more_horiz
PR24 Portal
Section05

Kościół

Papież Franciszek apeluje o modlitwę za Ukrainę i mówi o spotkaniu z kard. Krajewskim. "Opowiadał mi straszne rzeczy"

Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski przebywa jako wysłannik papieża Franciszka na Ukrainie. W poniedziałek był w miejscu zbiorowych mogił odkrytych w lesie pod Iziumem w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan wojna 2022 Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie papież Franciszek Ukraina wojna na Ukrainie

Wspólna modlitwa na ulicach miast. Koronka do Bożego Miłosierdzia pod patronem bł. Michała Sopoćki

O  godz. 15 wierni z całego świata zjednoczą się na wspólnej modlitwie pn. "Koronka na ulicach miast". Jak co roku, w rocznicę beatyfikacji błogosławionego księdza Michała Sopoćki, spowiednika świętej Faustyny, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy.
Zobacz więcej na temat:  Jezus Chrystus POLSKA Kościół Faustyna Kowalska chrześcijaństwo społeczeństwo

"Solidarność względem cudzoziemców to moralna powinność dla chrześcijan". Episkopat o pomocy uchodźcom

Konferencja Episkopatu Polski podkreśla, że otwartość i solidarność względem cudzoziemców są dla chrześcijan religijnym nakazem, a nie tylko humanitarnym obowiązkiem i moralną powinnością. Pismo wydała Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek z okazji 108. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy w Kościele.
Zobacz więcej na temat:  Polski religia społeczeństwo Kościół katolicyzm Episkopat Polski

Wojna na Ukrainie. Papież: kardynał Krajewski opowiedział mi o zbrodniach w Iziumie

Papież Franciszek powiedział wiernym, że kardynał Konrad Krajewski, który pojechał z misją na Ukrainę, opowiedział mu o "potwornościach" wojny, jakie tam zobaczył. Jak dodał, papieski wysłannik mówił mu o znalezieniu ciał osób torturowanych, co było nawiązaniem do jego wizyty w miejscu odkrycia zbiorowych mogił w Iziumie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa papież papież Franciszek papież Franciszek wiara Kościół Ukraina wojna 2022

Papieski wysłannik widział zbiorowe mogiły w obwodzie charkowskim. "Brakuje słów, brakuje łez"

Papieski jałmużnik kardynał Konrad Krajewski przebywa jako wysłannik papieża Franciszka na Ukrainie. W poniedziałek był w miejscu zbiorowych mogił odkrytych w lesie pod Iziumem w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Watykan wojna 2022 Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie papież Franciszek Ukraina wojna na Ukrainie

W Hongkongu rozpoczyna się proces katolickiego kardynała. Jest oskarżony o "zmowę z zagranicznymi siłami"

Przed sądem w Hongkongu w poniedziałek rozpoczyna się proces emerytowanego biskupa Kościoła katolickiego, 90-letniego kardynała Josepha Zena. Duchowny oskarżony jest o złamanie ustawy o bezpieczeństwie narodowym Hongkongu i "zmowę z zagranicznymi siłami". O szczegółach korespondent Polskiego Radia Tomasz Sajewicz.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Chiny Hongkong Kościół

Uczniowie szykanowani za wiarę? "Nasz Dziennik" pisze o "chrystianofobii w szkołach"

"Nasz Dziennik" podaje, że  katoliccy uczniowie są dyskryminowani w szkole ze względu na wyznawaną religię. Sytuacja jest alarmująca szczególnie w większych miastach. - Utarło się w świadomości środowisk liberalnych, lewicowych, że do dobrego tonu należą kpiny z Kościoła, wyśmiewanie tego, co związane jest z wiarą katolicką - podano.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo wiara Kościół chrześcijaństwo

Sprawa usunięcia krzyży w przedszkolu w Szczecinie. Decyzja dyrektor niezgodna z prawem

Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 75 w Szczecinie zdjęła krzyże ze ścian wszystkich sal przedszkola. W sprawie interweniowali rodzice i radni miasta. Wolność zawieszania krzyży w szkołach oraz innych budynkach publicznych potwierdza Konstytucja RP, Europejska Konwencja Praw Człowieka i inne akty prawa powszechnie obowiązującego. Stanowisko takie podzielają m.in. Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, polski Trybunał Konstytucyjny oraz Sąd Najwyższy.
Zobacz więcej na temat:  religia wiara katolicyzm Kościół Kościół katolicki chrześcijaństwo aktualności katolickie POLSKA społeczeństwo prawo konstytucja Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu