more_horiz
PR24 Portal
Section05

kontrola

Rozpoczęły się ferie zimowe. Szczegółowe kontrole autokarów na drogach

Uczniowie z pierwszych pięciu województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego rozpoczynają tegoroczne ferie. W tym samym czasie Inspekcja Transportu Drogowego rozpoczyna akcję "Bezpieczny autokar - ferie 2023", w trakcie której szczegółowo kontrolowane będą autokary wycieczkowe.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ferie zimowe dzieci wypoczynek wyjazd dla dziecka autobus kontrola infrastruktura

Ukraińscy kontrolerzy proszą polskich kolegów o pomoc. Chcą doskonalić swoje umiejętności zawodowe

Narodowa Administracja Lotnictwa Ukrainy oraz Komisja Europejska, z uwagi na bezprecedensową sytuację za wschodnią granicą, skierowały do rządu polskiego za pośrednictwem Urzędu Lotnictwa Cywilnego prośby dotyczące opracowania wsparcia dla Ukrainy. Strona polska zapowiedziała, że będzie analizować tę sprawę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lotnictwo kontrola Ukraina szkolenie

UOKiK przyjrzał się pracy przedsiębiorców. "W ponad połowie sklepów i lokali stwierdzono nieprawidłowości"

U 53 proc. przedsiębiorców spośród 868 skontrolowanych placówek detalicznych, usługowych i gastronomicznych, Inspekcja Handlowa stwierdziła nieprawidłowości dotyczące m.in. oznaczenia towarów. Były wśród nich 24 placówki sieci Biedronka, 10 sieci Kaufland, po 7 sieci Lidl i Aldi - poinformował UOKiK.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma sklep przedsiębiorca gastronomia UOKiK kontrola

Kontrole zasadności zwolnień L4 rzadsze, ale skuteczniejsze. To efekt cyfryzacji systemu

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznaje, że elektronizacja zwolnień lekarskich pozwoliła na ich lepszą kontrolę - pisze "Rzeczpospolita". Powołując się na najnowsze dane ZUS dodaje, że w III kwartale 2022 r. dokonano 109,1 tys. kontroli osób posiadających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy. To więcej niż rok wcześniej, ale mniej niż w II kwartale 2022 r., czy w III kwartale 2019 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA społeczeństwo ZUS zwolnienie kontrola lekarz

Gajadhur: 20 lat pracy Inspekcji Drogowej skutkuje poprawą bezpieczeństwa

W tym roku Inspekcja Transportu Drogowego obchodzi 20-lecie istnienia. Działalność kontrolna rozpoczęła się 1 października 2002 roku. - Dwadzieścia lat pracy Inspekcji Transportu Drogowego na polskich drogach skutkuje poprawą bezpieczeństwa - mówi Alvin Gajadhur, główny inspektor transportu drogowego.
Zobacz więcej na temat:  Alvin Gajadhur bezpieczeństwo na drodze kontrola Daniel Wydrych Główny Inspektorat Transportu Drogowego

Maszyny ogrodnicze niebezpieczne dla użytkowników. Wnioski UOKiK po kontroli Inspekcji Handlowej

Ponad połowa z 15 rodzajów maszyn ogrodniczych, typu nożyce do żywopłotów i podkaszarki, nie przeszła kontroli Inspekcji Handlowej. Cztery modele miały wady konstrukcyjne, np. brak osłon ostrych elementów, nieprawidłowo działający przełącznik - poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK narzędzia ogród bezpieczeństwo kontrola

USA chcą powstrzymać szpiegostwo przemysłowe i cyberataki. Joe Biden podpisał dokument

Prezydent USA Joe Biden podpisał rozporządzenie wykonawcze, nakładające dodatkowe kryteria przy kontroli inwestycji z zagranicy w sektor wysokich technologii i innych wrażliwych branż. Ma to na celu powstrzymanie przeciwników Ameryki - głównie Chin - przed dostępem do danych Amerykanów i wrażliwych technologii.
Zobacz więcej na temat:  inwestycje USA Chiny rynek kontrola ŚWIAT Ameryka Joe Biden

Misja MAEA w Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej. Zełenski: Rosjanie próbują przekształcić ją w wycieczkę

Rosjanie próbują przekształcić inspekcję Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) w Zaporoskiej Elektrowni Atomowej w "wycieczkę bez wyników" - uważa prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Dodał, że nie wpuścili dziennikarzy ukraińskich i zagranicznych, a tylko swoich propagandystów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina elektrownia atomowa kontrola Wołodymyr Zełenski energetyka bezpieczeństwo energetyczne ŚWIAT Europa wojna 2022 Rosja

Handel w niedzielę. Minister Maląg zwraca się do Inspekcji Pracy o wzmożenie kontroli

O przeprowadzenie przez Państwową Inspekcję Pracy wzmożonych kontroli przestrzegania ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i w święta zwróciła się do głównej inspektor pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. To już kolejne pismo Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA handel sklepy Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kontrola Marlena Maląg handel w niedzielę