more_horiz
PR24 Portal
Section05

koalicja

Ukraina otrzyma samoloty F-16? Media: Joe Biden poparł szkolenie ukraińskich pilotów

Prezydent USA Joe Biden, przebywający na szczycie grupy G7 w Hiroszimie w Japonii, poparł podczas nieoficjalnych rozmów inicjatywę szkoleń ukraińskich pilotów w obsłudze amerykańskich samolotów wielozadaniowych F-16; treningi prawdopodobnie zostaną zrealizowane w Europie - poinformowała agencja AP.
Zobacz więcej na temat:  F-16 ŚWIAT wojna na Ukrainie samoloty USA Joe Biden koalicja NATO Europa

Finlandia: rozpoczynają się rozmowy międzykoalicyjne. Cztery partie utworzą centroprawicowy rząd?

W Finlandii cztery partie przystąpią do tworzenia nowego, centroprawicowego rządu. Jak przekazał Petteri Orpo, któremu po zwycięstwie w wyborach powierzono misję tworzenia rządu, w międzypartyjnych rozmowach koalicyjnych wezmą udział liberalno-konserwatywna Koalicja Narodowa, antyimigrancka partia "Finowie", szwedzcy liberałowie oraz Chrześcijańscy Demokraci.
Zobacz więcej na temat:  Finlandia koalicja polityka Europa ŚWIAT

Latos o Zjednoczonej Prawicy: przekaz na zewnątrz powinien być spójny

- Myślę, że będą kolejne wnioski dotyczące tego, co należy zrobić, jak należy rozmawiać z naszym - powiem delikatnie - chwilami dość nieco mniej przewidywalnym koalicjantem. Wolałbym, żeby w koalicji była jednak pewna przewidywalność - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Tomasz Latos. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Tomasz Latos Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Solidarna Polska koalicja polityka

Wieczorne zebranie klubu PiS. Czerwińska: relacje z Solidarną Polską nie były poruszane na posiedzeniu

W Warszawie w środę wieczorem odbyło się spotkanie Klubu Parlamentarnego PiS. Jak przekazano - wbrew wcześniejszym spekulacjom - relacje partii z Solidarną Polską nie były poruszane podczas debaty. Omówiono natomiast kwestie wewnętrzne partii, a także aktualną sytuację gospodarczą.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS wybory parlamentarne Jarosław Kaczyński Solidarna Polska koalicja

Powstanie koalicja PO i Polski 2050? "Na tym ruchu nie skorzystałby Szymon Hołownia"

- Szymon Hołownia proponuje ofertę środka, która dla szerokiej grupy może być atrakcyjna. Natomiast gdyby doszło do połączenia Platformy Obywatelskiej i Polski 2050, to wyborcy mogliby odpłynąć - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Wojciech Rogacin. Gośćmi audycji byli także Patryk Słowik i Piotr Semka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Szymon Hołownia Donald Tusk koalicja Polska 2050 Platforma Obywatelska polityka

"To jest bardzo niebezpieczne". Cezary Gmyz o zapisach niemieckiej umowy koalicyjnej

- Zapisy umowy koalicyjnej budzą najwyższy niepokój, dlatego że do tej pory tak daleko idących postulatów w Unii Europejskiej nie formułowano. To, co zaproponowali koalicjanci [...] oznacza utworzenie Republiki Federalnej Europy, państwa wzorowanego na ustroju niemieckim - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy polityka Bundestag SDP koalicja Michał Rachoń Cezary Gmyz