X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
koalicja

Marek Suski o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy: po dyskusjach zawsze dochodzi do porozumienia

- Zawsze były różne kombinacje i koncepcje. Po tych dyskusjach jednak zawsze dochodzi do porozumienia i głosowania. Wtedy wybierany jest najlepszy wariant, a kilka osób jest niezadowolonych. W polityce jest tak, że szuka się kompromisu - powiedział o nastrojach w koalicji rządzącej Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska Porozumienie Jarosława Gowina Sejm koalicja rząd POLSKA polityka Polskie Radio 24

Napięcia w koalicji. Wójcik: trzeba wyjść z tego kryzysu, może nawet jeszcze bardziej wzmocnionym

Minister - członek Rady Ministrów, wiceprezes Solidarnej Polski Michał Wójcik podkreślił, że chciałby,  "żeby koalicja Zjednoczonej Prawicy dalej funkcjonowała". - Myślę, że będziemy wspólnie rządzić jeszcze dwa lata, a może nawet i cztery - stwierdził na antenie RMF FM.
Zobacz więcej na temat:  Michał Wójcik POLSKA polityka koalicja zjednoczona prawica Solidarna Polska

Kaleta: sprzeciwiamy się nadmiernej ingerencji UE, a nie unijnym środkom - te się Polsce należą

- Nasza postawa nie jest przeciw środkom unijnym, które się Polsce należą, ale jest obroną przed nadmierną polityczną i fiskalną ingerencją Unii Europejskiej w polską suwerenność; stanowisko ws. zasobów własnych UE się nie zmienia - mówił PAP wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.
Zobacz więcej na temat:  fundusze unijne Solidarna Polska zjednoczona prawica Unia Europejska POLSKA polityka koalicja

Oferta programowa Porozumienia. Lisicki: nie wiem, co tak naprawdę pan Gowin ma do zaproponowania

- Można uznać, że w tej chwili mamy do czynienia z przyjaznym rozdziałem Kościoła od państwa, nie wiem więc, co ma pan Gowin do zaoferowania. Chyba że jest to próba wykorzystania nastrojów antyklerykalnych albo chęć podjęcia konkurencji z Szymonem Hołownią - powiedział o jednym z postulatów partii Jarosława Gowina Paweł Lisicki z "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Porozumienie Jarosława Gowina Prawo i Sprawiedliwość Solidarna Polska koalicja rząd POLSKA polityka Polskie Radio 24

We wtorek prezydium komitetu politycznego PiS. Tematem rozmów m.in. sytuacja w koalicji

Jutro późnym popołudniem odbędzie się posiedzenie prezydium komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa. Szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki powiedział IAR, że członkowie prezydium odniosą się do konwencji partii Jarosława Gowina
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka koalicja Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina

Kierwiński: dynamika tworzenia koalicji wyborczych powstaje wtedy, kiedy są rozpisane wybory

- Myślę, że wtedy każdy z liderów partii politycznych będzie zastanawiać się, jak maksymalizować nie tylko swój wynik, ale wynik całej opozycji. Dla każdego z liderów partii politycznych opozycyjnych, wygrana opozycji jest realizacją celu wyborczego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, sekretarz generalny Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka opozycja Platforma Obywatelska koalicja koalicja obywatelska

Sytuacja w Zjednoczonej Prawicy. Buda: koalicjanci mają jeszcze czas, żeby przemyśleć swoją postawę

- Mam wrażenie, że jest jeszcze czas, żeby nasi koalicjanci przemyśleli swoją postawę. Obecny stan rzeczy nie wróży niczego dobrego - powiedział w Polskim Radiu 24 o aktualnej sytuacji w koalicji rządzącej Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.
Zobacz więcej na temat:  zjednoczona prawica Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska koalicja rząd POLSKA polityka Polskie Radio 24

"Efektem może być utrata większości w Sejmie". Lisicki o konflikcie w Zjednoczonej Prawicy

- W Zjednoczonej Prawicy mają miejsce spory ambicjonalne, są też takie dotyczące kwestii wartości, jest spór o Fundusz Odbudowy. Nawet jeśli Solidarna Polska zagłosuje przeciw, to nie musi oznaczać końca koalicji - powiedział w Polskim Radiu 24 Paweł Lisicki z tygodnika "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  polityka Ryszard Gromadzki POLSKA Jarosław Gowin koalicja zjednoczona prawica PiS Porozumienie Jarosława Gowina Solidarna Polska

"Stwarza zmianę jakościową". Prof. Modzelewski o opodatkowaniu zaproponowanym w ramach Nowego Ładu

Nowy Ład zakłada kompleksową reformę systemu podatkowego. Jej autorzy szacują, że na rozwiązaniach podatkowych skorzysta ok. 17 mln Polaków - to według "Dziennika Gazety Prawnej" robocze zapisy Nowego Ładu dotyczące tej kwestii. Sprawę na antenie Polskiego Radia 24 skomentował prof. Witold Modzelewski, ekonomista, prawnik.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Antoni Trzmiel koalicja zjednoczona prawica polityka podatki GOSPODARKA

"Pozostaje pytanie o system podatkowy". Marek Zuber o Nowym Ładzie

- Prezentacja Nowego Ładu jest opóźniona, zresztą nie możemy wykluczyć tego, że on nie jest jeszcze do końca dopięty. Cały czas trwają jeszcze jakieś dyskusje dotyczące poszczególnych rozwiązań. Dopiero jak to zobaczymy w całości, to będziemy mogli to oceniać - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Antoni Trzmiel koalicja zjednoczona prawica polityka podatki GOSPODARKA Krajowy Plan Odbudowy

Afera maseczkowa w Niemczech. Gmyz: przewinienia jednego z chadeckich deputowanych są poważne

- Do września nikt w Niemczech o aferze maseczkowej pamiętać nie będzie, ale doskonale zostanie zapamiętany wolny proces szczepień jako porażka CDU-CSU - mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Gmyz, korespondent TVP w Niemczech. Gościem audycji była też Olga Doleśniak-Harczuk z Instytutu Staszica.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Niemcy maseczka CDU koalicja wybory w Niemczech