more_horiz
PR24 Portal
Section05

Konfederacja

Znamy kandydatów do komisji śledczej ws. wyborów korespondencyjnych. Rzecznik PiS: obnażymy manipulacje

Partie zgłosiły swoich kandydatów do komisji śledczej ws. tzw. wyborów korespondencyjnych. Z ramienia PiS są to Przemysław Czarnek, Waldemar Buda, Paweł Jabłoński, Mariusz Krystian, z KO: Magdalena Filiks, Dariusz Joński i Jacek Karnowski. W komisji mają też zasiąść: Bartosz Romowicz z Polski 2050; Agnieszka Kłopotek z PSL; Anita Kucharska-Dziedzic z Lewicy i Witold Tumanowicz z Konfederacji - informuje PAP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sejm Prawo i Sprawiedliwość Rafał Bochenek Waldemar Buda Przemysław Czarnek Michał Wójcik komisja śledcza koalicja obywatelska PSL Polska 2050 Konfederacja lewica wybory w Polsce

Ekspert: trudno, aby strona, która aspiruje do władzy, przyjmowała projekty obecnie rządzących

Tematem, który w ostatnim czasie rozgrzewał dyskusje sejmowe, była oczywiście sprawa ustawy wiatrakowej oraz zamrożenia cen energii w roku 2024. W środę 6 grudnia, rządowy projekt został odrzucony, natomiast projekt poselski został przesłany do komisji. Prof. Arkadiusz Jabłoński z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego im. Jana Pawła II nie miał wątpliwości: – Trudno, aby strona, która aspiruje do władzy, przyjmowała projekty obecnie rządzących, wychodząc z założenia, że ich propozycje są lepsze – skomentował.
Zobacz więcej na temat:  Sejm komisja śledcza opozycja Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Konfederacja lewica Donald Tusk Arkadiusz Jabłoński Beata Michniewicz rząd

Sławomir Mentzen: dostałem we wtorek zaproszenie od premiera Morawieckiego na rozmowy ws. nowego rządu

- Dostałem wczoraj zaproszenie od premiera Mateusza Morawieckiego na rozmowy ws. nowego rządu - przyznał w środę w Radiu ZET współprzewodniczący Konfederacji, prezes Nowej Nadziei Sławomir Mentzen. Jednocześnie dodał: - Nie mam o czym rozmawiać z Mateuszem Morawieckim.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Konfederacja Mateusz Morawiecki Prawo i Sprawiedliwość PiS Rząd RP

FELIETON Dekalog polskich spraw czy koalicja obcych interesów? Felieton Miłosza Manasterskiego

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował się na ruch spoza kanonu politycznego. Pomysł z zaprezentowaniem programu przyszłego rządu, który może działać zgodnie z wolą i interesem większości wyborców jest ruchem nieszablonowym - pisze w swoim felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA miłosz manasterski Mateusz Morawiecki PiS PO koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Konfederacja polityka Sejm rząd koalicja wybory 2023 Donald Tusk

Konfederacja bez wicemarszałka? "Wzywamy PO do przestrzegania standardów demokratycznych"

Konfederacja może być jedynym klubem, który nie będzie miał swojego przedstawiciela w prezydium Sejmu. - To ugrupowanie nie powinno mieć wicemarszałka - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Robert Kropiwnicki z KO. - Możemy jedynie wzywać PO, żeby zaczęła stosować w polskim parlamentaryzmie demokratyczne zasady - odpowiada Michał Wawer z Konfederacji. 
Zobacz więcej na temat:  Konfederacja koalicja obywatelska Sejm Marszałek Sejmu

Opozycja obiecywała po wyborach "praworządność". Na razie widać tylko chęć odwetu

Zwycięstwo w wyborach koalicji opozycyjnej miało przynieść przemiany szczególnie w zakresie praworządności. Na to jednak się nie zanosi. Aresztowany Włodzimierz Karpiński wyraził zgodę na objęcie mandatu europosła. Hans G. został uniewinniony za "rozstrzeliwanie Polaków", a Oskar Szafarowicz ukarany przez władze UW naganą. A eurodeputowani, zdecydowaną większością głosów, opowiedzieli się za uchyleniem immunitetów Beacie Kempie, Beacie Mazurek, Patrykowi Jakiemu i Tomaszowi Porębie. Nie chodzi tu więc o praworządność. Na myśl przychodzi jedno słowo: "odwet".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Włodzimierz Karpiński polityka Konfederacja

Warszawa: zakończyło się spotkanie kierownictwa PiS

Po około czterech godzinach zakończyło się wieczorne spotkanie najważniejszych polityków Prawa i Sprawiedliwości. W siedzibie ugrupowania w Warszawie zebrało się prezydium Komitetu Politycznego, skupiające kilkunastu czołowych przedstawicieli PiS na czele z szefem partii Jarosławem Kaczyńskim. Po rozmowach żaden z uczestników posiedzenia nie rozmawiał z mediami.
Zobacz więcej na temat:  prezydent PSL wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda PO rząd opozycja Konfederacja Piotr Müller lewica Polska 2050 wybory 2023