more_horiz
PR24 Portal
Section05
koronawirus

Zniesienie stanu epidemii na terenie Polski. Dr Sutkowski: koronawirus z nami pozostanie

- Trzecią dawką szczepionki nie zaszczepiło się blisko 70 proc. społeczeństwa. Żeby nasza odporność "populacyjna", ale przede wszystkim indywidualna, trwała i była na większym poziomie, powinniśmy - ci, którzy tego nie zrobili - jak najszybciej się zaszczepić - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski, prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Koronawirus w Polsce pandemia szczepienia sars-cov-2 COVID-19 szczepionka Michał Sutowski społeczeństwo POLSKA Antoni Trzmiel

Delta czy omikron? Który wariant groźniejszy? Nowe wyniki badań naukowców

Prof. Ariel Kushmaro z Uniwersytetu Ben-Gurion oraz dr Karin Yaniv podejrzewają, że omikron, jak też ewentualne inne jego subwarianty, mogą wkrótce zaniknąć, a zastąpi go bardziej odporna delta, zdolna wywołać kolejną falę infekcji. Izraelscy specjaliści piszą o tym na łamach "Science of the Total Environmental".
Zobacz więcej na temat:  koronawirus wirus pandemia epidemia COVID-19 Izrael Europa badania ŚWIAT

Koronawirus w Polsce. Od dziś obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego

Od dzisiaj obowiązujący dotąd stan epidemii został zastąpiony stanem zagrożenia epidemicznego. Ma on obowiązywać co najmniej do września. Minister zdrowia Adam Niedzielski przypomina jednak, że to nie oznacza zniesienia epidemii, a jedynie sygnalizuje, że sytuacja zmierza w dobrym kierunku, choć zagrożenie wciąż jest.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 koronawirus pandemia epidemia społeczeństwo infografika

Koniec stanu epidemii. Dr Maksymowicz: wirus z nami jest i będzie

- Takie posunięcie, żeby trochę luzować, jest chyba pójściem za ciosem. Trudno sobie wyobrazić, żeby Polacy w tej chwili byli w stanie nosić maseczkę na dworze czy się jakoś bardzo od siebie izolować - mówił w Polskim Radiu dr Stanisław Maksymowicz, socjolog i ekspert ds. zdrowia publicznego Nowej Konfederacji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo zdrowie pandemia koronawirus COVID-19

USA udostępnią innym krajom kluczowe technologie. Biden o walce z COVID-19

W czwartek prezydent USA Joe Biden podczas drugiego globalnego szczytu ws. pandemii, zorganizowanego przez USA powiedział, że "Stany Zjednoczone udostępnią innym krajom kluczowe technologie związane z walką z COVID-19". Uczestnicy spotkania zadeklarowali przeznaczenie dodatkowych 3 mld na walkę z obecną i przyszłymi pandemiami.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus ŚWIAT szczepienia COVID-19 szczepionka społeczeństwo pandemia epidemia sars-cov-2 USA

Wielki Piknik Służb. Marlena Maląg: polskiemu rządowi zależy na tym, aby Polacy czuli się bezpiecznie

- Tutaj w wielkopolskiej Kobylej Górze spotykamy się po to, aby pokazać, jaką siłę mają wszystkie służby, które połączone działają w tym trudnym czasie - powiedziała w niedzielę w Kobylej Górze minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg z okazji otwarcia największych manewrów poszukiwawczo – ratowniczych w kraju "Nocny tropiciel 2022".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej koronawirus służby ratunkowe służby i bezpieczeństwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem