more_horiz
PR24 Portal
Section05
konferencja

Współpraca wojskowa państw Europy Środkowo-Wschodniej. Konferencja Defence24 Day w cieniu wojny na Ukrainie

Największa w Polsce konferencja sektora obrony i bezpieczeństwa Defence24 Day odbędzie się w tym roku w dniach 24-25 maja. Już po raz czwarty spotkają się najważniejsi wojskowi dowódcy, politycy i eksperci, aby omówić kluczowe sprawy związane z bezpieczeństwem Polski i Europy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA konferencja bezpieczeństwo wojsko broń POLSKA służby i bezpieczeństwo

ANALIZA Banki zaczęły podnosić oprocentowanie lokat. Sprawdzamy, dlaczego tak długo im to zajęło

Zwiększenie oprocentowania depozytów to teraz kluczowy cel gospodarczy, stwierdził premier Mateusz Morawiecki w sobotę. Olbrzymie zyski sektora bankowego są możliwe tylko dzięki ciężkiej pracy milionów zwykłych Polaków, podkreślił premier. Sprawdzamy dlaczego banki nie chciały dotychczas podnosić oprocentowania lokat.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo konferencja NBP

"Zgodnie z Konstytucją to NBP musi walczyć z inflacją". Bartosz Machalica o podwyżkach stóp procentowych

- Organem, który ma na celu walkę z inflacją czy też utrzymanie jej w ramach celu inflacyjnego jest Narodowy Bank Polski i Rada Polityki Pieniężnej i to od nich należy wymagać działań nakierunkowanych na ten cel - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartosz Machalica (Centrum im. I. Daszyńskiego). Gośćmi audycji byli także Piotr Grzybowski (Tygodnik Katolicki "Niedziela") i Wojciech Pokora ("Kurier Lubelski").
Zobacz więcej na temat:  NBP POLSKA GOSPODARKA stopy procentowe konferencja Rada Polityki Pieniężnej społeczeństwo inflacja ceny Polskie Radio 24

140 mld euro rezerw i 230 ton złota. Prezes NBP o polityce banku centralnego

Wartość rezerw walutowych przekroczyła już 140 mld euro i jest dwa razy większa niż 10 lat temu - napisał prezes NBP Adam Glapiński w miesięczniku "Wszystko co najważniejsze". Dodał, że aktywa rezerwowe, którymi zarządza bank centralny, pomagają przeciwdziałać negatywnym tendencjom na rynku finansowym i walutowym.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo konferencja NBP stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej

Konferencja klimatyczna Togetair 2022. Ekologiczne budownictwo to przyszłość

O budownictwie przyszłości i wpływie wojny na Ukrainie na ten sektor rozmawiano na konferencji klimatycznej Togetair. Prelegenci podkreślali, że ostatnie lata wiązały się z wieloma wyzwaniami dla branży produkcyjnej oraz budowlanej, m.in. przez zachwiane łańcuchy dostaw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka konferencja klimat budownictwo Ministerstwo Rozwoju ekologia energetyka Szczyt klimatyczny w Warszawie GOSPODARKA

Prof. Bolecki: w Katyniu Mackiewicz zobaczył istotę komunizmu [ZOBACZ WIDEO]

- W moim najgłębszym przekonaniu Józef Mackiewicz jest pisarzem antypolitycznym. On nie zajmował się bieżącą polityką, żadnymi partiami, nie miał zamiaru zmieniać ustrojów. Na politykę patrzył jak na część życia duchowego, intelektualnego, rodzaj idei, którą się kierują ludzie. Przez całe życie podkreślał, że wiek XX jest wiekiem bałwochwalstwa polityki - mówił w Dwójce prof. Włodzimierz Bolecki, który podsumowywał konferencję poświęconą wybitnemu publicyście i pisarzowi, a zorganizowaną w 120. rocznicę jego urodzin. 
Zobacz więcej na temat:  Józef Mackiewicz IPN konferencja Dwójka Katarzyna Hagmajer-Kwiatek
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem