more_horiz
PR24 Portal
Section05
korki

Lubelskie: około 36 km wynosi kolejka pojazdów do przejścia z Ukrainą w Dorohusku

Około 36 km wynosi kolejka pojazdów oczekujących na wyjazd z naszego kraju przez przejście z Ukrainą w Dorohusku (Lubelskie). Do odprawy czeka ok. 2 tys. samochodów osobowych i 500 tirów. Od poniedziałku na przejściu granicznym Dorohusk–Jagodzin zawieszony będzie ruch osobowy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców samochody korki drogi Ukraina granica bezpieczeństwo na drodze kierowcy

Kolejki samochodów osobowych na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku

Z powodu dużej liczby aut, które Ukraińcy kupują i wwożą do swojego kraju, na przejściach granicznych tworzą się kolejki oczekujących. Minionej doby na polsko-ukraińskim przejściu w Dorohusku kierowcy samochodów osobowych musieli czekać na wyjazd z naszego kraju kilkanaście godzin.
Zobacz więcej na temat:  korki regiony POLSKA społeczeństwo kierowcy samochody motoryzacja granica Radio kierowców Polskie Radio Kierowców

Powroty z majówki. Gigantyczne korki na Zakopiance. Gdzie jeszcze kierowcy mają ciężko?

Po długim majowym weekendzie Polacy wyruszyli w podróż do domów. Zarówno ci, którzy wybrali wypoczynek nad morzem, jak i ci, którzy spędzili majówkę w górach, muszą się liczyć z wielokilometrowymi korkami. Już przed południem sznur aut ustawił się na Zakopiance. Około siedmiu kilometrów długości ma z kolei zator na prowadzącej ze Świnoujścia drodze A6.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA majówka społeczeństwo regiony Radio kierowców kierowcy korki Zakopianka

Korki na autostradach. Z czego to wynika?

Do tematu korków podejdziemy dziś od nieco innej strony. Dużo mówi się o nich w kontekście miast, gdzie w godzinach szczytu komunikacyjnego ruch jest duży, a przepustowość ulic mocno ograniczona. Jak jest z drogami ekspresowymi i autostradami?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony korki kierowcy samochody transport Polskie Radio Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy Radio kierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow 24 radio kierowcow radio kierowców 24 motoryzacja kierowca autostrady autostrada społeczeństwo STYL ŻYCIA

Łódź najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce?

W opublikowanym corocznym raporcie TomTom Traffic Index wskazano, że Łódź znalazła się na czele rankingu najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. W większości z nich poziom zakorkowania w ostatnich dwóch latach spadł – najbardziej w Poznaniu i Bydgoszczy.
Zobacz więcej na temat:  korki regiony POLSKA społeczeństwo kierowcy samochody motoryzacja Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców kierowca samochód Łódź

Jak poprawnie jeździć po rondzie?

Ronda to popularne w całej Europie skrzyżowania, których zadaniem jest upłynnić ruch. Zdarza się jednak, że kierowcy wjeżdżając na nie, popełniają podstawowe błędy. Jak się przed nimi uchronić? Jak sygnalizować, którym zjazdem chcemy opuścić rondo? Czy przed wjazdem trzeba włączyć kierunkowskaz?
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody kierowca kierowcy miasto korki porady ciekawostki Polskie Radio samochód wypadek przepisy drogowe prawo drogi POLSKA społeczeństwo

Warszawa: w weekend zaczyna się remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej

– W najbliższy weekend rozpocznie się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Potrwa dwa lata. Na początek zostanie zamknięty dla ruchu wiadukt nad Agrykolą. Samochody pojadą w obu kierunkach wiaduktem południowym – poinformował stołeczny ratusz.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa samochód mazowieckie regiony Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców kierowca kierowcy drogi korki remont społeczeństwo Łazienki Królewskie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem