more_horiz
PR24 Portal
Section05

koran

Zamieszki na tle religijnym w Szwecji. "Tamtejsze gangi przypominają te z czasów Pruszkowa i Wołomina"

- Zamieszki w szwedzkich miastach miały miejsce już dwa lata temu. (...) Od dłuższego czasu mówi się o strefach wykluczenia, które pokrywają się w większości z miejscem zamieszkania imigrantów. W tych strefach bardzo duży wpływ mają gangi, które się rozrastają - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 analityk Jan Wójcik (euroislam.pl).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Szwecja Polskie Radio 24 islam koran demonstracje

Pakistan: chrześcijanie znów aresztowani za bluźnierstwo. Możliwe fałszywe oskarżenia, jak ws. Asii Bibi

W Pakistanie aresztowano kolejnego chrześcijanina pod zarzutem bluźnierstwa. Davida Masiha oskarżono o podarcie Koranu i wrzucenie jego stron do ścieku. Grozi mu za to kara dożywotniego więzienia. Tylko w sierpniu pod zarzutem bluźnierstwa zatrzymano w tym kraju kolejne 42 osoby. Oskarżenia te często są tam preparowane przez islamskich ekstremistów, którym zależy na wzbudzaniu antychrześcijańskich nastrojów.
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo Kościół islam Pakistan koran społeczeństwo prawo ŚWIAT

Pakistan: dalszy ciąg dramatu Asii Bibi

Asia Bibi to 47-letnia chrześcijanka, która po sprzeczce z muzułmańskimi sąsiadkami została oskarżona o bluźnierstwo i skazana na karę śmierci. Po ośmiu latach za kratkami Sąd Najwyższy ostatecznie oczyścił ją z zarzutów i pozwolił wyjść na wolność. Jednak po protestach ekstremistów wywołanych ostatnią decyzją o uwolnieniu kobiety, rząd podpisał umowę z fundamentalistycznym ugrupowaniem islamistycznym, przyznając mu możliwość apelacji oraz zakazał chrześcijance opuszczania kraju. O sprawie mówiła prof. Agnieszk Kuszewska z Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Azja Pakistan islam koran