more_horiz
PR24 Portal
Section05

kobieta

TYLKO U NAS Premier: mamy jedną z najniższych luk płacowych między kobietami a mężczyznami nie tylko w UE

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Polskim Radiu 24, że polityka gospodarcza i gospodarczo-społeczna rządu Prawa i Sprawiedliwości kładzie duży nacisk na tworzenie miejsc pracy dla kobiet i wyrównywanie ich szans na rynku pracy w ogóle.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka premier Mateusz Morawiecki Krzysztof Świątek Polskie Radio 24 800+ gospodarka polska kobieta rynek pracy program 500+

Dziś Dzień Matki. Ministerstwo Rodziny przypomina o pomocy i świadczeniach dla wszystkich mam

Z okazji przypadającego w piątek Dnia Matki Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przypomina o szeregu świadczeń pieniężnych, z których korzystać mogą matki i ojcowie. - Polityka prorodzinna to nie tylko świadczenie Rodzina 500+. To także szereg innych narzędzi, które przywróciły godność rodzinom w Polsce - powiedziała szefowa MRiPS Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej POLSKA kobieta 500+ 800+ społeczeństwo pomoc

TYLKO U NAS Skąd wziął się Dzień Matki? To wyjątkowe święto ma bogatą historię

Mutter, mamma, maminka, mother, mam czy po prostu Mama. W wielu krajach Dzień Matki jest w maju z przyczyn religijnych, bo to miesiąc Maryi, Matki Jezusa. Skąd wywodzi się idea tego święta, kiedy obchodzone jest w innych częściach Europy i jak wygląda macierzyństwo dziś? Co przede wszystkim mama powinna przekazać dzieciom?
Zobacz więcej na temat:  Dzień Matki macierzyństwo kobieta społeczeństwo POLSKA

Marlena Maląg: szykujemy programy dla seniorów, rodzin, pracowników i przedsiębiorczych kobiet

14-e emerytury będą stałym wsparciem wypłacanym najniżej uposażonym emerytom i rencistom w drugiej połowie każdego roku. 800+ wejdzie natomiast w 2024 r. co jest wyrazem przemyślanej polityki społecznej rozumianej jako inwestycja w przyszłość. Jednocześnie wspieramy ambitne, przedsiębiorcze kobiety, dla których przygotujemy korzystne rozwiązania przy zakładaniu własnego biznesu. Pracownikom zaoferujemy dwukrotną podwyżkę płacy minimalnej, której wysokość chcemy wypracować w konsensusie ze związkami zawodowymi i pracodawcami - mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Marlena Maląg 500+ rodzina emerytura msp rynek pracy kobieta aktywność zatrudnienie

Rząd przeznaczy miliard złotych na wsparcie przedsiębiorczości kobiet. "Jesteśmy silniejsze, niż to sobie wyobrażamy"

Wkrótce poznamy szczegóły programu wsparcia przedsiębiorczości kobiet - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas kongresu "Wielkopolska Sercem Europejskiej Przedsiębiorczości". Rząd chce na ten cel przeznaczyć miliard złotych. - My, kobiety, jesteśmy silniejsze, niż to sobie wyobrażamy - mówią panie w nowym klipie opublikowanym w mediach społecznościowych Kancelarii Premiera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki polityka kobieta Wielkopolska premier

Kobiety na rynku pracy. Morawiecki: mamy jedną z najniższych luk płacowych w Europie

Premier Mateusz Morawiecki mówił na konferencji "Kobiety mają wybór", że nieprawdziwe okazały się opinie, że program 500+ doprowadzi do spadku aktywności kobiet na rynku pracy. - Nic takiego się nie stało. Przez ostatnie 8-10 lat nastąpił zasadniczy wzrost partycypacji kobiet na rynku pracy - powiedział szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki polityka kobieta rynek pracy

PR24 Ewa Sztreker o swoim projekcie "Oblicza kobiety"

Projekt "Oblicza kobiety" to cykl spotkań dla kobiet, podczas których poruszane są wszelkie istotne tematy związane z kobiecością, z rodziną, z macierzyństwem, z małżeństwem, z biznesem. Autorką projektu jest Ewa Sztreker. W Polskim Radiu 24 pomysłodawczyni "Oblicz kobiety" opowiedziała o spotkaniach, o kobietach i kobiecości, a także... o rodzinnym biznesie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 społeczeństwo kobieta