more_horiz
PR24 Portal
Section05

koronawirus

Włochy upamiętnili ofiary pandemii. "Jeden z najbardziej dramatycznych momentów w historii Republiki"

- Postanowiono prowadzić działania na cmentarzu po ciemku, bo były obawy, że kolumna wojskowa może wzmóc panikę wśród ludności - wspominał początek zmagań z pandemią COVID-19 burmistrz Bergamo Giorgio Gori. We Włoszech w sobotę 18 marca obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Epidemii Koronawirusa.
Zobacz więcej na temat:  Włochy COVID-19 pandemia koronawirus choroba zdrowie ŚWIAT Europa

Będzie piąta dawka szczepionki na COVID-19? Minister zdrowia wyjaśnia

Minister zdrowia poinformował, że "w perspektywie najbliższych dwóch tygodni będzie decyzja, co z piątą dawką szczepionki przeciw COVID-19". Podczas wizyty w Poznaniu podkreślił, że rosnąca ostatnio liczba zachorowań nie zagraża wydolności systemu opieki zdrowotnej. Adam Niedzielski powiedział, że cały czas głównym zagrożeniem epidemicznym w kraju są grypa i RSV.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo zdrowie medycyna szczepienia szczepionka COVID-19 koronawirus

COVID-19 mógł być skutkiem wycieku z laboratorium. "WSJ" powołuje się na tajny raport

Departament Energii USA doszedł do wniosku, że pandemia koronawirusa najprawdopodobniej była spowodowana nieszczelnością w chińskim laboratorium - wynika z tajnego raportu wywiadowczego dostarczonego niedawno do Białego Domu i kluczowych członków Kongresu, o czym pisze w niedzielę "The Wall Street Journal". Gazeta podkreśla jednocześnie, że w ocenie środowiska wywiadowczego USA COVID-19 nie był wynikiem chińskiego programu broni biologicznej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Ameryka Północna USA COVID-19 koronawirus Chiny

Węgorzewo: 25-latek oszukiwał firmy wynajmujące auta

25-letniemu mieszkańcowi powiatu węgorzewskiego marzyło się, by pojeździć luksusowymi autami. Nie stać go było na kupno lub wypożyczenie, więc postanowił posłużyć się oszustwem. Mężczyzna podawał się za użytkownika pojazdów marki premium, a następnie zgłaszał ich uszkodzenia, by na kilka dni dostać do dyspozycji auto zastępcze tej samej klasy z wypożyczalni - podała w środę policja. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody lamborghini lamborghini murcielago lamborghini gallardo lamborghini aventador Włochy sprzedaż rynek 2021 Polskie Radio finanse COVID-19 koronawirus ŚWIAT GOSPODARKA

Niemieckie media: wzrost cen szczepionek na COVID-19 w środku pandemii. Niektóre podrożały o połowę

Jak informują niemieckie media, powołując się na dokumenty, firmy BioNTech/Pfizer i Moderna podniosły ceny swoich szczepionek przeciwko koronawirusowi o około 50 procent w 2021 roku. Takie informacje podają stacje NDR i WDR oraz gazeta "Sueddeutsche Zeitung". Dotychczasowe zamówienia szczepionek kosztowały 13,1 mld euro - przyznał rząd Niemiec.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy zdrowie koronawirus szczepienia Pfizer Moderna