more_horiz
PR24 Portal
Section05

koncert

Retransmisja Gali Nagrody Mediów Publicznych o 19.30

W poniedziałek (5.12) poznaliśmy nazwiska zwycięzców Nagrody Mediów Publicznych 2022 w poszczególnych kategoriach: Muzyka, Obraz, Słowo, Idea. Nagrodę w kategorii Muzyka – Polskie Radio przyznało Łukaszowi Borowiczowi za promocję polskiej muzyki za granicą oraz za jego inicjatywy koncertowe i wydawnicze, które przywracają zapomniane dzieła polskiej literatury symfonicznej i operowej. Zapraszamy na retransmisję wydarzenia w czwartek (8.12) od godz. 19.30.
Zobacz więcej na temat:  Nagrody Mediów Publicznych 2022 koncert

"Ziutkowi na setne urodziny". Wyjątkowy koncert w Studiu im. Agnieszki Osieckiej

W stulecie urodzin Józefa "Ziutka" Szczepańskiego, poety i powstańca warszawskiego, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Agnieszki Osieckiej odbędzie się jubileuszowy koncert. Początek tego wyjątkowego wydarzenia w hołdzie nietuzinkowej postaci, której teksty przetrwały pokolenia, o godz. 19.00.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio Powstanie Warszawskie poezja MUZYKA koncert KULTURA

Gala Nagrody BohaterONy 2022. Przebinda: chcieliśmy pokazać warszawskich robinsonów

- Chcieliśmy pokazać tych, którzy po upadku powstania zostali w Warszawie, w momencie gdy obowiązywał zakaz pozostawania w mieście i groziło to śmiercią - mówiła w Polskim Radiu 24 Halina Przebinda, reżyser widowiska muzycznego "Bohaterowie z ruin, czyli historia warszawskich robinsonów", które odbędzie podczas "Gali BohaterONy 2022". 
Zobacz więcej na temat:  KULTURA BohaterON gala koncert Powstanie Warszawskie

Walentyn Sylwestrow: muzyka, jak ptaki, odlatuje z pięciolinii

- Są takie wykonania, gdzie nuty są czytane, całość tkwi w jednym miejscu. Trzeba, aby muzyka wyrwała się z tego miejsca - mówił w Programie 2 Polskiego Radia Walentyn Sylwestrow. Najwybitniejszy żyjący kompozytor ukraiński został wczoraj (24.11) uhonorowany Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Zobacz więcej na temat:  koncert koncerty w Polskim Radiu Ukraina muzyka współczesna Ludwig van Beethoven Dwójka Wałentyn Sylwestrow Eufonie

"Jestem symfonikiem". Krzysztof Penderecki w archiwalnych nagraniach [POSŁUCHAJ]

W związku z 89. rocznicą urodzin Krzysztofa Pendereckiego Program 2 Polskiego Radia zaprosił na wieczór pełen wspomnień. Po transmisji koncertu z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej wyemitowaliśmy archiwalne wypowiedzi jednego z najwybitniejszych kompozytorów w historii polskiej i światowej muzyki. 
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Penderecki koncert Teatr Wielki - Opera Narodowa kompozytor Dwójka symfonia

Muzyka francuska na flet i organy w "Miejscówce z Dwójką"

- Stanowimy duet już ładnych kilkanaście lat. Udało nam się prawykonać wiele utworów, zagrać wiele koncertów na całym świecie. Cieszę się, że akurat tym razem możemy Państwu zaprezentować piękne utwory muzyki francuskiej - mówił w "Poranku Dwójki" flecista Łukasz Długosz, który razem z organistą Romanem Peruckim wystąpi w najbliższej "Miejscówce z Dwójką" (26.11).
Zobacz więcej na temat:  flet muzyka klasyczna Paweł Siwek koncert organy MUZYKA Dwójka

Warszawski Festiwal Tanga i Muzyki Retro [POSŁUCHAJ]

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, podczas koncertu w ramach Warszawskiego Festiwalu Tanga i Muzyki Retro im. Władysława Szpilmana usłyszeliśmy m.in. wyjątkowe kompozycje Jerzego Maksymiuka. To światowa premiera cyklu tang w stylu nowego retro. Koncert odbył się pod patronatem Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Maksymiuk koncert tango Władysław Szpilman studio im. Witolda Lutosławskiego