more_horiz
PR24 Portal
Section05
kredyt gotówkowy

Kredyty mieszkaniowe i gotówkowe. BIK prognozuje, o ile spadnie ich wartość

Po boomie na kredyty mieszkaniowe nie ma już śladu. Na koniec br. ich wartość spadnie o 40,4 proc., a kredytów gotówkowych o 2,3 proc. - prognozuje Biuro Informacji Kredytowej. Po I półroczu wartość kredytów mieszkaniowych zmalała o 25,1 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkanie kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt gotówkowy kredyt konsumencki społeczeństwo POLSKA wojna na Ukrainie

Resort sprawiedliwości chce przyspieszyć prace nad ustawą antylichwiarską. To efekt "boomu" na pożyczki

Ustawa antylichwiarska czeka na ostateczne rozpatrzenie w Sejmie. Resort sprawiedliwości chce przyspieszyć nad nią pracę, gdyż po "chwilówki" z firm pożyczkowych zaczynają sięgać coraz częściej kredytobiorcy hipoteczni. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt gotówkowy pożyczka Marcin Warchoł Ministerstwo Sprawiedliwości mieszkanie rata kredytu parabanki

Sektor bankowy czekają liczne wyzwania. EKF: oprócz licznych zagrożeń są też szanse

Sektor finansowy czekają w najbliższym czasie liczne wyzwania wynikające między innymi z wojny na Ukrainie, braku spójności regulacyjnej oraz dwucyfrowej inflacji, uznali uczestnicy debaty "Mapa wyzwań przed sektorem bankowym" która odbyła się na zakończenie Europejskiego Kongresu Finansowego. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki bank kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt gotówkowy kredyt konsumencki kredyt odnawialny kredyty dla firm inwestycje inwestycji infrastrukturalne UE inwestycje zagraniczne

Stopy procentowe. Będą kolejne podwyżki? Oto prognozy analityków

Analitycy uważają, że należy oczekiwać kolejnych decyzji w sprawie zaostrzenia polityki pieniężnej przez Radę Polityki Pieniężnej. Ich zdaniem członkowie Rady będą zwracać uwagę jednak nie tylko na wysoką inflację, ale również na zagrożenie ewentualną recesją w głównych gospodarkach UE. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA stopy procentowe stopy rynkowe NBP kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt gotówkowy kredyt konsumencki kredyt lokata terminowa depozyt bank centralny bank banki POLSKA społeczeństwo

PKO BP jest bardzo zadowolony z wyników finansowych. Zobacz ile zarobił w I kw. 2022 r.

- Osiągnięte w pierwszym kwartale wyniki finansowe banku są "szalenie satysfakcjonujące" - podkreśliła prezes PKO BP Iwona Duda. Poinformowała, że bank planuje na jesieni br. udostępnić klientom rozwiązanie dotyczące płatności odroczonych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKO BP bank centralny bank wojna na Ukrainie kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt gotówkowy kredyt konsumencki

Bank Pekao przedstawi nową ofertę depozytową. O ile podniesie oprocentowanie lokat?

- W najbliższych dniach bank przedstawi nową ofertę depozytową, po raz kolejny podniesiemy oprocentowanie lokat - przekazał PAP prezes Banku Pekao Leszek Skiba. - Obserwujemy, że banki już rywalizują o gotówkę, np. oferując wyższe oprocentowanie depozytów - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Pekao kredyt hipoteczny kredyt mieszkaniowy kredyt gotówkowy lokata terminowa depozyt stopy procentowe bank

Jest dobra informacja dla oszczędzajacych. Banki podnoszą oprocentowanie kont i lokat

Część banków podnosi oprocentowanie kont oszczędnościowych i lokat. Od piątku oprocentowanie na rachunkach oszczędnościowych w PKO BP wzrosło do 0,5 proc. W Banku Pekao oprocentowanie standardowego konta oszczędnościowego od 4 maja wyniesie 1 proc., a konta premium - 1,2 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA lokata terminowa oszczędności bank POLSKA społeczeństwo kredyt gotówkowy stopy procentowe stopy rynkowe bank centralny PKO BP Pekao mBank

Kredyt i problemy ze spłatą. "Trzeba rozmawiać i negocjować z bankiem"

- Kredytu nigdy nie opłaca się brać, ponieważ z założenia zawsze musimy oddać więcej, niż wzięliśmy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Hubert Gąsiński, ekonomista z Wyższej Szkoły Bankowej. Czy możemy jednak negocjować z bankiem, jeżeli pojawią się problemy związane ze spłatą już zaciągniętego kredytu?
Zobacz więcej na temat:  kredyt gotówkowy pieniądze ekonomia Joanna Racewicz bank kredyt

Prezes BIK SA: w roku 2022 nastąpi prawie 10 procentowy spadek kredytów mieszkaniowych

- Rok 2021 i 2022 będą historycznie rekordowe, pod względem zaciąganych kredytów i pożyczek. Nawet w porównaniu do boomu kredytów mieszkaniowych z lat 2007-2008 - powiedział dr Mariusz Cholewa, prezes Biura Informacji Kredytowej SA w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt hipoteczny kredyt gotówkowy kredyt walutowy lokata terminowa banki konsument inflacja oszczędności inwestycje

Ekspertka Banku Pocztowego: rynek oczekiwał większych podwyżek stóp

- Wszyscy czekali na decyzję RPP o podniesieniu stóp, ale oczekiwali podwyżki na poziomie 75 punktów bazowych (pb), a nie 50. Można wręcz odczuć pewne rozczarowanie rynku finansowego, widoczne w pierwszych komentarzach po decyzji Rady Polityki Pieniężnej - powiedziała Monika Kurtek, główna ekonomistka Banku Pocztowego w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rada Polityki Pieniężnej NBP stopy procentowe kredyt gotówkowy inflacja

Rząd bierze się za lichwę: ustawa określi limity wysokości odsetek, dodatkowych opłat, zasady udzielania tzw. chwilówek

Do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o przeciwdziałaniu lichwie. Projekt przede wszystkim wzmacnia ochronę osób fizycznych zaciągających pożyczki, także tzw. chwilówek. W tym celu określono limity odsetek i kosztów pozaodsetkowych, a także zasady udzielania tzw. chwilówek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste pożyczka kredyt gotówkowy kredyt konsumencki

Młodzi na starcie. W dorosłość na minusie?

Młode pokolenie, choć dopiero wkracza w dorosłe życie, często już na początku miewa finansowe zaległości. Pożyczka na nowy telefon czy nowy komputer niezbędny do nauki w czasach pandemii to jedne z najczęstszych zobowiązań. Jak wynika z danych Krajowego Rejestru Długów, osoby poniżej 36. roku życia mają na swoim koncie średnio ponad 5 tysięcy zaległości. To więcej niż średnie miesięczne zarobki osoby u progu kariery.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Piotr Firan kredyt gotówkowy kredyt konsumencki młodzież długi

PKO BP przygotowuje się do zawierania ugód z frankowiczami. To na razie jedyny bank, który podjął taką decyzję

Lider polskiego sektora bankowego zabezpieczył się i będzie gotowy na masowe porozumienia z frankowiczami i przewalutowanie kredytów bez wsparcia NBP - informuje dziennik "Rzeczpospolita". PKO BP - jako jedyny bank mający duży portfel hipotek frankowych - podjął decyzję o przystąpieniu do programu porozumień z frankowiczami.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki kredyt gotówkowy kredyt hipoteczny PKO BP frank szwajcarski prawo waluty społeczeństwo

Ekspert: coraz więcej Polaków przekonuje się do wymiany starych pieców

W założeniach programu Czyste Powietrze jest wymiana 3 mln starych pieców do roku 2029. Coraz więcej Polaków decyduje się na ten krok, także dlatego, że program ma nie tylko na celu obniżenie wydatków na ogrzewanie, ale także poprawę jakości powietrza, którym oddychamy – mówił w audycji "Rządy Pieniądza" pełnomocnik prezesa Rady Ministrów ds. programu Czyste Powietrze Bartłomiej Orzeł. 
Zobacz więcej na temat:  ekologia powietrze Koronawirus w Polsce OZE BGK kredyt gotówkowy GOSPODARKA