more_horiz
PR24 Portal
Section05

komunikacja publiczna

IC Koziołek wyjechał w trasę. Nowe połączenie Lublina z Poznaniem

Lublin dostał nowe połączenie kolejowe z Poznaniem. W poniedziałek rano po raz pierwszy wyjechał w trasę skład o nazwie IC Koziołek. Będzie to trzecie tego typu połączenie obsługiwane przez spółkę PKP Intercity. Nowość pojawiła się w jesiennej korekcie rozkładu jazdy, która obowiązuje od niedzieli. Znalazły się w niej także inne nowości.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Intercity infrastruktura pociągi kolej komunikacja publiczna

Strajki paraliżują transport publiczny w Niemczech. Związki zwiększają presję na rząd federalny

Strajk ostrzegawczy sparaliżował w poniedziałek transport publiczny w Niemczech. Zatrzymał się ruch pociągów, autobusów i samolotów, dotknięte są również drogi wodne, autostrady i porty. Spośród pracowników kolei strajkuje co najmniej 30 tys. osób - podaje agencja dpa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Niemcy strajki związki zawodowe komunikacja publiczna transport publiczny zarobki

Dzień bez Samochodu 2022

Wielu z nas twierdzi, że z chęcią przesiadłoby się na komunikację publiczną, gdyby ta była darmowa. Nie jest to jeszcze powszechne, jednak w co najmniej kilku polskich miastach możesz podróżować tramwajami i autobusami bez konieczności kasowania biletu. Z okazji dzisiejszego Dnia bez Samochodu odwiedzamy miejsca, które zachęcają do przesiadki z auta do autobusu. 
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio motoryzacja samochód samochody komunikacja miejska komunikacja publiczna miasto społeczeństwo ekologia korki smog czystość środowisko środowisko miejskie ekosystem