more_horiz
PR24 Portal
Section05

komiksy

Komiksy dla małych i dużych. Piotr Nowacki na styku dwóch światów

- Rysuję komiksy skierowane do dzieci oraz tworzę powieści graficzne dla starszych odbiorców - opowiada Piotr Nowacki. - Nie wartościuję tych aktywności i zależy mi na tym, żeby robić obie te rzeczy. Każda z nich wymaga trochę innego podejścia i zanurzenia się w inny świat, ale bardzo podoba mi się możliwość łączenia obu przestrzeni. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka KULTURA komiks komiksy Kamil Jasieński

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi - wśród gości twórca "Thorgala"

- Festiwal to są goście na żywo i to jest naprawdę prawdziwa magia tej imprezy, bo można spotkać twórców, porozmawiać z nimi, pójść na warsztaty prowadzone przez profesjonalistów - mówi Katarzyna Tośta, rzeczniczka Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier, który już wkrótce odbędzie się w Łodzi. Wśród zaproszonych gości są m.in. twórca mangi Tanabe Gou z Japonii oraz rysownik komiksu "Thorgal" Grzegorz Rosiński.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Paweł Siwek Łódź komiks komiksy gry gry planszowe gry wideo

"Środa z Papciem Chmielem". Program 1 wspominał legendarnego rysownika w 100. rocznicę urodzin [POSŁUCHAJ]

W Programie 1 Polskiego Radia obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Henryka Jerzego Chmielewskiego - rysownika, publicysty i powstańca warszawskiego, na którego komiksach z Tytusem de Zoo wychowało się kilka pokoleń młodych ludzi. Z tej okazji, w Jedynce, przez cały dzień emitowaliśmy specjalne materiały związane z życiem i twórczością Papcia Chmiela.
Zobacz więcej na temat:  Papcio Chmiel Henryk Jerzy Chmielewski komiks komiksy Martyna Podolska

Samochód Batmana w twoim garażu. Najsłynniejszy Batmobil na sprzedaż

To zdecydowanie samochód, który przykuwa uwagę chyba każdego przechodnia. Co najważniejsze, nie jest to replika, a oryginalny Batmobil, który właśnie trafił na aukcję i może go nabyć każdy. Nie trzeba być superbohaterem, ale z pewnością trzeba mieć gruby portfel… 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 komiks komiksy FILM kino batman lata 80 Tim Burton

Wyjątkowe komiksy w Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu

Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu ma ciekawy sposób na opowiadanie historii – komiksy. Jest już taki poświęcony Bernardowi Drzyzdze – polskiemu Jamesowi Bondowi, a także kolejny, który opisuje, co dla Polski i niepodległości naszego kraju zrobił Amerykanin Merian Cooper. Autorem rysunków jest Juliusz Woźny, rysownik, historyk sztuki oraz rzecznik prasowy ośrodka. O tym, gdzie można oglądać komiksy, opowiedział w tym wydaniu audycji.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA Piotr Firan Trójka komiks komiksy