X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
koncert

Alexander Gadijev: jestem gotów, by Chopin pozostał ze mną do końca życia

- Udział w Konkursie Chopinowskim był dla mnie platformą do przekazania słuchaczom mojego głosu. Gdy uważam, że coś jest istotne, chcę się tym dzielić z jak największą liczbą osób. Chcę znaleźć tych, którzy myślą podobnie i pomogą mi szerzyć mój przekaz - opowiadał w Dwójce Alexander Gadijev, jeden z laureatów II nagrody w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina.
Zobacz więcej na temat:  koncert konkurs chopinowski 2020 konkurs chopinowski Dwójka KULTURA Monika Zając

Koncert w 172. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina [ZOBACZ WIDEO]

W ramach obchodów 172. rocznicy śmierci Fryderyka Chopina, w niedzielę 17 października w bazylice św. Krzyża w Warszawie zabrzmiało Requiem Mozarta. Usłyszeliśmy je w interpretacji znakomitego międzynarodowego grona solistów, a także Collegium 1704 i chóru Collegium Vocale 1704 pod batutą Vacláva Luksa. Zachęcamy do oglądania. 
Zobacz więcej na temat:  koncert konkurs chopinowski Fryderyk Chopin Dwójka Magdalena Łoś

Warszawa uczci pamięć Chopina dźwiękami Requiem. To tym utworem świat żegnał geniusza fortepianu

W 172. rocznicę śmierci Fryderyka Chopina odbędzie się uroczysty koncert. Tradycyjnie już w ten dzień, w świątyni, w której spoczywa serce kompozytora, wykonane zostanie Requiem Wolfganga Amadeusa Mozarta, którym świat muzyki żegnał w Paryżu genialnego polskiego twórcę.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA POLSKA Fryderyk Chopin muzyka klasyczna koncert koncerty regiony mazowieckie Warszawa

XVIII Konkurs Chopinowski. Ostatnie dni III etapu, już w sobotę poznamy finalistów

Włoszka Leonora Armellini Polonezem - fantazją As-dur zainaugurowała przedostatni dzień półfinałów. 15 pianistów zagra w piątek i w sobotę - w ostatnie dwa dni III etapu XVIII Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Wyniki półfinałowych występów będą znane w sobotę 16 października.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA KULTURA społeczeństwo konkurs chopinowski fortepian Fryderyk Chopin koncert

K. Czabański: piosenki Agnieszki Osieckiej są wiecznie żywe

Znane i lubiane teksty Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach wybrzmiały w studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. - Jest jedną z najwybitniejszych twórczyń polskiej muzyki rozrywkowej, wielką poetką. To słychać, to jest to, co nam towarzyszy, jej piosenki zawsze wzbudzają echo w naszych umysłach, ale i w sercach - powiedział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Osiecka koncert Polskie Radio Krzysztof Czabański Rada Mediów Narodowych KULTURA POLSKA społeczeństwo

W hołdzie Agnieszce Osieckiej. Koncert "Życia rysy – Agnieszka Osiecka"

Agnieszka Osiecka to jedna z najwybitniejszych polskich poetek, pisarek i autorek tekstów. Z okazji 85. rocznicy jej urodzin, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia jej imienia, odbył się specjalny koncert "Życia rysy – Agnieszka Osiecka". – W tekstach Agnieszki odnajdujemy nas samych, nasze lęki, miłości i słabości. Czasy się zmieniają, ale ludzie w swoich odczuciach nie – mówił w Trójce Roman Dziewoński, który poprowadził sobotnie wydarzenie. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Roman Dziewoński Agnieszka Osiecka Marta Piasecka koncert Piotr Firan Józef Niewiarowski

"Przeglądam się w tekstach Osieckiej". Ania Rusowicz o koncercie "To, co najpiękniejsze"

W 85. rocznicę urodzin Agnieszki Osieckiej Polskie Radio zaprasza na koncert poświęcony jej pamięci oraz twórczości. W sobotni wieczór w Studiu Koncertowym zaprezentują się gwiazdy polskiej estrady. Jedną z nich będzie Ania Rusowicz, która w audycji "Pora na Trójkę" opowiedziała o szczególnej więzi, jaka łączy ją z tekstami Osieckiej. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka MUZYKA muzyka hp Agnieszka Osiecka To co najpiękniejsze koncert Łukasz Sobolewski

"Późni Wnukowie śpiewają Norwida" w 200. rocznicę urodzin [ZOBACZ WIDEO]

Sejm ogłosił rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida. W 200. rocznicę urodzin poety radiowa Trójka oraz Fundacja "Sztafeta" zaprosiły na koncert "Późni Wnukowie śpiewają Norwida". W Studiu Koncertowym PR. im. Agnieszki Osieckiej z twórczością Norwida zmierzyli się młodzi, utalentowani wokaliści i kompozytorzy. Występu można było słuchać na antenie Trójki, a także zobaczyć – w formie streamingu wideo – na Facebooku stacji, stronie www.trojka.polskieradio.pl i kanale YouTube Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka koncert Cyprian Kamil Norwid