more_horiz
PR24 Portal
Section05

koncerty w Polskim Radiu

Kacper Malisz: widzę podobieństwo muzyki tradycyjnej do jazzu

- Grając muzykę tradycyjną, zacząłem zauważać dużo podobieństw do muzyki jazzowej jeśli chodzi o samą filozofię grania, filozofię tej muzyki. Zarówno w muzyce tradycyjnej, jak i w jazzie, jak wiadomo, improwizacja stanowi bardzo dużą część tych gatunków - mówił Kacper Malisz, który w piątek (24.11) wystąpi w Dwójkowym cyklu koncertowym "Jazz.PL"
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Andrzej Zieliński Kacper Malisz muzyka tradycyjna Jazz koncerty w Polskim Radiu skrzypce instrumenty instrumentaliści

Thomas Sanderling: Europa Wschodnia to ważny wątek w historii muzyki

- Beethoven wyjechał z Bonn do Wiednia, ponieważ chciał studiować w Wiedniu. Podobnie było z Haydnem. Myślę, że wiele motywów z późnych symfonii Haydna ma swoje korzenie w Europie Wschodniej, a nawet na Bałkanach. Uważam, że geograficzna bliskość Europy Wschodniej jest ważną częścią historii niemieckiej muzyki - mówił w Dwójce dyrygent Thomas Sanderling.
Zobacz więcej na temat:  Ferenc Liszt koncert Leonora Armellini Eufonie filharmonia narodowa Andrzej Panufnik koncerty koncerty w Polskim Radiu Joanna Grotkowska fortepian Dwójka Michał Dębski dyrygent

Krzysztof Herdzin o Mietku Szcześniaku przed koncertem "Jazz.PL": niezwykła muzykalność

- Mietek śpiewa te wszystkie piosenki bardzo naturalnie, czasem bardziej soulowo, czasem bardziej drapieżnie, rockowo. Więc jest bardzo różnorodnie, jest bardzo kolorowo, ale pierwiastek jazzowy jest dominujący - tak Krzysztof Herdzin zapraszał na najbliższy koncert z cyklu "Jazz.PL", na którym wystąpi z wokalistą Mietkiem Szcześniakiem i swoim triem.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Krzysztof Herdzin Andrzej Zieliński Jazz koncert koncerty w Polskim Radiu MUZYKA

Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych. Eric Guo: te fortepiany to coś pozaziemskiego

- Instrumenty historyczne są czymś niezwykłym. Instrumenty współczesne dają oczywiście mnóstwo możliwości, ale moim zdaniem brzmienie fortepianów z epoki przewyższa wszystko. Bardzo blisko zaprzyjaźniłem się z Pleyelem z 1842 roku z kolekcji Edwina Beunka. To najlepszy instrument, z jakim miałem kiedykolwiek do czynienia - mówił w Dwójce Eric Guo, zwycięzca II Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego na Instrumentach Historycznych.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Konkurs Chopinowski na Instrumentach Historycznych koncert koncerty koncerty w Polskim Radiu filharmonia narodowa Fryderyk Chopin Eric Guo Piotr Pawlak Angie Zhang Yonghuan Zhong Artur Szklener Vaclav Luks

Piosenki duetu Przybora-Wasowski. Maria Szabłowska: to wzorce dla kolejnych pokoleń

- Jeremi Przybora i Jerzy Wasowski ustawili poziom polskiej piosenki bardzo wysoko i mieli ogromny wpływ na kolejne pokolenia - powiedziała w "Czterech porach roku" dziennikarka muzyczna Maria Szabłowska przed koncertem z cyklu "To, co najpiękniejsze" z piosenkami Kabaretu Starszych Panów, który transmitowaliśmy na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska koncerty w Polskim Radiu Polskie Radio polska piosenka Maria Szabłowska piosenka Kabaret Starszych Panów Jeremi Przybora Jerzy Wasowski Joanna Trzepiecińska Joanna Kołaczkowska Katarzyna Pakosińska Olga Szomańska Klementyna Umer

Krystyna Giżowska i Blue Sounds z koncertem w cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live" [ZOBACZ WIDEO]

Za nami wyjątkowy koncert w ramach cyklu "Scena Szpilmana - Jedynka Live!", podczas którego wystąpili Krystyna Giżowska i zespół Blue Sounds. Krystyna Giżowska w trakcie bogatej kariery koncertowała m.in. w USA, Kanadzie, Rosji i we Francji, a największy sukces w życiu zawodowym przyszedł do niej na początku lat 80., kiedy nagrała utwór "Nie było ciebie tyle lat".
Zobacz więcej na temat:  koncerty w Polskim Radiu Krystyna Giżowska Marcin Kusy Paweł Sztompke pr poleca

