more_horiz
PR24 Portal
Section05

koalicja obywatelska

Współpraca KO ze środowiskiem Gowina? Halicki oskarża: uczestniczył w rozmontowywaniu systemu praworządności

- Te wybory są rzeczywiście fundamentalne, bardzo ważne. Jeśli mówimy o głównym celu, to jest jednak przywrócenie praworządności, elementarnej drogi rozwoju. Jarosław Gowin uczestniczył w rozmontowywaniu tego systemu - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Andrzej Halicki, europoseł Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Andrzej Halicki koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Porozumienie Jarosława Gowina Jarosław Gowin Krzysztof Świątek

SONDAŻ Zjednoczona Prawica zdecydowanie przed Koalicją Obywatelską, tylko pięć ugrupowań w Sejmie. Nowy sondaż

Gdyby w najbliższą niedzielę odbywały się wybory do Sejmu, zdecydowanie wygrałaby je Zjednoczona Prawica, która miałaby blisko 10 proc. przewagi nad Koalicją Obywatelską. Próg wyborczy przekroczyłyby ponadto tylko trzy ugrupowania - wynika z sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże polityka zjednoczona prawica koalicja obywatelska

"To po prostu działanie na rzecz Kremla". Olga Semeniuk o propozycji odwołania ministra Błaszczaka

- Zajmowanie się odwoływaniem bardzo ważnego ministra z punktu widzenia politycznego, krajowego i międzynarodowego w kontekście wojny na Ukrainie, to po prostu działanie na rzecz Kremla - mówiła w Programie 3 Polskiego Radia Olga Semeniuk-Patkowska (PiS). Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Ireneusz Raś (Koalicja Polska), Michał Woś (Suwerenna Polska), Adrian Zandberg (Razem) oraz Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP).
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA Rosja Bydgoszcz Beata Michniewicz wojsko bezpieczeństwo wojna na Ukrainie Marcin Kierwiński koalicja obywatelska Ireneusz Raś PiS Olga Semeniuk Michał Woś Adrian Zandberg lewica Andrzej Zybertowicz

Niespójna narracja opozycji. Krytyczny wpis polityka KO nt. 800+ wywołał lawinę negatywnych komentarzy

"Niepracująca matka trójki dzieci w przyszłym roku dostanie od państwa z różnych programów od 3552 do 3866 zł, czyli więcej pieniędzy niż początkujący nauczyciel, urzędnik czy pracownik socjalny za pracę. Wsparcie bez pracy nie powinno być większe niż wartość pracy!" - napisał w czwartek w mediach społecznościowych polityk Koalicji Obywatelskiej Michał Przybylak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kampania wyborcza wybory parlamentarne koalicja obywatelska 800+ polityka

Propozycje programowe PiS rozzłościły opozycję. Wylała się fala hejtu

Podczas konwencji "Ul programowy PiS", która w ubiegły weekend odbyła się w Warszawie, przedstawiono szereg propozycji dla obywateli, takich jak 800+, bezpłatne leki dla seniorów od 65. roku życia oraz dla dzieci i młodzieży. Zapowiedziano również zniesienie opłat za przejazd autostradami. Postulaty zostały chłodno przyjęte przez opozycję. W mediach społecznościowych dali temu wyraz jej przedstawiciele, którzy nie szczędzili niewybrednych komentarzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA konwencja PiS konwencje PiS Prawo i Sprawiedliwość opozycja koalicja obywatelska Platforma Obywatelska kampania wyborcza polityka Donald Tusk Borys Budka Roman Giertych

Kowal o odbudowie Ukrainy: Zachód już się ustawia w blokach startowych

- Państwa zachodnie, które dotychczas bardzo mało pomagały, są już w blokach startowych do odbudowy Ukrainy. Nie mówimy tu o Niemczech, ja obserwuję np. politykę holenderką. Rząd musi mieć aktualną inicjatywę w tej kwestii, musimy zagrać na miarę naszych możliwości i aspiracji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krzysztof Świątek Paweł Kowal koalicja obywatelska polityka wojna na Ukrainie

SONDAŻ PiS z przewagą nad KO. Koalicja PSL i Polski 2050 w Sejmie. Nowy sondaż wyborczy

Jeśli wybory odbyłyby się w najbliższą niedzielę, to na pierwszym miejscu znalazłaby się Zjednoczona Prawica, która utrzymałaby przewagę na Koalicją Obywatelską. Jednocześnie pierwsza i druga partia notują podobny spadek poparcia. Na trzecim miejscu byłaby koalicja Polski 2050 i PSL - wynika z sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaż polityka wybory w Polsce PiS koalicja obywatelska PSL Polska 2050 Konfederacja

Tusk mija się z prawdą ws. importu śmieci. "Nie może ścierpieć, że Niemcy nie robią w Polsce śmietniska"

- Polska stała się dziś największym importerem śmieci w Europie - powiedział w poniedziałek Donald Tusk podczas spotkania z mieszkańcami Tarnobrzegu. Tyle że dane Europejskiego Urzędu Statystycznego oraz Głównego Urzędu Statystycznego pokazują, że lider PO mija się z prawdą. - Pan nie może ścierpieć tego, że Niemcy nie robią w Polsce śmietniska - skomentował słowa byłego premiera Jacek Ozdoba, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska PO koalicja obywatelska opozycja kampania wyborcza Tarnobrzeg polityka POLSKA Jacek Ozdoba zjednoczona prawica Ministerstwo Klimatu i Środowiska

SONDAŻ Nowy sondaż: PiS z wysokim poparciem i dużą przewagą nad KO. Konfederacja przed Polską 2050

Gdyby wybory odbywały się w kwietniu najwyższe poparcie uzyskałyby: PiS z wynikiem 36 proc.; KO - 20 proc.; Konfederacja - 9 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni - 5 proc. Pozostałe ugrupowania znalazłyby się poniżej progu wyborczego - wynika z sondażu CBOS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sondaże sondaż Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska koalicja obywatelska Konfederacja PSL

Ochojska znów szokuje. Oskarża o morderstwa na granicy. Zapytana o dowody, odpowiada: "nie ma"

Europoseł Koalicji Obywatelskiej Janina Ochojska powiedziała w Radiu Zet, że na granicy Polski i Białorusi "panuje totalne bezprawie". Dopytywana o to, czy umierają tam ludzie, odparła zdecydowanie "tak". Dodała także, że "rządzący powinni siedzieć za to, jak traktują migrantów".
Zobacz więcej na temat:  Janina Ochojska granica straż graniczna media wywiad koalicja obywatelska POLSKA polityka

"Prawa ręka" Rafała Trzaskowskiego szefem sztabu KO. Czeka nas festiwal obietnic opozycji?

W poniedziałek podczas spotkania z mieszkańcami Białej Podlaskiej Donald Tusk ogłosił początek kampanii wyborczej. Wskazał, że szefową kampanii Koalicji Obywatelskiej będzie Wioletta Paprocka-Ślusarska, szefowa gabinetu Rafała Trzaskowskiego w stołecznym ratuszu. Czy to oznacza, że w najbliższych miesiącach ze strony KO czeka nas festiwal obietnic, podobnie jak było w przypadku niespełnionych deklaracji prezydenta Warszawy?
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Platforma Obywatelska koalicja obywatelska opozycja wybory parlamentarne Rafał Trzaskowski Warszawa polityka POLSKA