more_horiz
PR24 Portal
Section05

Kołobrzeg

Herbert niezwykły. Odkryj twórczość poety podczas festiwalu "Herbertiada"

Poeta, eseista, dramaturg, twórca cyklu poetyckiego "Pan Cogito" – Zbigniew Herbert. Z wykształcenia był ekonomistą, prawnikiem i filozofem. Jego książki zostały przetłumaczone na 38 języków. Już w ten weekend odbędzie się XXIII "Herbertiada", czyli Ogólnopolski Przegląd Twórczości Zbigniewa Herberta w Kołobrzegu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka poezja literatura książki Zbigniew Herbert Kołobrzeg Katarzyna Cygler Paweł Turski

Przebudowa dworca w Kołobrzegu. "Będzie wizytówką i ważnym punktem na mapie miasta"

Elewacja z cegły klinkierowej, w niższej części budynku wykonana w konstrukcji muru pruskiego, wysoka wieża z nowym hełmem oraz iluminacja podkreślająca charakterystyczną bryłę - tak będzie wyglądał dworzec w Kołobrzegu po przebudowie. Spółka PKP  podpisała umowę z wykonawcą prac i przekazały plac budowy.
Zobacz więcej na temat:  kolej infrastruktura transport transport publiczny GOSPODARKA Kołobrzeg

Festiwal legendarnego barda "Solidarności". "Tutaj Gintrowski jest gwiazdą"

Kołobrzeg już po raz czwarty będzie gościł miłośników twórczości legendarnego barda Przemysława Gintrowskiego. - Tutaj Gintrowski jest gwiazdą, a my wszyscy jesteśmy jego uczniami - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Przemysław Tejkowski. Gość Jedynki podczas spektaklu "Przesłuchanie człowieka" wcieli się w rolę barda "Solidarności".
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Przemysław Gintrowski Kołobrzeg

Proces seryjnego mordercy z Kołobrzegu. Nowe ustalenia ws. Mariusza G.

Przed Sądem Okręgowym w Koszalinie toczy się proces 45-letniego Mariusza G., który jest oskarżony o zabójstwo trzech kobiet w Kołobrzegu. Biegli ocenili, że oskarżony był poczytalny i nie działał w afekcie. Nie stwierdzili także zaburzeń psychicznych. Opinia biegłych wskazuje na przemyślane i zaplanowane działanie oskarżonego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zabójstwo regiony zachodniopomorskie sąd Kołobrzeg Koszalin

Wakacje 2022: czy polecimy na urlop w Polsce?

Wakacje nie są już tak odległe, warto więc zacząć je planować. Hiszpania, Grecja, Turcja, a może... Międzyzdroje? Polskie Linie Lotnicze LOT wraz z jednym z biur podróży ogłosiły pilotażowy projekt, który ma zachęcić do spędzenia wakacji w Polsce. A narodowy przewoźnik zapowiedział zwiększenie częstotliwości rejsów krajowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka LOT wakacje Szczecin Świnoujście Kołobrzeg społeczeństwo Tomasz Miara

GUS wyłonił miasto najchętniej odwiedzane w minione wakacje

Choć wakacje skończyły się już trzy miesiące temu, dopiero teraz wiemy, jak one wyglądały pod kątem statystycznym. GUS opublikował raport "Turystyczne obiekty noclegowe na obszarach nadmorskich w lipcu i sierpniu 2021 roku", a w nim listę miast, w których wykorzystano najwięcej noclegów. Kolejny rok z rzędu pierwsze miejsce w tym rankingu zajął Kołobrzeg. Jaki jest fenomen tego uzdrowiska?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Tomasz Miara Trójka wakacje Kołobrzeg hotel plaża wypoczynek turystyka Główny Urząd Statystyczny gus

Niepotrzebne materiały budowlane? Nie wyrzucaj! Oddaj!

Wystarczy jedno spojrzenie w kierunku którejkolwiek z wiat śmietnikowych, by przekonać się jak wiele wyrzucamy jedzenia, ubrań, książek i mebli. Wyjątkiem nie są materiały budowlane. W Kołobrzegu przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej ruszył projekt "Garść gipsu". Cel jest jeden – zebranie od mieszkańców niepotrzebnych materiałów budowlanych, które pozostały po remontach i przekazanie ich do potrzebujących.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Kołobrzeg pomoc pomoc społeczna remont mieszkania remont domu remont zachodniopomorskie STYL ŻYCIA

Jedziemy nad morze!

Za sprawą trasy szybkiego ruchu S3 stała się nieco zapomniana. Korzystamy z niej głównie latem, gdy próbujemy dostać się nad nasz ukochany Bałtyk. Dlaczego jest tak ważna? Co może zaoferować turystom? Czy jest gotowa na wzmożony ruch? Przekonajmy się! Jedziemy na DW 102!
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Bałtyk regiony zachodniopomorskie pomorskie Wolin Kołobrzeg Międzyzdroje podróże drogi motoryzacja samochody samochód kierowca kierowcy rower natura parki narodowe wakacje Morze Bałtyckie