more_horiz
PR24 Portal
Section05

kolej

PKP zakończyły inwentaryzację nieruchomości. Po wycenie zostaną przekazane zarządcy kolejowej infrastruktury

Polskie Koleje Państwowe SA chcą w przetargu wybrać firmę mającą wycenić majątek spółki, który zostanie aportem przekazany zarządcy kolejowej infrastruktury - PKP Polskim Liniom Kolejowym - poinformowała spółka. PKP zakończyły właśnie inwentaryzację nieruchomości.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP kolej kolejnictwo wycena firmy infrastruktura logistyka transport POLSKA

Kolej dużych prędkości dla Trójmorza. CPK podpisał odpowiednie porozumienia o współpracy

Przedstawiciele Centralnego Portu Komunikacyjnego i spółek kolejowych z Czech, Litwy, Łotwy i Estonii podpisali porozumienie o współpracy dotyczącej wspólnych inwestycji w linie kolei dużych prędkości. Mają one w ciągu kilku lat zmodernizować szlaki kolejowe łączące główne miasta w regionie Trójmorza i CPK.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolej kolejnictwo infrastruktura transport centralny port komunikacyjny Marcin Horała Trójmorze

Transport kolejowy. Ambasador Brzezinski: infrastruktura jest ważna dla bezpieczeństwa regionu

Budowanie zintegrowanego systemu transportowego jest zadaniem o wymiarze strategicznym - wskazał uczestnikom Kongresu Railway Direction Days 2023 prezydent Andrzej Duda. Ambasador USA Mark Brzezinski zaznaczył, że sytuacja Ukrainy pokazuje, jak ważna dla bezpieczeństwa regionu jest infrastruktura strategiczna, w tym kolejowa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolej Andrzej Duda Trójmorze centralny port komunikacyjny Marcin Horała infrastruktura

CPK i kolej. Wiceminister Horała: planujemy zbudować ok. 4,5 tys. kilometrów nowych torów

- Rozwój transportu kolejowego znacznie przyspieszył w Polsce - powiedział wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała podczas międzynarodowego kongresu "Railway Direction Days". Dodał, że do roku 2050 planowane jest w ramach Trójmorza zbudowanie około 4500 kilometrów nowych torów i linii kolei dużych prędkości.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolejnictwo kolej centralny port komunikacyjny PKP Marcin Horała infrastruktura

Sprawa wypadku karetki w Puszczykowie. Kierowca skazany na 5 lat więzienia

Na karę 5 lat pozbawienia wolności skazał we wtorek Sąd Apelacyjny w Poznaniu Sebastiana S., sprawcę wypadku karetki pogotowia na przejeździe kolejowym w Puszczykowie. W zdarzeniu zginęły dwie osoby - lekarz i ratownik medyczny. Wyrok Sądu Apelacyjnego w Poznaniu jest już prawomocny.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony wielkopolskie wypadek prokuratura policja sąd kolej kierowca służby i bezpieczeństwo

Wzrost mobilności, poprawa bezpieczeństwa i redukcja wykluczenia. Andrzej Bittel o inwestycjach resortu infrastruktury

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzej Bittel, który był gościem Polskiego Radia 24, opowiedział o zmianach w transporcie podejmowanych przez resort w ostatnim czasie, a także o szczegółach inwestycji mających na celu zredukowanie wykluczenia komunikacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA infrastruktura ministerstwo infrastruktury kolej PKP

Ceny biletów kolejowych. Minister Adamczyk: gdyby nie dotacje rządowe, podwyżka byłaby znacznie wyższa

- Gdyby nie dotacje rządowe, podwyżka cen biletów PKP Intercity wyniosłaby 50 procent, a nie 12 procent - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, odpowiadając w Sejmie na pytania bieżące posłów. Dodał, że wcześniej opozycja likwidowała tory kolejowe. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Intercity PKP kolej energia elektryczna infrastruktura POLSKA społeczeństwo ministerstwo infrastruktury Andrzej Adamczyk

Wzrost cen biletów kolejowych to efekt droższej energii. Rzecznik rządu: jesteśmy w trudnej sytuacji geopolitycznej

Mamy kryzys geopolityczny, wojnę za wschodnią granicą - cena energii elektrycznej jest wyższa, a w Polsce większość składów kolejowych porusza się na prąd elektryczny, a to przekłada się na ceny również biletów kolejowych - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. 5 stycznia PKP Intercity poinformowało, że od 11 stycznia zacznie obowiązywać nowy cennik biletów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Intercity kolej ceny energia elektryczna