more_horiz
PR24 Portal
Section05

Korea Południowa

TYLKO U NAS UE superpaństwem? Prof. Szeremietiew ostrzega: to może zatrzymać rozwój polskiego przemysłu obronnego

- Obawiam się, że gdyby doszło do przekształcenia UE w postulowane przez Berlin "superpaństwo", kontrakty, które podpisała Polska w Korei Południowej i w USA, mogą być anulowane. Może także zostać zatrzymany rozwój polskiego przemysłu obronnego - ocenił w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Romuald Szeremietiew, były szef MON.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojsko Polskie zakupy Romuald Szeremietiew USA Abrams służby i bezpieczeństwo Unia Europejska Korea Południowa bezpieczeństwo

Korea Północna wystrzeliła szpiegowskiego satelitę. Seul: pomogli im Rosjanie

Rosja udzieliła Korei Północnej wsparcia w wystrzeleniu wojskowego satelity szpiegowskiego - informuje południowokoreański wywiad. Doszło do tego we wrześniu, podczas spotkania Władimira Putina i Kim Dzong Una. Komunistyczna Korea przekazała wtedy Moskwie dane dotyczące pierwszego i drugiego wystrzelenia satelity. Rosja przeanalizowała te dane i przekazała Pjongjangowi informację zwrotną.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Korea Północna Korea Południowa Azja Rosja

Korea Północna i jej współpraca militarna z Rosją tematem rozmów USA i Seulu

Sekretarz stanu USA Antony Blinken ostrzegł przed rosnącą współpracą wojskową między Pjongjangiem i Moskwą podczas wizyty w Korei Południowej, będącej kluczowym sojusznikiem Stanów Zjednoczonych w regionie – podaje AP w czwartek. Minister spraw zagranicznych Park i Blinken wezwali Chiny do "odegrania konstruktywnej roli" w odciąganiu reżimu Kim Dzong Una od agresywnych zachowań.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Korea Północna Korea Południowa USA Chiny Rosja Antony Blinken

Spór o koreańskie myśliwce FA-50. Szef MON odpowiada na zarzuty polityka KO. "I oni chcą dbać o nasze bezpieczeństwo"

Szef MON Mariusz Błaszczak przywołał w sobotę na platformie X słowa Cz. Mroczka (KO), który stwierdził, że kupione przez Polskę, myśliwce FA-50 mają niewysokie parametry techniczne i możliwości operacyjne. Do wpisu minister dołączył informacje o przewadze FA-50 nad amerykańskim F-22A Raptor. "I oni chcą dbać o nasze bezpieczeństwo" - skomentował Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo POLSKA Wojsko Polskie MON broń Polska Grupa Zbrojeniowa Korea Południowa samoloty GOSPODARKA