X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
konstytucja 3 maja

Wielka defilada 3 maja w Warszawie [PROGRAM]

3 maja na Wisłostradzie w Warszawie odbędzie się wielka defilada Wojska Polskiego oraz służb mundurowych pod hasłem "Silni w sojuszach". Setki wojskowych pojazdów przejedzie ulicami stolicy z okazji Święta Konstytucji oraz 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i 20. rocznicy członkostwa naszego kraju w NATO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko Ministerstwo Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak Warszawa 3 Maja konstytucja 3 maja

15. rocznica wejścia Polski do UE. Zobacz plan obchodów

Wielka defilada Wojska Polskiego, pokazy kawaleryjskie czy dzień otwarty w Belwederze - to najważniejsze atrakcje, które będzie można zobaczyć w Warszawie 3 maja. Wiele wydarzeń jest zaplanowanych również na 1 maja - w 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej - oraz na 2 maja, czyli w Dzień Flagi. Cały plan obchodów publikujemy poniżej. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo 3 Maja konstytucja 3 maja

Konstytucja w ujęciu filozofii politycznej

– Wprowadzenie Konstytucji 3 maja było próbą ratowania I Rzeczypospolitej – powiedział prof. Zbigniew Stawrowski, dyrektor Instytutu Myśli Józefa Tischnera. W audycji „Rozpruwacz Kulturalny” rozmowa o znaczeniu i roli konstytucji w państwie oraz w aksjologii. Czym jest ten najważniejszy akt prawny z punktu widzenia filozofii prawa, państwa, a także filozofii politycznej?
Zobacz więcej na temat:  konstytucja 3 maja konstytucja filozofia

Referendum konsultacyjne 10-11 listopada? Komentarze

"Potrzebujemy sprawiedliwych sądów, uczciwej administracji i władzy. Zasługujemy na to, aby dokonać refleksji nad konstytucją z 1997 roku" - mówił prezydent Andrzej Duda. Podczas uroczystości z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja ogłosił, że złoży wniosek do Senatu ws. referendum konsulatacyjnego ws. konstytucji na 10-11 listopada. Mówili o tym w Polskim Radiu 24 Roman Mańka (Fundacja Fibre), Karol Gac (portal DoRzeczy.pl) i Tymoteusz Zych (Ordo Iuris).
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda referendum konstytucja konstytucja 3 maja

Prezydent: Konstytucja 3 Maja stała się przełomem

- Konstytucja 3 Maja stała się przełomem w polskiej historii ustrojowej, ale nie stała się wielkim przełomem dla Polski w jej dziejach, była testamentem - mówił podczas uroczystości z okazji święta Konstytucji 3 Maja prezydent Andrzej Duda. Zapowiedział również, że zwróci się do Senatu o przeprowadzenie referendum konsultacyjnego w sprawie nowej konstytucji 10 i 11 listopada 2018 roku.
Zobacz więcej na temat:  3 Maja POLSKA Andrzej Duda konstytucja konstytucja 3 maja