more_horiz
PR24 Portal
Section05
korupcja w futbolu

711 połączeń Michniewicza z "Fryzjerem". Afera korupcyjna wróciła wraz z "misją Rosja"

Czesław Michniewicz wyprzedził liczną grupę krajowych i zagranicznych kandydatów i został nowym trenerem reprezentacji Polski. Nie ma żadnych wątpliwości, że do tego miejsca zaprowadził go szkoleniowy warsztat i osiągane wyniki. Wątpliwości wciąż budzi jednak słynne 711 połączeń z "Fryzjerem” – trzykrotnie skazanym w aferze korupcyjnej szefem piłkarskiej mafii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna PZPN reprezentacja Polski Czesław Michniewicz Cezary Kulesza Katar 2022 korupcja w futbolu Janusz Wójcik

Kontrowersje wokół Czesława Michniewicza. Selekcjoner kadry tłumaczy się z kontaktów z "Fryzjerem"

Podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został ogłoszony Czesław Michniewicz. Nominacja byłego trenera kadry młodzieżowej wzbudziła sporo kontrowersji w związku z kontaktami z szefem "piłkarskiej mafii korupcyjnej". - Nic złego nie zrobiłem, nie miałem żadnych zarzutów - tłumaczył 51-letni trener Biało-Czerwonych. 
Zobacz więcej na temat:  Czesław Michniewicz reprezentacja Polski Piłka nożna SPORT PZPN Katar 2022 Cezary Kulesza korupcja w futbolu korupcja

Kiedyś było lepiej? Piłkarska liga lat dziewięćdziesiątych w oparach dymu, absurdu i afer

Już w najbliższy weekend startuje kolejny sezon piłkarskiej Ekstraklasy. Wraz z nią powrócą zapewne tradycyjne utyskiwania na poziom rozgrywek, sędziów czy wpadki organizacyjne. Mimo to dla polskiego kibica jest to nadal „najważniejsza liga świata”, a ci, którzy pamiętają lata dziewięćdziesiąte wiedzą, że może być gorzej. O wiele gorzej.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Ekstraklasa SPORT korupcja w futbolu

Korupcja w polskim futbolu. Adam Godlewski: od 2003 roku wiele się zmieniło

- Nie zapominajmy o jednym, podstawowym i kluczowym fakcie: tak naprawdę korupcja w piłce została usankcjonowana jako przestępstwo 1 lipca 2003 roku. Od tamtej pory możemy mówić o tym, że prokuratura mogła wkroczyć, mogła poprowadzić postępowania, używać technik operacyjnych. Wcześniej rzadko się tym zajmowano. Głównie działacze PZPN, ale oni oczywiście nie mieli żadnych instrumentów, żeby walczyć systemowo z tym problemem - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Godlewski, dziennikarz sportowy.       
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor korupcja w futbolu Piłka nożna PZPN POLSKA

Korupcja w polskiej piłce nożnej. Antoni Bugajski: mecz można było kupić już od kilku tysięcy złotych

- Mecz można było kupić od kilku tysięcy złotych. To zależało od jego wagi, często kupowano mecze w pakietach. Na samym wierzchołku był "Fryzjer", który zbudował sobie niezwykle mocną pozycję. Był on przykładem klasycznego działacza, który świetnie znał ludzi i miał niesamowite znajomości - powiedział w Polskim Radiu 24 Antoni Bugajski z "Przeglądu Sportowego".
Zobacz więcej na temat:  PZPN korupcja korupcja w futbolu Piłka nożna POLSKA Polskie Radio 24 Piotr Nisztor

Listkiewicz: za aferę korupcyjną zabraliśmy się zbyt późno

- Nikt, ze mną na czele, nie uchylał się od odpowiedzialności. Jednak oczywiste było, że za późno zabraliśmy się za aferę korupcyjną w PZPN-ie, trochę przysnęliśmy. Potem wprowadziliśmy wiele bardzo ostrych przepisów, które obowiązują do dziś, ale spóźniliśmy się z tym co najmniej o rok - powiedział w Polskim Radiu 24 Michał Listkiewicz, były prezes PZPN. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor PZPN Piłka nożna michał listkiewicz korupcja w futbolu
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem