more_horiz
PR24 Portal
Section05

konferencja

"Orchestras Now!". Popandemiczne refleksje na temat działalności orkiestr

- Pomyśleliśmy, że jest to dobry moment na spotkanie orkiestr, tak żebyśmy jako branża mieli szansę porozmawiać na temat tego, co się wydarzyło w czasie pandemii, i zmian, które to pociągnęło, a także naszych relacji z publicznością. Mam nadzieję, że podczas tej konferencji dużo będzie też refleksji na temat wartości, jakie orkiestry niosą w dzisiejszych czasach - mówiła w Dwójce Natalia Klingbaj z Narodowego Forum Muzyki, organizatora Międzynarodowej Konferencji Orkiestr "Orchestras Now!".
Zobacz więcej na temat:  orkiestra Narodowe Forum Muzyki konferencja Jakub Kukla Dwójka MUZYKA

Polscy studenci na międzynarodowej konferencji w EAEEIE w Holandii

Konferencja EAEEIE to wydarzenie skupiające profesorów, studentów oraz inżynierów z całego świata. W tym roku odbyło się w Holandii, a uczestniczyli w niej studenci Politechniki Warszawskiej. - To niezwykłe wydarzenie, udział w takiej konferencji polecam każdemu - mówi Adam Sieruga, uczestnik konferencji. - Jest to oczywiście czasochłonne, trzeba to robić poza uczelnią, ale profity jakie można z tego zyskać są bardzo duże. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Oliwia Krettek konferencja Holandia

Kard. Nycz o Janie Pawle II: trzeba skończyć z sentymentalnym opowiadaniem o jego pontyfikacie, pora sięgnąć w głąb

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas konferencji "Karol Wojtyła wobec wyzwań PRL" powiedział, że "musi się skończyć czas sentymentalnego opowiadania o pontyfikacie Jana Pawła II, pora sięgnąć w głąb". Dodał, że postawa Karola Wojtyły wobec PRL jest jednym z ważnych kluczy odkrywania tego pontyfikatu.
Zobacz więcej na temat:  Jan Paweł II papież konferencja PRL Kościół katolicki POLSKA społeczeństwo

Dziś rusza Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2023

Z okazji X jubileuszowych KRAKOWSKICH DNI BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO w dniach 1-3 marca 2023 odbędzie się Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2023. To jedno z najważniejszych wydarzeń w Polsce, podczas których spotkają się środowiska ekspertów, naukowców oraz praktyków.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo na drodze wypadek autostrady drogi motoryzacja Unia Europejska Radio kierowców Polskie Radio Kierowców konferencja konferencje bezpieczeństwo

Rosyjska dezinformacja uderza w Polskę. Żaryn: zidentyfikowaliśmy próby podszywania się pod różne instytucje

 - Rosja przygotowuje kampanię dezinformacyjną o skali międzynarodowej. Ma pokazywać, jakoby państwa UE szykowały się do akcji mobilizacyjnej wśród uchodźców. Cel kampanii to wywołanie wrogości między Ukraińcami a społeczeństwami tych państw - poinformował sekretarz stanu w KPRM Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie konferencja Piotr Müller Stanisław Żaryn POLSKA polityka

Eksperci o perspektywach inflacji. Efekty działań firm mogą być widoczne jeszcze w styczniu

Spadek inflacji w grudniu do 16,6 proc. to głównie efekt niższych kosztów ogrzewania - zwrócił uwagę Jakub Rybacki z Polskiego Instytutu Ekonomicznego w komentarzu do piątkowych danych GUS. W jego ocenie na koniec III kwartału br. inflacja obniży się poniżej 10 proc. - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo konferencja NBP inflacja banki stopy procentowe