more_horiz
PR24 Portal
Section05

Koronawirus w Polsce

"Nie spodziewamy się odwrócenia tendencji". Minister zdrowia o spadku liczby zakażeń koronawirusem

- Nie spodziewamy się, że w najbliższych tygodniach czy miesiącach, epidemia będzie rozwijała się dynamicznie - powiedział w środę minister zdrowia Adam Niedzielski. - Widać, że mamy do czynienia z trendem spadkowym - ocenił. Szef MZ omówił aktualną sytuację epidemiczną na konferencji prasowej w Warszawie, poświęconej nowej kampanii informacyjnej o szczepieniach przeciw COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Adam Niedzielski COVID-19 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia choroba szpital

"Chcę zrozumieć". Nowa kampania dot. szczepień przeciw COVID-19. Szef MZ podał szczegóły

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w przyszłym tygodniu zostanie uruchomiona nowa kampania "Chcę zrozumieć", która ma przekonywać do szczepienia przeciwko COVID-19. Jak wskazał, jej narracja będzie polegała na uszanowaniu tego, że decyzja o zaszczepieniu jest autonomiczna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Adam Niedzielski szczepionka szczepienia COVID-19 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia

Będzie szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci. Minister zdrowia podał datę

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od poniedziałku dopuszczone będzie szczepienie przypominające przeciw COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. -  Liczba zakażeń jest stabilna. To dobry czas, żeby się zaszczepić - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie Adam Niedzielski szczepionka dzieci szczepienia COVID-19 Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia

Koronawirus w Polsce. Libura: łagodność kolejnych fal to także wynik naszych działań

- Niestety cały czas mamy do czynienia z zagrożeniem, co prawda nie ma już tak wielu ciężkich zachorowań, ale - jak zwracają uwagę lekarze i o co apeluje nasze Ministerstwo Zdrowia - istotne jest to, aby się szczepić tymi dawkami przypominającymi - mówiła w Polskim Radiu 24 Maria Libura, ekspert ds. służby zdrowia (Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie szczepienia społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 pandemia Polskie Radio 24

Szczepienia przeciwko COVID-19. Dla kogo nowe szczepionki?

Od piątku (16.09) wszystkie osoby powyżej dwunastego roku życia, które przeszły podstawowy schemat szczepienia i otrzymały pierwszą dawkę przypominającą, mogą przyjąć drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciwko COVID-19. Jakim preparatem będą wykonywane szczepienia?
Zobacz więcej na temat:  Joanna Stankiewicz Karolina Rożej Waldemar Kraska Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia koronawirus Koronawirus w Polsce zdrowie szczepionka omikron Grzegorz Cessak Joanna Zajkowska

COVID-19 w Polsce. Wiemy, kiedy rozpoczną się szczepienia drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12. roku życia

Od piątku - 16 września - Ministerstwo Zdrowia wprowadza szczepienie przeciw COVID-19 drugą dawką przypominającą dla osób powyżej 12. roku życia, które przyjęły pierwszą dawkę przypominającą co najmniej trzy miesiące wcześniej. Szef resortu poinformował o tym na konferencji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  szczepienia COVID-19 Koronawirus w Polsce zdrowie POLSKA społeczeństwo koronawirus

Do Polski trafią zaktualizowane szczepionki przeciw COVID-19. Pierwsza dostawa jeszcze dziś

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak powiedział w Radiu Plus, że "prawdopodobnie do końca dnia wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej powinny otrzymać pierwsze dostawy zaktualizowanych szczepionek przeciw COVID-19".
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 pandemia Koronawirus w Polsce szczepionka zdrowie POLSKA społeczeństwo koronawirus

Prof. Skarżyński: będziemy mieć do czynienia z kolejnymi falami koronawirusa

- Uważam, że w dalszym ciągu możemy spodziewać się tego, iż koronawirus w naszym społeczeństwie będzie obecny falami. Jednak jego intensywność jest pod znakiem zapytania. Myślę, że kierunek, w którym to wszystko zmierza, pokazuje, iż te dolegliwości są i będą coraz mniejsze - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Skarżyński, otolaryngolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 sars-cov-2

Niedzielski: ruszymy ze szczepieniami 4. dawką całej populacji

Dopuściliśmy już szczepienia dla grup w wieku 60 plus oraz osób z obniżoną odpornością. Teraz, po decyzji Europejskiej Agencji Leków (EMA), ruszymy ze szczepieniami 4. dawką całej populacji, poza dziećmi oczywiście - powiedział w rozmowie z I.PL szef resortu zdrowia Adam Niedzielski o programie szczepień przeciwko COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zdrowie szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 Adam Niedzielski