more_horiz
PR24 Portal
Section05

Krajowa Administracja Skarbowa

Jak w tym roku przekazać pieniądze z naszych podatków na cele społeczne? Ekspert resortu finansów wyjaśnia

- Z roku na ok rośnie zainteresowanie przekazaniem pieniędzy z PIT na Organizacje Pożytku Publicznego (OPP). Podniesienie w 2023 roku z 1 procent do 1,5 procent pieniędzy z PIT na OPP, wynika z faktu, że rok temu obniżone zostały podatki, ale zależy nam, aby na tym nie ucierpiały takie instytucje - powiedział Arkadiusz Jedynak Dyrektor Departamentu Poboru Podatku w Ministerstwie Finansów w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatki pit Krajowa Administracja Skarbowa Ministerstwo Finansów

ABW rozbiło kolejne grupy przestępcze. "40 osób usłyszało zarzuty m.in. ws. nielegalnego hazardu"

W środę zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że "skuteczne działania ABW doprowadziły do rozbicia kolejnych grup przestępczych". - 40 osób usłyszało ponad 3,4 tys. zarzutów dot. przestępstw karnoskarbowych, w tym organizowania nielegalnych gier hazardowych - dodał.
Zobacz więcej na temat:  hazard POLSKA przestępczość prokuratura przestępczość gospodarcza policja polska Krajowa Administracja Skarbowa służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn ABW

BLIK-iem za roczny PIT. Zmiany już od stycznia 2023 roku

Spośród zobowiązań podatkowych, za które będzie można zapłacić BLIK-iem, jako pierwsze zostanie udostępniony roczny PIT zarówno dla osób fizycznych jak i przedsiębiorców. Możliwość opłacania zobowiązań podatkowych BLIK-iem, wprowadziła znowelizowana ustawa o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, która już została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Krajowa Administracja Skarbowa podatki blik płatności

92 mln zł na fikcyjnych fakturach. CBA zatrzymało kolejne osoby w aferze wyłudzeń VAT

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało trzy kolejne osoby, które miały korzystać z 80 fałszywych faktur VAT na pół mln zł - dowiedziała się PAP. Dotąd CBA w śledztwie zatrzymało 44 osoby, 91 usłyszało zarzuty, a do sądów trafiło ponad 40 aktów oskarżenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA vat przestępczość gospodarcza Krajowa Administracja Skarbowa Centralne Biuro Antykorupcyjne prokuratura sądownictwo

Więcej opcji w usłudze Twój e-PIT. Fiskus poinformuje o nadpłacie i zaproponuje korzystniejsze rozliczenie

Podatnicy w usłudze Twój e-PIT będą mieli do wglądu rozliczenie podatkowe według przepisów obowiązujących obecnie. Urząd skarbowy poinformuje o ewentualnej nadpłacie, gdyby wynikała z zastosowania regulacji obowiązujących do 1 lipca tego roku - poinformowało Ministerstwo Finansów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów podatki pit zwrot podatku Krajowa Administracja Skarbowa ulga podatkowa finanse osobiste

Prawie miliard złotych strat w budżecie. Kolejne zatrzymania KAS i CBŚP

Krajowa Administracja Skarbowa z woj. warmińsko-mazurskiego wraz z olsztyńskim zarządem Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymała pięć osób z grupy przestępczej, która zajmowała się obrotem paliwami i praniem brudnych pieniędzy. Przestępcom zatrzymanym przez funkcjonariuszy KAS i CPŚP zarzuca się wyłudzenie od państwa prawie miliarda złotych nienależnego zwrotu podatku VAT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo GOSPODARKA podatek VAT CBŚP Krajowa Administracja Skarbowa

Stare akumulatory, opony, zużyte płyny chłodnicze. KAS zatrzymała nielegalny transport odpadów

Nielegalny transport ponad jedenastu ton odpadów zatrzymali funkcjonariusze podlaskiej KAS z Białegostoku. Zużyte akumulatory i akcesoria samochodowe przewożone były bez odpowiednich zezwoleń i zgłoszenia. Kierowca zapłacił 5 tys. zł mandatu, kara finansowa grozi też przewoźnikowi.
Zobacz więcej na temat:  firma Krajowa Administracja Skarbowa mandat kierowca transport służby i bezpieczeństwo POLSKA

Oszustwa VAT-owskie na dużą skalę. Zapadł wyrok ws. grupy przestępczej

Cztery osoby zostały skazane za nabywanie fikcyjnych faktur VAT. Sąd Okręgowy we Wrocławiu wymierzył oskarżonym kary grzywny i opłaty w łącznym wymiarze 1,3 mln zł, o co wnioskowała prokuratura. W wyniku działalności grupy przestępczej Skarb Państwa poniósł straty w wysokości co najmniej 16 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowa Administracja Skarbowa faktury firma podatki przestępczość gospodarcza