more_horiz
PR24 Portal
Section05
kompetencje

Nowe oczekiwania rynku pracy. Oto szczególnie cenione cechy u kandydatów

W czasie pandemii zmieniły się oczekiwania zarówno wobec kadry menadżerskiej, jak i szeregowych pracowników. - Samodyscyplina, elastyczność, umiejętność zarządzania zespołem na odległość są obecnie szczególnie poszukiwane - mówią eksperci. Jednocześnie problemy na rynku pracy są takie same, jak przed pandemią: niedobory pracowników i luka kompetencyjna.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca rynek pracy firma przedsiębiorstwo pracownik kompetencje

Zapotrzebowanie na kandydatów do pracy rośnie. Coraz trudniej jednak z kompetencjami pracowników

W najbliższych latach polskie firmy będą się musiały mierzyć z rosnącym brakiem potrzebnych kompetencji u pracowników - ocenia w raporcie "Trendy w zatrudnieniu 2021" Polskie Forum HR. Pracodawcy są świadomi problemów z pozyskaniem pracowników do pracy, czego dowodem jest brak znaczących zwolnień w okresie pandemii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca firma kompetencje pracodawcy pracownik rynek pracy

Nowe kompetencje dla młodych naukowców

Jak planować i rozwijać karierę zawodową i pasje naukowe? Jak pisać wnioski o granty? Jak współpracować z sektorem nieakademickim? Na te i inne pytania odpowiadać będą eksperci zaangażowani w „Projekt Naukowiec”, który rozpoczyna się już 10 października w Krakowie, a następnie 5 innych miastach Polski. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli: Anna Wiśniewska, koordynatorka Projektu Naukowiec i Michał Gajda, przewodniczący Krajowej Reprezentacji Doktorantów.
Zobacz więcej na temat:  studenci NAUKA praca kompetencje
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem