more_horiz
PR24 Portal
Section05

Komisja Weryfikacyjna

Jan Pietrzak o pomyśle utworzenia komisji weryfikacyjnej, która zbadałaby politykę energetyczną

- Wydaje mi się, że kryzys, który aktualnie mamy na świecie - a który został wywołany przez naszych nieznośnych sąsiadów Niemców i Rosjan - spowodował, że przyszła pora, żeby przyjrzeć się energetyce. Powołanie komisji, a następnie weryfikacja tego, jak nam poszły sprawy w czasach PRL bis, wymagają spojrzenia całościowego - powiedział w Polskim Radiu 24 satyryk i publicysta Jan Pietrzak.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna energetyka Rosja Jan Pietrzak

Komisja ds. wpływów Rosji w energetyce. Przemyłski: obecność ekspertów ograniczy możliwości politycznej awantury

PiS złożył w Sejmie projekt ustawy ws. powołania komisji weryfikacyjnej, która ma zbadać politykę energetyczną prowadzoną przez polskie rządy w ubiegłych latach. - Obecność każdego eksperta będzie korzystna dla tego organu, dlatego że ona ograniczy możliwości politycznej awantury - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Jan Przemyłski z "Gazety Polskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Komisja Weryfikacyjna energetyka Rosja

"Spółki energetyczne dojono podobnie jak Amber Gold". Suski o potrzebie komisji ds. rosyjskich wpływów

- Za czasów Platformy Obywatelskiej budżet państwa był ogołacany z pieniędzy. Jak mówił ówczesny minister finansów, nie było na nic - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marek Suski. Prawo i Sprawiedliwość chce powołania komisji weryfikacyjnej, która zbadałaby politykę energetyczną prowadzoną przez polskie rządy w latach 2007-2022. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Weryfikacyjna Sejm Rosja energetyka

Plany utworzenia komisji badającej wpływy Rosji. Paweł Badzio: fakty w tej kwestii są niewygodne dla PO

- Platforma Obywatelska była wmontowana w pewien model polityczno-ekonomiczny, który był budowany dosyć intensywnie w Berlinie, ale brał pod uwagę również silne relacje z Moskwą. Podejście PO do energetyki było pochodną tego modelu - podkreślił w Polskim Radiu 24 Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 energetyka Komisja Weryfikacyjna służby i bezpieczeństwo Rosja polityka

Paweł Szefernaker: trzeba zbadać skalę rosyjskich wpływów na polskie bezpieczeństwo

– Potrzebne są narzędzia i procedura administracyjna, w której będzie można podjąć skuteczne działania – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker o pomyśle powołania komisji ds. wyjaśnienia rosyjskich wpływów na bezpieczeństwo Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Trójka POLSKA polityka Paweł Szefernaker Bartłomiej Graczak Sejm Komisja Weryfikacyjna Rosja

Publicyści komentują pomysł utworzenia komisji ds. wpływów Rosji w energetyce. "Bardzo dobra inicjatywa"

- Działalność różnych dywersji powoduje, że informacje, które wypływają z mediów - zwłaszcza na temat polityki energetycznej - są nieprawdziwe. Pomysł powołania takiej komisji powinien się pojawić już o wiele wcześniej; to bardzo dobra inicjatywa - skomentował w Polskim Radiu 24 publicysta Jędrzej Lipski ("Dziennik Zachodni"). Gościem audycji był także Piotr Kusznieruk ("Trybuna").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Weryfikacyjna energetyka Rosja

"Będą tam także eksperci". Porzucek o pomyśle utworzenia komisji ws. wpływów Rosji w energetyce

- W tej komisji będą nie tylko politycy, ale również eksperci - a to właśnie umożliwia komisja weryfikacyjna, w przeciwieństwie do śledczej. Najważniejszym celem jest weryfikacja wszystkich działań w zakresie szeroko pojętej energetyki - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Marcin Porzucek. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA energetyka Komisja Weryfikacyjna służby i bezpieczeństwo Rosja polityka

Komisja Weryfikacyjna wydała decyzję ws. dwóch warszawskich nieruchomości

Na posiedzeniu niejawnym Komisja Weryfikacyjna do spraw stołecznej reprywatyzacji stwierdziła nieważność w postanowieniu odszkodowawczym. Sprawa dotyczy nieruchomości przy ulicy Moczydło 21. Przypisano również odszkodowanie i rekompensatę lokatorom pokrzywdzonym reprywatyzacją w sprawie nieruchomości przy ulicy Stalowej 12.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Komisja Weryfikacyjna Warszawa Ministerstwo Sprawiedliwości społeczeństwo nieruchomości

Reprywatyzacja w Warszawie. Komisja Weryfikacyjna podjęła decyzję ws. dwóch nieruchomości

Komisja Weryfikacyjna wydała decyzje dotyczące dwóch stołecznych nieruchomości przy ulicach: Wolskiej 101 i Drewnianej 7. W przypadku pierwszej z nich Komisja uchyliła decyzję prezydenta Warszawy z 25 listopada 2014 roku, przyznającą odszkodowanie w wysokości 3,1 miliona złotych na rzecz Marzeny K. i przekazała sprawę do ponownego rozpatrzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony mazowieckie Warszawa nieruchomości Komisja Weryfikacyjna reprywatyzacja

Decyzja Komisji Weryfikacyjnej ws. Zielnej 32 utrzymana. Jest wyrok sądu

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie utrzymał w mocy decyzję Komisji Weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ulicy Zielnej 32 z czerwca ubiegłego roku. Wówczas nakazała ona zwrot nienależnego świadczenia w wysokości ponad 7 milionów 600 tysięcy złotych na rzecz stołecznego ratusza.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Warszawa mazowieckie reprywatyzacja Komisja Weryfikacyjna sąd sądownictwo

Lokatorzy kolejnych stołecznych nieruchomości otrzymają odszkodowania. Nowe decyzje Komisji Weryfikacyjnej

Komisja Weryfikacyjna wydała dwie decyzje dotyczące nieruchomości przy ulicy J. Dąbrowskiego 8 (dawniej Szustra 8), decyzję w sprawie nieruchomości położonej pomiędzy ulicami Wandy i Paryskiej oraz decyzje przyznające odszkodowanie i zadośćuczynienie pokrzywdzonym reprywatyzacją lokatorom. Posiedzenie było niejawne.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Weryfikacyjna Warszawa regiony mazowieckie POLSKA reprywatyzacja