X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
kolej

Zostań Ambasadorem Bezpieczeństwa - kolejna odsłona kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd"

Wystartowała kolejna odsłona kampanii społecznej „Bezpieczny Przejazd”, która ma na celu zminimalizowanie liczby wypadków na przejazdach kolejowo-drogowych. Kampanię promuje nowy spot, którego hasłem przewodnim jest "Głos Rozsądku".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolej komunikacja infrastruktura Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców motoryzacja wypadek samochód samochody

Blokada transportowa Ukraina-Polska. Beata Mazurek interweniuje w KE

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek interweniuje w Komisji Europejskiej w sprawie blokady kolejowych przejść granicznych między Polską a Ukrainą. "Negatywne skutki tej sytuacji ponoszą polscy i unijni przewoźnicy kolejowi rozwijający zgodnie z założeniami unijnej polityki transportowej lądowe przewozy kolejowe" - podkreśliła w interpelacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT POLSKA Ukraina kolej granica transport stosunki polsko-ukraińskie Europa Komisja Europejska

Pierwsze nowe wagony i unowocześnione lokomotywy zasilają flotę PKP Intercity

PKP Intercity odebrało pierwsze 8 z puli 81 nowych wagonów wyprodukowanych przez poznańską Fabrykę Pojazdów Szynowych H. Cegielski. Pozostałe pojazdy wzmocnią flotę narodowego przewoźnika do końca tego roku. Wartość całego kontraktu wynosi prawie 700 milionów złotych, a jego realizacja jest częścią największego programu inwestycyjnego w historii spółki.
Zobacz więcej na temat:  kolej intercity infrastruktura GOSPODARKA POLSKA

INFRASTRUKTURA Centralny Port Komunikacyjny ogłasza ważny przetarg. Poszukiwany inżynier kontraktu

Spółka CPK rozpoczęła poszukiwania inżyniera kontraktu. Ogłoszono właśnie przetarg w tej sprawie. Postępowanie dotyczy usług związanych z budową kolejowych "szprych" w całej Polsce. Szacowana wartość umowy to dwa i pół miliarda złotych. Przedstawiciele spółki podkreślają, że jest to jedno z najważniejszych postępowań dla całej inwestycji.
Zobacz więcej na temat:  centralny port komunikacyjny GOSPODARKA infrastruktura kolej POLSKA

Tragiczny wypadek na przejeździe. Zginęła kobieta, dwoje dzieci rannych

Niedaleko Kutna (woj. łódzkie) na niestrzeżonym przejeździe kolejowym auto osobowe wjechało pod pociąg. Zginęła 39-latka kierująca samochodem. Rannych zostało dwoje dzieci w wieku 8 i 9 lat - powiedział rzecznik woj. straży pożarnej mł. bryg. Jędrzej Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  wypadek kolej śmierć pociągi sąd samochód POLSKA regiony Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio drogi bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze

Centralny Port Komunikacyjny. Marcin Horała ujawnił, kiedy zostaną ukończone pierwsze inwestycje

- Pierwsze z inwestycji w ramach CPK będą zakończone w 2027 r. Odbywa się to zgodnie z harmonogramem, który jest bardzo ambitny. Oznacza to, że budujemy 2,5 razy szybciej niż buduje się takie projekty w Europie - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Horała, pełnomocnik rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  centralny port komunikacyjny budowa lotnictwo pieniądze kolej inwestycje transport infrastruktura Marcin Horała POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 GOSPODARKA

Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych. Praktyka jedno, teoria drugie?

Każdego roku na przejściach kolejowych dochodzi do setek wypadków. Zaostrzanie przepisów i zmiany w infrastrukturze mają zwiększyć bezpieczeństwo, jednak zawsze najwięcej zależy od nas samych - kierowców i pieszych.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody przepisy drogowe kolej kodeks drogowy bezpieczeństwo na drodze PKP Polskie Radio prawo bezpieczeństwo wypadek