more_horiz
PR24 Portal
Section05

Konfederacja

Poseł Tyszka w Konfederacji. Sachajko: negocjował "jedynkę" w dużym mieście i pieniądze na kampanię

- Z oświadczenia posła Jakuba Kuleszy dowiedzieliśmy się, że negocjował z PO, Polską 2050 i Konfederacją "jedynkę" w dużym mieście i pieniądze na kampanię. Jego przejście do innego ugrupowania ocenią wyborcy - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł koła poselskiego Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia Jarosław Sachajko. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Kukiz'15 Jarosław Sachajko Stanisław Tyszka polityka Konfederacja

Stanisław Tyszka przechodzi do Konfederacji. Wcześniej nazwał ją "marginalnym ugrupowaniem hejterów i krzykaczy"

Poseł Stanisław Tyszka dołącza do Konfederacji. W ubiegłym tygodniu polityk odszedł z koła Kukiz'15. Stanisław Tyszka powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie, że rozważał odejście z polityki po obecnej kadencji. Wcześniej polityk nie szczędził jednak ostrych słów pod adresem Konfederatów.
Zobacz więcej na temat:  Konfederacja Kukiz'15 Stanisław Tyszka Sejm partie polityczne POLSKA polityka

Czemu PO i PSL nie informują o wpłatach na swoją działalność? PKW może nałożyć karę

Partie polityczne w Polsce, choć mają taki obowiązek, nie publikują w internecie informacji o tym, kto i ile wpłaca na wsparcie ich działalności - pisze portal i.pl. Wśród dużych ugrupowań robi to tylko PiS. Dyscyplinować ugrupowania powinna Państwowa Komisja Wyborcza, która może nakładać kary finansowe.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Sachajko Krzysztof Sobolewski Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska PSL lewica Konfederacja

Marsz Niepodległości. Bąkiewicz ostrzega przed "lewicowymi i prorosyjskimi prowokacjami"

- Jedni faktycznie uważają, że działania prorosyjskie są pozytywne dla Polski, ale to jest mniejszość. W mojej ocenie zdecydowana większość z pełną premedytacją działa jako pudła rezonansowe rosyjskiej propagandy. Jest to agentura rosyjska w Polsce - mówi o prorosyjskich postawach wśród części polskich polityków Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Marsz Niepodległości Warszawa polityka Rosja Niemcy Rafał Trzaskowski propaganda Konfederacja

Awaria gazociągów Nord Stream. Marian Kowalski: Radosław Sikorski to kremlowski lobbysta

- Radosław Sikorski, oskarżając Stany Zjednoczone o ten akt terroryzmu, pokazał, że w zasadzie staje w jednej linii z takimi figurami jak Grzegorz Braun czy Janusz Korwin-Mikke - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 publicysta Marian Kowalski, który skomentował słowa Radosława Sikorskiego dot. możliwych przyczyn awarii gazociągów Nord Stream i Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń Marian Kowalski POLSKA Nord Stream 2 Radosław Sikorski polityka Platforma Obywatelska Konfederacja

Sejm poprze projekt przesuwający termin wyborów? "To argument podnoszony przez samorządowców"

PiS złożyło w Sejmie projekt ustawy przesuwający o pół roku termin wyborów samorządowych. Uniemożliwi to kolizję z wyborami parlamentarnymi. - Myślę, że wszystkim zależy na tym, żeby te wybory były przejrzyste i tak zrealizowane, żeby nikt nie mógł kwestionować ich wyniku - mówi poseł PiS Paweł Hreniak. Opozycja natomiast zarzuca rządzącym, że chce ułatwić sobie zwycięstwo w wyborach.   
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe wybory parlamentarne Konfederacja koalicja obywatelska

SONDAŻ Zjednoczona Prawica zdecydowanym liderem, PSL poniżej progu. Jest nowy sondaż

Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, 39 proc. badanych deklarujących udział w wyborach zagłosowałoby na Zjednoczoną Prawicę, 26 proc. na Koalicję Obywatelską, 11 proc. na Polskę 2050 i po 9 proc. na Konfederację oraz Lewicę - wynika z sondażu Social Changes dla wPolityce.pl.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka sondaż PiS koalicja obywatelska lewica PSL Konfederacja Polska 2050

Lipiec miesiącem wielkich bitew. Jak starcia militarne wpłynęły na losy świata?

Dlaczego lipiec to miesiąc obfitujący w znaczące bitwy w dziejach świata, w różnych okresach historycznych? Listę słynnych starć militarnych otwiera zdobycie Jerozolimy przez krzyżowców 15 lipca 1099 roku, czyli zwieńczenie pierwszej krucjaty i początek ruchu krucjatowego. 
Zobacz więcej na temat:  Dorota Truszczak historia Europy bitwa pod grunwaldem Jerozolima Grunwald Konfederacja I wojna światowa Marna historia Polski