more_horiz
PR24 Portal
Section05

Kornel Morawiecki

Czwarta rocznica śmierci Kornela Morawieckiego. Premier wspomina ojca. "Cały czas jesteś z nami"

W sobotę przypada czwarta rocznica śmierci Kornela Morawieckiego - działacza opozycji demokratycznej w PRL, przywódcy "Solidarności Walczącej", a także ojca premiera Mateusza Morawieckiego. "Drogi Tato, cały czas jesteś z nami - Twoje myśli, Twoje wartości, Twoje idee, Twój Kierunek. Czuwasz, byśmy każdego dnia, każdą chwilą zapisywali Sztandary Twoich Marzeń" - napisał we wzruszającym wpisie szef rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Kornel Morawiecki Mateusz Morawiecki

PR24 Kołodziejczak "ujawnił", co miał usłyszeć od Kornela Morawieckiego. Gelberg: on łże

- To, co wygaduje lider Agrounii w stosunku do człowieka, który już nie żyje, jest niewyobrażalnym skandalem. Kornel Morawiecki był niezwykłym człowiekiem. Głównym wątkiem jego relacji z synem było stwierdzenie, że najważniejsza jest Polska. Powtarzał to wielokrotnie. Kornel był do bólu polskim patriotą i jego syn nie jest inny - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta Andrzej Gelberg. 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA Kornel Morawiecki Mateusz Morawiecki Michał Kołodziejczak

"Absolutnie wykluczam, by Kornel Morawiecki przestrzegał przed synem". Kukiz punktuje lidera Agrounii

- Absolutnie wykluczam, by Kornel Morawiecki kogokolwiek przestrzegał przed swoim synem Mateuszem - napisał w środę lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Takie sugestie lidera Agrounii Michała Kołodziejczaka polityk ocenił jako "nadinterpretację z pogranicza świństwa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Michał Kołodziejczak Kornel Morawiecki Paweł Kukiz Kukiz'15 Mateusz Morawiecki wybory parlamentarne

Działacz Solidarności Walczącej o słowach Kołodziejczaka. "Kłamstwa, to niezrównoważony człowiek"

Kornel Morawiecki nie spotykał się Michałem Kołodziejczakiem. Kołodziejczak nie zaistniał na drodze politycznej Kornela Morawieckiego i to, co powiedział, jest wierutnym kłamstwem - powiedział były działacz Solidarności Walczącej Andrzej Kołodziej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kornel Morawiecki Solidarność Walcząca Mateusz Morawiecki Michał Kołodziej polityka Michał Kołodziejczak

Haniebny atak na premiera i jego ojca. Kołodziejczak bezcześci pamięć o Kornelu Morawieckim

– Kornel Morawiecki na łożu śmierci ostrzegał mnie przed swoim synem – powiedział kandydat Koalicji Obywatelskiej do Sejmu Michał Kołodziejczak. Lider Agrounii po raz kolejny atakuje premiera, haniebnie wykorzystując do tego postać jego nieżyjącego ojca i powołując się na spotkanie, którego nikt nie potwierdza. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kornel Morawiecki Mateusz Morawiecki Michał Kołodziejczak

Premiera książki "Dopaść Morawieckiego". Szef rządu o swoim ojcu: dla niego na pierwszym miejscu stał zawsze człowiek

Mój ojciec, niezależnie od miejsca i czasu, w którym by się urodził, zawsze wybrałby walkę o wolność i walkę o solidarność - zapewnił premier Mateusz Morawiecki w swoim cyklicznym podcaście. - Dla niego na pierwszym miejscu stał zawsze człowiek i wspólnota ludzka - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki POLSKA Kornel Morawiecki polityka Solidarność Walcząca HISTORIA

Premiera biografii Kornela Morawieckiego. Premier: wolność i solidarność były dla niego kwintesencją

Premiera książki "Dopaść Morawieckiego. Życie doczesne i wieczne Kornela buntownika" odbyła się 7 grudnia. Jak napisał w mediach społecznościowych szef rządu, "premiera obszernej biografii Kornela Morawieckiego - mojego Ojca i twórcy Solidarności Walczącej - to dla mnie osobiście nieprosta sprawa".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kornel Morawiecki polityka Mateusz Morawiecki Solidarność Walcząca biografia komunizm

"Jesteśmy Polakami". Obchody setnej rocznicy powstania Związku Polaków w Niemczech

Obchodom setnej rocznicy założenia Związku Polaków w Niemczech towarzyszy jubileusz 85. rocznicy powstania Gimnazjum Polskiego w Kwidzynie. Na tamtejszym placu św. Jana Pawła II w przededniu Święta Niepodległości odbył się wernisaż wystawy "Jesteśmy Polakami. Związek Polaków w Niemczech". Prezentacja ukazuje historię, dokonania, najważniejsze postacie związane z działalnością organizacji.
Zobacz więcej na temat:  Kwidzyn IPN Kornel Morawiecki Solidarność Walcząca Wrocław Pruszków Niemcy Paweł Lekki Instytut Pamięci Narodowej

"Organizację założyła grupa przyjaciół". Hanna Łukowska-Karniej o Solidarności Walczącej

- Kornel Morawiecki pracował w Instytucie Matematyki Politechniki Wrocławskiej i miał dość duże grono znajomych. Z kolei ja jeszcze przed wojną pracowałam w tym instytucie - w bibliotece. No i właściwie tę organizację założyła grupa naszych przyjaciół - mówiła w Polskim Radiu 24 współzałożycielka Solidarności Walczącej Hanna Łukowska-Karniej z okazji 40-lecia organizacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Solidarność Walcząca Kornel Morawiecki Solidarność PRL komunizm HISTORIA historia Polski

40 lat Solidarności Walczącej. Historyk: jawna manifestacja chęci obalenia sytemu sowieckiego

- Solidarność Walcząca nie tylko o tym mówiła, ale też działała w duchu zrzucenia jarzma. Ludzie Solidarności Walczącej uważali, że wolność wszystkich narodów jest absolutnym fundamentem - powiedział w Polskim Radiu 24 historyk IPN dr Paweł Błażewicz.
Zobacz więcej na temat:  Kornel Morawiecki Solidarność Walcząca Solidarność historia Polski HISTORIA HISTORIA PRL komunizm