjną

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego rozpoczyna ogólnopolską kampanię informacyjną pod hasłem "Nie wszystko złoto, co się świeci - inwestuj świadomie!". Jej zadaniem jest podniesienie poziomu wiedzy społeczeństwa o tym, jak funkcjonuje rynek finansowy oraz zwiększenie świadomości ryzyka wiążącego się z inwestowaniem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KNF kampania społeczna inwestycje finanse osobiste