more_horiz
PR24 Portal
Section05

koncerty w Polskim Radiu

Michał Klauza o Kilarze, Dvořáku i planach Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie

- Nasze działania artystyczne są coraz bardziej doceniane przez organizatorów różnych festiwali. Orkiestra wychodzi poza studio koncertowe, jesteśmy coraz bardziej zauważani i zapraszani - mówił na progu nowego sezonu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie Michał Klauza, dyrektor artystyczny zespołu.
Zobacz więcej na temat:  koncert koncerty koncerty w Polskim Radiu Polska Orkiestra Radiowa studio im. Witolda Lutosławskiego Warszawa Wojciech Kilar Antonin Dworak muzyka klasyczna Dwójka Beata Stylińska Michał Klauza

Hubert Zemler: zespół Magneto to grupa przyjaciół

- W tym zespole rozumiemy się doskonale, każdy wie, co ma robić, to spotkanie podobnych wrażliwości estetycznych. Wiemy, że możemy na siebie liczyć, nie musimy nic sobie nawzajem tłumaczyć - mówił na antenie Dwójki Hubert Zemler. Muzyk zapowiedział występ grupy Magneto, który czeka nas w najbliższej "Miejscówce z Dwójką". 
Zobacz więcej na temat:  koncert koncerty w Polskim Radiu Morze Śródziemne Hubert Zemler Paweł Siwek Dwójka

Michał Klauza: Mozart stworzył wyjątkowy tryptyk symfoniczny

- Symfonia "Jowiszowa" jest apoteozą witalności, a jednocześnie sumą elementów z przeszłości, powiązaniem ich z teraźniejszością i spojrzeniem w przyszłość. To absolutne arcydzieło, pięciotematowa fuga w codzie słuchaczowi wydaje się wręcz organiczna i wspaniale napisana. Główny temat czwartej części jest znany z chorału gregoriańskiego, a słychać go również w pierwszej symfonii, którą Mozart w życiu napisał. To swego rodzaju klamra - tak na antenie Dwójki mówił dyrygent Michał Klauza. 
Zobacz więcej na temat:  Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie filharmonia narodowa filharmonia Wolfgang Amadeusz Mozart koncert koncerty koncerty w Polskim Radiu Michał Klauza Magdalena Łoś Dwójka KULTURA