"Korzyński Ultimate" - wyjątkowy koncert w Studiu im. W. Lutosławskiego

- Andrzej Korzyński jako kompozytor miał nieograniczony horyzont: od przepięknych melodii w piosenkach, przez wręcz hollywoodzką muzykę do "Srebrnego globu", aż do "Diabła", gdzie jest pełno hałasu i przesterowań. Dzieła Korzyńskiego wciąż mnie zaskakują, na tym koncercie chcemy pokazać ich szerokie spektrum - mówił w Dwójce Dominik Strycharski.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Korzyński kompozytor koncert koncerty w Polskim Radiu Dwójka Dominik Strycharski Paweł Siwek

Mateusz Pospieszalski zaprasza na koncert na 20. urodziny Instytutu Teatralnego

Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego kończy 20 lat, a z tej okazji zaprasza na koncert muzyki filmowej pt. "Tak brzmi teatr". - Są oczywiście wspaniali goście. Będzie Grzegorz Turnau, będzie Sonia Bohosiewicz, będzie Ewa Konstancja Bułhak, będzie Marcin Januszkiewicz - wylicza reżyser wydarzenia Mateusz Pospieszalski.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka koncert koncerty w Polskim Radiu Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego Mateusz Pospieszalski Paweł Siwek

Lato z Polskim Radiem! [SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE]

Latem Polskie Radio zaprasza na specjalne audycje plenerowe, dużo dobrej muzyki, relacje z podróży oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Publiczny nadawca radiowy, jako patron medialny, będzie także relacjonował i transmitował ważne wydarzenia muzyczne, kulturalne i sportowe, w tym m.in. Tour de Pologne, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach czy Air Show w Radomiu. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio lato koncert koncerty w Polskim Radiu konkurs konkursy

Lato z Polskim Radiem! [SPRAWDŹ NASZE PROPOZYCJE]

Latem Polskie Radio zaprasza na specjalne audycje plenerowe, dużo dobrej muzyki, relacje z podróży oraz konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Publiczny nadawca radiowy, jako patron medialny będzie także relacjonował i transmitował ważne wydarzenia muzyczne, kulturalne i sportowe, w tym m.in. Tour de Pologne, Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach oraz Air Show w Radomiu. 
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Polskie Radio lato koncert koncerty w Polskim Radiu konkurs konkursy

Marcin Kusy: "Lato z Radiem" w tym roku zagra w pełnej krasie

21 czerwca po raz 52. w Programie 1 Polskiego Radia zabrzmi "Polka Dziadek", tym samym rozpoczynając tegoroczne  "Lato z Radiem". - Wracają koncerty i to już nie jest tajemnica, że wreszcie "Lato z Radiem" zagra w pełnej krasie. W tym roku będą duże sceny, wspaniali artyści i ruszamy w trasę - powiedział w "Sygnałach dnia" Marcin Kusy, dyrektor-redaktor naczelny Jedynki. 
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem Marcin Kusy rozrywka społeczeństwo Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski koncerty w Polskim Radiu

Najpiękniejsze piosenki Władysława Szpilmana. Retransmisja koncertu w Programie 1 [POSŁUCHAJ]

Młodzi wokaliści i śpiewający aktorzy zaprezentowali najpiękniejsze piosenki autorstwa Władysława Szpilmana. W Programie 1 Polskiego Radia zaprosiliśmy słuchaczy na retransmisję koncertu, który odbył się 18 października 2017 roku. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli: Halina Grzecznarowska-Szpilman, żona artysty, i jego syn - Andrzej Szpilman. 
Zobacz więcej na temat:  Władysław Szpilman Studio Piosenki koncerty koncerty w Polskim Radiu

"Hemar live" - koncert z piosenkami Mariana Hemara wkrótce w Jedynce

"Nie będzie to typowy koncert, to właściwie spektakl z bardzo czynnym udziałem Orkiestry Polskiego Radia pod dyrekcją Michała Klauzy, ale orkiestra raczej będzie towarzyszyła artystom, którzy nie tylko będą śpiewać, ale też będą opowiadać" - tak na kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze" zaprasza Bogna Kowalska, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Ula Kaczyńska koncert koncerty w Polskim Radiu Marian Hemar polska piosenka Agencja Muzyczna

"Scena Szpilmana - Jedynka Live": koncert Filipa Lato [ZOBACZ WIDEO]

Filip Lato zdobył nagrodę Programu 1 Polskiego Radia podczas 59. KFPP w Opolu w kategorii "Premiery". Był nią występ w Studiu Koncertowym im. W. Szpilmana, który miał miejsce 19 maja. W trakcie występu artysta wraz z zespołem zaprezentował swoje największe przeboje, jak również niezwykłe covery i nieopublikowane dotąd utwory jego autorstwa.
Zobacz więcej na temat:  koncerty w Polskim Radiu koncert koncerty Filip Lato Opole 2022