more_horiz
PR24 Portal
Section05

komiks

Tintin: kultowy bohater komiksów w Belgii i Europie Zachodniej, w Polsce mało znany

Tintin od blisko 100 lat jest kultowym bohaterem komiksów w Belgii, gdzie się narodził, i całej Europie Zachodniej. Do Polski zawędrował późno, także z powodów politycznych, i prawdopodobnie dlatego nad Wisłą nie cieszy się wielką popularnością. Teraz jednak ukazuje się w naszym kraju pełne, sześciotomowe, wydanie wszystkich jego przygód: może to zmieni sytuację Tintina w Polsce?
Zobacz więcej na temat:  KULTURA komiks literatura Tintin Katarzyna Cygler Tomasz Kołodziejczak Trójka

Komiksy dla małych i dużych. Piotr Nowacki na styku dwóch światów

- Rysuję komiksy skierowane do dzieci oraz tworzę powieści graficzne dla starszych odbiorców - opowiada Piotr Nowacki. - Nie wartościuję tych aktywności i zależy mi na tym, żeby robić obie te rzeczy. Każda z nich wymaga trochę innego podejścia i zanurzenia się w inny świat, ale bardzo podoba mi się możliwość łączenia obu przestrzeni. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA komiks komiksy Kamil Jasieński

Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier w Łodzi. Co będzie się działo?

Wielkimi krokami zbliża się Międzynarodowy Festiwal Komiksów i Gier. Jest to największa tego typu impreza w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Blisko 100 stanowisk "free to play", kultowe gry, stanowiska z komiksami, spotkania z ich autorami, prelekcje, panele dyskusyjne i konkursy. Wszystko to czeka na uczestników wydarzenia, które odbędzie się w Łodzi.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński gry gry wideo komiks

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi - wśród gości twórca "Thorgala"

- Festiwal to są goście na żywo i to jest naprawdę prawdziwa magia tej imprezy, bo można spotkać twórców, porozmawiać z nimi, pójść na warsztaty prowadzone przez profesjonalistów - mówi Katarzyna Tośta, rzeczniczka Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który już wkrótce odbędzie się w Łodzi. Wśród zaproszonych gości są m.in. twórca mangi Tanabe Gou z Japonii oraz rysownik komiksu "Thorgal" Grzegorz Rosiński.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Paweł Siwek Łódź komiks komiksy gry gry planszowe gry wideo