X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
koronawirus

Jarosław Kaczyński: Donald Tusk to zapowiedź agresji w przestrzeni publicznej

- Jedyna rzecz, którą Donald Tusk potrafi sprawnie robić, to rozbijanie ukształtowanych obyczajów politycznych. Doprowadził do zniszczenia zasad i przyzwoitości w polskim życiu publicznym - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Kaczyński wybory prezydenckie kampania prezydencka Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska koronawirus agresja Donald Tusk Sygnały Dnia Katarzyna Gójska

Michał Dworczyk: Polska jest przygotowana na koronawirusa

Minister Michał Dworczyk zapewnił, że państwo polskie jest przygotowane na ewentualne pojawienie się w kraju przypadku zakażenia koronawirusem. W TVP Info podkreślił, że dotąd nie stwierdzono w Polsce ani jednego zainfekowania patogenem, jednak 79 oddziałów zakaźnych w całym kraju jest gotowych na przyjęcie i leczenie ewentualnych pacjentów zakażonych koronawirusem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus Michał Dworczyk kancelaria premiera Mateusz Morawiecki zdrowie

Przełom w badaniach nad koronawirusem. W zespole badawczym polski naukowiec

Polski naukowiec Maciej Tarkowski jest w grupie zespołu badawczego, który odizolował włoski szczep koronawirusa. Odkrycie pozwoli naukowcom śledzić każdego pojedynczego wirusa, by ustalić, jak krążył i w jakim czasie. Kolejnym krokiem będą prowadzone w laboratoriach farmaceutycznych prace nad szczepionką i metodami leczenia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT koronawirus NAUKA Włochy badania zdrowie Polacy za granicą

NASZ WYWIAD Praca zdalna, izolacja całych miast. Tak może wyglądać życie w czasach koronawirusa

Obawa przed koronawirusem jest coraz większa. Choć do Polski jeszcze nie dotarł, kwestią czasu jest kiedy to się stanie. - Kwarantanna funkcjonuje już w tej chwili, osoby powracające z terenów zagrożonych są poddawane izolacji. Jeśli chodzi zaś o izolację całego miasta, to też się może wydarzyć. We Włoszech taka sytuacja ma już miejsce - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl prof. Krzysztof Pyrć, wirusolog z Małopolskiego Centrum Biotechnologii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus wirus wirusy choroby zakaźne

Publicysta o epidemii koronawirusa: Polaków trzeba potraktować poważnie

- Rząd i ludzie odpowiedzialni za aparat państwa muszą liczyć się z tym, że ludzie zaczną się poważnie bać, jeżeli pojawią się w Polsce zidentyfikowane przypadki - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Piasecki z Rzeczpospolitej. Gościem audycji była także Anna Sarzyńska z TVP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA koronawirus zdrowie choroba choroby zakaźne wirus wirusy Rząd RP Adrian Stankowski Marcin Piasecki

Koronawirus we Włoszech. Ekspert: koszta dla włoskiego eksportu mogą gwałtownie wzrosnąć

Trzy następne osoby zakażone koronawirusem zmarły we Włoszech - poinformował w czwartek rządowy komisarz ds. kryzysu Angelo Borrelli. To oznacza, że bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do 17. Zakażonych w całym kraju jest 650 osób. Jak bardzo epidemia odbije się na włoskiej gospodarce?  
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Chiny Więcej świata Ministerstwo Spraw Zagranicznych Komisja Europejska Włochy