more_horiz
PR24 Portal
Section05

Koronawirus w Polsce

Do Polski trafią zaktualizowane szczepionki przeciw COVID-19. Pierwsza dostawa jeszcze dziś

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak powiedział w Radiu Plus, że "prawdopodobnie do końca dnia wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej powinny otrzymać pierwsze dostawy zaktualizowanych szczepionek przeciw COVID-19".
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 pandemia Koronawirus w Polsce szczepionka zdrowie POLSKA społeczeństwo koronawirus

Prof. Skarżyński: będziemy mieć do czynienia z kolejnymi falami koronawirusa

- Uważam, że w dalszym ciągu możemy spodziewać się tego, iż koronawirus w naszym społeczeństwie będzie obecny falami. Jednak jego intensywność jest pod znakiem zapytania. Myślę, że kierunek, w którym to wszystko zmierza, pokazuje, iż te dolegliwości są i będą coraz mniejsze - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Piotr Skarżyński, otolaryngolog.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zdrowie koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia COVID-19 sars-cov-2

Niedzielski: ruszymy ze szczepieniami 4. dawką całej populacji

Dopuściliśmy już szczepienia dla grup w wieku 60 plus oraz osób z obniżoną odpornością. Teraz, po decyzji Europejskiej Agencji Leków (EMA), ruszymy ze szczepieniami 4. dawką całej populacji, poza dziećmi oczywiście - powiedział w rozmowie z I.PL szef resortu zdrowia Adam Niedzielski o programie szczepień przeciwko COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka zdrowie szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 Adam Niedzielski

"Od tego są odpowiednie służby". Przemysław Czarnek o szczepieniach ukraińskich dzieci

W rozmowie z PAP szef MEiN Przemysław Czarnek zaapelował, aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci za pomocą szczepień. Podkreślił, że szczepieniami dzieci ukraińskich powinny się zająć odpowiednie służby. - My nie jesteśmy od tego, żeby wymuszać szczepienia, nie jesteśmy służbą sanitarną - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  COVID-19 Koronawirus w Polsce pandemia bezpieczeństwo zdrowie szkoła Przemysław Czarnek POLSKA edukacja

Koronawirus w Polsce. Wiemy, ile osób zaszczepiło się czwartą dawką szczepionki przeciw COVID-19

Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski czwartą dawką szczepionki przeciw COVID-19 zaszczepiło się do tej pory 1,33 mln osób. W przyszłym tygodniu zostanie podjęta ostateczna decyzja w sprawie czwartej dawki szczepionki dla "szerszej populacji, przynajmniej 18 plus".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce szczepionka szczepienia Adam Niedzielski Ministerstwo Zdrowia

IV dawka szczepionki na koronawirusa. Personel medyczny może już ją przyjmować

Od 17 sierpnia pracownicy wykonujący czynności zawodowe w placówkach ochrony zdrowia, w tym w aptekach i punktach aptecznych, i studenci kierunków medycznych mogą zaszczepić się drugą dawką przypominającą przeciwko COVID-19. Przed jej podaniem należy zachować odstęp co najmniej czterech miesięcy od podania pierwszej dawki przypominającej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia