more_horiz
PR24 Portal
Section05

konwencja PiS

Echa konwencji PiS. Andrzej Rafał Potocki: celem było pobudzenie do działania polityków partii

- Była to pierwsza konwencja otwierająca powoli rozpoczynającą się kampanię wyborczą. W związku z tym najbardziej chodziło o zaprezentowanie chwytliwych haseł, które miałyby pobudzić do działania polityków PiS - skomentował na antenie Polskiego Radia 24 Andrzej Rafał Potocki ("Sieci"). Gościem audycji był także Piotr Kusznieruk (trybuna.info).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość

Premier rusza w Polskę. Rzecznik rządu: chcemy usłyszeć od Polaków m.in. głosy krytyczne

Piotr Müller, rzecznik rządu, zapowiedział, że aktywność premiera Mateusza Morawieckiego w związku z akcją objazdu polityków PiS po kraju, będzie duża. - W tym tygodniu planujemy między innymi być na Podlasiu - powiedział. Podkreślił również, że partia rządząca chce usłyszeć od Polaków m.in. głosy krytyczne, ponieważ to one budują korekty programu rządowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Piotr Müller konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość Mateusz Morawiecki

"Lepiej jest być mile zaskoczonym, niż rozczarowanym". Mosoń o konwencji PiS

- Polacy mają świadomość, że cokolwiek byłoby obiecane, to trzeba byłoby się z tego wycofywać, bo sytuacja na świecie jest dynamiczna. Obietnica, np. obniżenia cen byłaby kłamstwem - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń (Fundacja FIBRE). Sobotnią konwencję PiS podsumowali również dr Sebastian Gajewski (Centrum im. I. Daszyńskiego) i Maciej Kożuszek ("Gazeta Polska"). 
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość PiS konwencja PiS polityka Jarosław Kaczyński POLSKA

Politycy PiS ruszają w Polskę. Prof. Ryba: to będzie diagnoza tego, co trapi Polaków

- Nie jest też tak, że politycy i rządzący nie będą słyszeć cierpkich słów - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego komentując zapowiedzi spotkań polityków Zjednoczonej Prawicy z Polakami. - Nie jest problemem w Polsce, na szczęście, bezrobocie, ale jest drożyzna, problemy są coraz większe z miesiąca na miesiąc, to będzie w dużym stopniu rozstrzygać o wyniku wyborów - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka prof. Mieczysław Ryba Mateusz Drozda zjednoczona prawica wybory w Polsce PiS konwencja PiS

FELIETON Przeciwko wojnie, inflacji i mikromanii. Felieton Miłosza Manasterskiego

Podczas konwencji w Markach prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział dalsze wsparcie dla Ukrainy, twardą obronę Polski przed zagrożeniami i zdecydowaną walkę z inflacją jako zadania dla rządu. Wyzwaniem wskazanym przez Jarosława Kaczyńskiego, któremu powinniśmy przeciwstawić się wszyscy, jest mikromania niszcząca naszą narodową wspólnotę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA felieton miłosz manasterski konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński

Marlena Maląg zachęca młodych do zakładania rodzin. "Nasza polityka prorodzinna jest kompleksowa"

- Nasza polityka prorodzinna jest kompleksowa, bo gwarancja zastępowalności pokoleń to wielkie wyzwanie - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Jak dodała, łączne środki, jakie rodzice otrzymują na dziecko od momentu jego narodzenia do 18 roku życia, to 120 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg konwencja PiS Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej 500+ pomoc rodzina społeczeństwo

Politycy PiS ruszają w Polskę. Rzecznik rządu: trzeba nawiązać dialog z wyborcami

- Dwa lata covidu spowodowały, że to co robiliśmy zawsze, czyli regularny kontakt w dużych grupach, z różnymi środowiskami nieco się zatracił, bo nie było możliwości organizowania tego typu spotkań. Dlatego teraz przechodzimy do mobilizacji - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller po konwencji PiS w podwarszawskich Markach.
Zobacz więcej na temat:  konwencja PiS Piotr Müller POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość

Walka z inflacją. Prezes PiS zapowiedział wsparcie dla ogrzewających domy węglem

- Inflację opanujemy i mam nadzieję, że nie będzie to termin jakiś bardzo odległy. Musimy to uczynić i damy radę - zapowiedział wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas konwencji partii. Dodał także, że osoby, których może nie być stać na ogrzanie domów węglem otrzymają wsparcie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka inflacja Jarosław Kaczyński konwencja PiS Prawo i Sprawiedliwość pomoc węgiel

Dwa lata walki z pandemią. Prezes PiS: daliśmy radę. Obroniliśmy miejsca pracy

Zdaniem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego rząd poradził sobie z wyzwaniem, jakim była pandemia koronawirusa. - Daliśmy radę. Obroniliśmy miejsca pracy i przedsiębiorstwa. Opanowaliśmy też sytuację od strony organizacyjnej. Nie zabrakło nam łóżek szpitalnych, nikt nie umierał na ulicach - mówił wicepremier podczas konwencji partii.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Jarosław Kaczyński konwencja PiS polityka

Wystąpienie prezesa PiS na konwencji. Wróbel: Jarosław Kaczyński połączył kropki

- Prezes Jarosław Kaczyński starał się wykazać rzucając wieloma liczbami, że polityka, którą obrał rząd PiS daje wyniki i należy się tego trzymać i należy o tym opowiadać - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Wróbel, prezes Fundacji Republikańskiej, komentując wystąpienie prezesa PiS na partyjnej konwencji w Markach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS polityka

Konwencja PiS. Jarosław Kaczyński ogłosił wielką mobilizację całej Zjednoczonej Prawicy

- Ogłaszam mobilizację PiS i całej Zjednoczonej Prawicy - powiedział Jarosław Kaczyński, wicepremier oraz prezes PiS. Podkreślił, że "to nie jest hasło, a jest to objazd kraju - stara, wypróbowana metoda". Przekazał również, że "już w przyszłym tygodniu będzie w drodze". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Jarosław Kaczyński konwencja PiS Mateusz Morawiecki polityka zjednoczona prawica

Polska na czele pomocy dla Ukrainy. Jarosław Kaczyński: to nasz polityczny i moralny obowiązek

Podczas konwencji PiS Jarosław Kaczyński przypomniał o pomocy - humanitarnej i wojskowej - jakiej Polska udzieliła dotychczas Ukrainie. Podkreślił, że kraj ten "musi zwyciężyć". - A może zwyciężyć tylko z pomocą Zachodu. Na czele tej pomocy stoi Polska - powiedział prezes PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna 2022 Ukraina polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość konwencja PiS

"To sprawa naszej integralności terytorialnej". Prezes PiS o znaczeniu przekopu Mierzei Wiślanej

- Przekop Mierzei Wiślanej, budowa nowych dróg i autostrad, wielkich przedsięwzięć jak np. Via Carpatia, to inwestycje dotyczące naszej integralności terytorialnej i godności narodowej - powiedział wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński polityka PiS Mierzeja Wiślana GOSPODARKA konwencja PiS infrastruktura