more_horiz
PR24 Portal
Section05

koncerty

Wyjątkowa muzyka z Bentley'a?

Okazuje się, że muzyki płynącej z Bentley'a może słuchać jednocześnie więcej, niż 5 osób. Nie chodzi wcale o wnętrze luksusowego samochodu, a wyjątkowy firmowy klub muzyczny, który otworzył się w Wielkiej Brytanii. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 bentley inwestycje Wielka Brytania Manchester koncert koncerty

"Chopin na Rakowieckiej". Marcin Gmys: będziemy składać hołd Chopinowi, Pileckiemu i wszystkim bohaterom

"Chopin na Rakowieckiej" to cykl jednoczęściowych recitali pianistycznych w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie, transmitowanych przez Polskie Radio Chopin. - Wezmą w nich udział polscy pianiści, którzy będą składać hołd Fryderykowi Chopinowi, rotmistrzowi Pileckiemu oraz wszystkim bohaterom - mówi w "Muzycznej Jedynce" Marcin Gmys, dyrektor Radia Chopin. 
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Marcin Gmys koncerty Polskie Radio Witold Pilecki Fryderyk Chopin

Cykl "Chopin na Rakowieckiej". Transmisje recitali w Polskim Radiu Chopin

Polskie Radio Chopin zaprasza w najbliższą sobotę, 18 marca na transmisję Inauguracyjnego Koncertu z cyklu „Chopin na Rakowieckiej” – o godz.  17.00. Wybrane kompozycje Fryderyka Chopina zaprezentuje wybitna pianistka - profesor Beata Bilińska. Koncert poprowadzi dziennikarz Programu Pierwszego Polskiego Radia  - Paweł Sztompke. „Chopin na Rakowieckiej” to cykl jednoczęściowych recitali pianistycznych w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie, transmitowanych przez Polskie Radio Chopin.
Zobacz więcej na temat:  Fryderyk Chopin Marcin Gmys koncerty Rakowiecka Chopin na Rakowieckiej recital W POLSKIM RADIU Witold Pilecki

75-lecie Chóru Polskiego Radia. "Zawsze z wielką radością wracamy do muzyki dawnej"

- Muzyka dawna to dla nas taka ziemia, do której zawsze wracamy z ogromną radością i w której czujemy się bardzo dobrze. Który z muzyków nie lubi sięgać po muzykę Bacha czy Palestriny? Z wielką radością już niedługo będziemy prezentować państwu koncert z muzyką, która ma przywołać nasze myśli w stronę Wielkiego Postu - mówiła w Dwójce Maria Piotrowska-Bogalecka, chórmistrzyni i dyrektor artystyczna Chóru Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Chór Polskiego Radia jubileusz Jakub Kukla Dwójka koncerty muzyka dawna MUZYKA

Bartek Wąsik: to słychać, czy publiczność jest skupiona

- Mówię z ręką na sercu, publiczność słychać podczas koncertu. Słychać, kiedy publiczność jest skupiona i jest w danej historii, którą tworzę na scenie. Tworzy się wtedy ta piękna magia, od której my muzycy jesteśmy uzależnieni - mówił w "Poranku Dwójki" pianista, kompozytor i aranżer Bartek Wąsik. Wkrótce artysta rusza w trasę koncertową ze swoją debiutancką płytą solową "Daydreamer. Bartek Wąsik plays Radiohead".
Zobacz więcej na temat:  Bartek Wąsik Roch Siciński Dwójka koncerty radiohead

Olga Nowakowska: wrocławski Impart zaprasza do nowej siedziby

- Impart Centrum mieści się w dawnym budynku Filharmonii Wrocławskiej przy ul. Piłsudskiego 19, któremu dajemy drugie życie. Scena ma nowy wygląd, z amfiteatralnej, orkiestrowej zmieniona została na wypłaszczoną, potrzebną do organizacji koncertów i spektakli - mówiła w Dwójce Olga Nowakowska, dyrektor Strefy Kultury Wrocław.
Zobacz więcej na temat:  Wrocław Dwójka Roch Siciński koncerty Urszula Dudziak Narodowe Forum Muzyki

POLIN Music Festival - muzyczna wspólnota niezbędna w czasie wojny

- Wojna na Ukrainie, polsko-białoruska granica, trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii, kryzys ekonomiczny - w takich czasach trudno rozkoszować się muzyką. W Muzeum POLIN jest to narzędzie do opowiadania historii, zapraszamy do wspólnego słuchania, bycia razem, wspierania Centrum Spotkań Ukraińskiego Domu - mówił w Dwójce Kajetan Prochyra, kurator sceny muzycznej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Zobacz więcej na temat:  Muzeum Historii Żydów Polskich koncerty Dwójka Jakub Jamrozek

Karolina Lizer o przygotowaniach do koncertu w Polskim Radiu

- Trzeba mówić o tym głośno, bo marzenia się spełniają. Mniej więcej dwa miesiące temu mówiłam o tym koncercie w jakiejś audycji radiowej i oto jest - opowiada Karolina Lizer, piosenkarka i zdobywczyni trzech nagród podczas tegorocznego festiwalu w Opolu. Artystka wystąpi w przyszłym tygodniu (26.11) na scenie w Studiu im. Witolda Lutosławskiego.
Zobacz więcej na temat:  muzyka rozrywkowa Karolina Lizer Paweł Sztompke koncerty

Elżbieta Jankowska-Moniuszko: kultywujemy tradycje muzyczne rodu

- Autentycznych potomków Stanisława Moniuszki jest ponad sześćdziesięcioro, większość żyje w Kanadzie albo na Węgrzech, ale w Polsce też jest nas kilkanaście osób - mówiła Elżbieta Jankowska-Moniuszko na antenie radiowej Dwójki przy okazji koncertu "Stanisław Moniuszko in memoriam" w Studiu im. W. Lutosławskiego.
Zobacz więcej na temat:  Stanisław Moniuszko koncert Orkiestra Polskiego Radia w Warszawie studio im. Witolda Lutosławskiego koncerty koncerty w Polskim Radiu Joanna Grotkowska Dwójka KULTURA