more_horiz
PR24 Portal
Section05

Krajowy Plan Odbudowy

Grzegorz Puda: zaliczki na KPO to nie zasługa Donalda Tuska, lecz normalna procedura

- Wczoraj przyjechałem z Brukseli, otrzymałem potwierdzenie, że KE wypłaci nam ponad 5 mld euro tytułem zaliczek na KPO - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.
Zobacz więcej na temat:  Trójka POLSKA polityka Unia Europejska fundusze unijne Grzegorz Puda Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy

KPO. Polska otrzyma 5 mld euro zaliczki na politykę energetyczną. Jest zgoda KE

Jest zgoda Komisji Europejskiej na 5 miliardów euro zaliczki dla Polski z unijnego programu wspierającego politykę energetyczną, wchodzącego w skład Krajowego Planu Odbudowy. Na plan w wysokości 59 miliardów 800 milionów euro składają się niskooprocentowane pożyczki - 34,5 miliarda euro i bezzwrotne granty 25 miliardów 300 milionów euro.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska pieniądze Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Beata Płomecka ŚWIAT Europa GOSPODARKA

Jest zgoda KE na 5 mld euro zaliczki dla Polski ze zmienionego Krajowego Planu Odbudowy

Jest zgoda Komisji Europejskiej na 5 miliardów euro zaliczki dla Polski z unijnego programu wspierającego politykę energetyczną, wchodzącego w skład Krajowego Planu Odbudowy. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła nieoficjalnie, że zakończyła się procedura pisemna zatwierdzająca przyznanie zaliczki. Dziś po południu oficjalnie ogłosi to Komisja Europejska po spotkaniu w Strasburgu unijnych komisarzy.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy Komisja Europejska Unia Europejska gospodarka polska

Polska dostanie pierwsze 5 mld euro z KPO. Nieoficjalnie: zakończyła się procedura przyznania zaliczki

Jest zgoda Komisji Europejskiej na 5 miliardów euro zaliczki dla Polski z unijnego programu wspierającego politykę energetyczną, wchodzącego w skład Krajowego Planu Odbudowy. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła nieoficjalnie, że zakończyła się procedura pisemna zatwierdzająca przyznanie zaliczki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska Europa fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy energetyka GOSPODARKA

Środki z KPO dla Polski. Buda: to efekt starań ministerstwa funduszy, Tusk nie ma w tym żadnego udziału

- To efekt działań ministerstwa funduszy i polityki regionalnej. Donald Tusk nie ma w tym żadnego udziału i mieć nie będzie. Bo jakiekolwiek jego działania musiałyby się sprowadzać do tego, że albo wnioskowałby o zaliczkę, czego nie zrobił, albo przeprowadziłby jakąś legislację, która by nas do tego przybliżyła. Tego też nie zrobił - powiedział w Polskim Radiu 24 Waldemar Buda, minister rozwoju i technologii. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Waldemar Buda Unia Europejska Komisja Europejska Polskie Radio 24 fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy Donald Tusk polityka

5 mld euro dla Polski. W KE rozpoczęła się pisemna procedura zatwierdzająca zaliczkę

W Komisji Europejskiej rozpoczęła się procedura pisemna zatwierdzająca 5 miliardów euro zaliczki dla Polski z unijnego programu wspierającego politykę energetyczną, który ma być częścią Krajowego Planu Odbudowy. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła nieoficjalnie, że procedura potrwa do jutra do 10.00 i zaliczka zostanie ostatecznie jutro zatwierdzona przez komisarzy.
Zobacz więcej na temat:  Bruksela UE Unia Europejska ŚWIAT Beata Płomecka energia elektryczna Krajowy Plan Odbudowy

Krajowy Plan Odbudowy. W KE ruszyła procedura zatwierdzająca 5 miliardów zaliczki dla Polski

W Komisji Europejskiej rozpoczęła się procedura pisemna zatwierdzająca 5 miliardów euro zaliczki dla Polski z unijnego programu wspierającego politykę energetyczną, który ma być częścią Krajowego Planu Odbudowy. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła nieoficjalnie, że procedura potrwa do jutra do 10.00 i zaliczka zostanie ostatecznie jutro zatwierdzona przez komisarzy.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska Komisja Europejska

Pierwsza wypłata z KPO dla Polski. Müller: ruszyły sprawy formalne, KE wykorzystywała to politycznie

Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział, że w sprawie środków z Krajowego Planu Odbudowy formalności posuwają się do przodu. W rozmowie w Programie 1 Polskiego Radia ocenił, że kwestia wypłaty tych środków była wykorzystywana politycznie, by pomóc opozycji uzyskać lepszy wynik w wyborach parlamentarnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka fundusze europejskie Krajowy Plan Odbudowy Piotr Müller

5 mld euro z KPO dla Polski. Skuteczny wniosek ministra funduszy i polityki regionalnej

Polska otrzyma ponad 5 mld euro zaliczki z KPO w ramach REPowerEU - powiedział minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda. Dodał, że pozytywna ocena przez KE zmienionego KPO i nowego rozdziału REPowerEU spodziewana jest na początku przyszłego tygodnia, a jej zatwierdzenie przez Radę UE powinno nastąpić 8 grudnia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Krajowy Plan Odbudowy energetyka

Eksperci: końcówka tego roku i początek 2024 to będzie lepszy czas dla polskiej gospodarki niż ostatnie miesiące

Problemem polskiej gospodarki pozostaje zbyt niski poziom inwestycji prywatnych, choć polskie firmy mają duże środki zgromadzone na kontach, ale procedury, urzędnicza "papierologia" są tak monstrualne, że uderzają w ten ważny komponent wzrostu gospodarczego - uważają goście audycji "Rządy Pieniądza" w PR24: dr Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha oraz profesor Mariusz Andrzejewski z krakowskiego Uniwersytetu Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja pkb fundusze unijne Krajowy Plan Odbudowy inwestycji infrastrukturalne UE

W poniedziałek kolejne spotkanie liderów KO, Trzeciej Drogi i Lewicy. W tle przygotowanie planu utworzenia nowego rządu

W poniedziałek ma się odbyć kolejne spotkanie liderów Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy na temat utworzenia nowego rządu. Poseł Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej, że po uzgodnieniach liderów do pracy zabiorą się zespoły programowe. Jak dodaje, trzeba przygotować plany dla nowego rządu po uformowaniu się.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Nowa Lewica Sejm rząd Krajowy Plan Odbudowy