X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
kredyt hipoteczny

Resort finansów pracuje nad zachętą podatkową dla banków, aby dogadały się z frankowiczami ?

Ministerstwo Finansów pracuje nad rozporządzeniem przedłużającym o 3 lata zaniechanie poboru podatku od niektórych dochodów związanych z kredytem hipotecznym - wynika z wykazu prac legislacyjnych resortu finansów. Według resortu finansów nowe przepisy będą zachętą dla banków i frankowiczów do zawierania ugód.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA frank szwajcarski banki kredyt hipoteczny wierzytelności umowa podatki cit Ministerstwo Finansów

Eksperci: podwyżka stóp procentowych powinna nastąpić latem?

Rada Polityki Pieniężnej powinna wiele miesięcy wcześniej pokazać rynkowi i społeczeństwu, że czuwa nad inflacją i powoli, stopniowo podnosić stopy procentowe. Dziś rosną one szybko, ale jest przestrzeń do dalszych podwyżek - mówił w audycji "Rządy Pieniądza" Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej i były wiceminister finansów. Natomiast w opinii dr Waldemara Kozioła z Wydziału Zarządzania UW RPP obecny cykl podwyżek rozpoczęła zbyt szybko, a inflację należy przeczekać, tak jak to czynią kluczowe na świecie banki centralne: amerykański FED i unijny EBC.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja Rada Polityki Pieniężnej stopy procentowe kredyt hipoteczny NBP

RPP podwyższyła stopy procentowe o 50 punktów bazowych do poziomu 2,25 proc.

Zgodnie z oczekiwaniami analityków i rynków finansowych RPP podniosła stopy procentowe. Główna stopa NBP, referencyjna wzrosła o 50 pkt. bazowych, do 2,25 proc. Dzięki temu NBP ma nadzieję na ograniczenie inflacji w kolejnych miesiącach, aby zbliżyła się ona do tzw. celu inflacyjnego banku centralnego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rada Polityki Pieniężnej NBP stopy procentowe kredyt hipoteczny banki finanse oszczędności lokata terminowa

Eksperci: zdecydowane podwyżki stóp procentowych są konieczne

Kolejne i zdecydowane podwyżki stóp procentowych są niezbędne aby odsunąć widmo nadal rosnących w szybkim tempie cen. Wszyscy powinni pamiętać o tym podejmując decyzje finansowe w kolejnych miesiącach - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego i dr Maciej Bukowski, prezes Instytutu WiseEuropa i wykładowca UW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej NBP ceny paliw kredyty walutowe kredyt hipoteczny

Czy w roku 2022 zmniejszy się zdolność Polaków do brania kredytów na mieszkania? Znamy opinię analityków

Wyższe raty i niższa zdolność kredytowa, ale z drugiej strony dobra sytuacja na rynku pracy i program kredytów bez wkładu własnego z Polskiego Ładu. Wszystkie te elementy zdominują rynek mieszkaniowy w roku 2022, jak wynika z analizy HRE Investments.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkania kredyt hipoteczny zdolność kredytowa banki inwestycje deweloper budownictwo rynek finansowy

Eksperci: zbyt mała podwyżka stóp procentowych nie wpłynie na poziom inflacji

 Wczorajszą podwyżkę stóp procentowych należy ocenić jako łagodną, pozwalającą rynkowi na spokojne przystosowywanie się do podwyżki rat kredytów. Oznacza to jednak, że hamowanie inflacji będzie powolne, a skutki obniżek stóp dla jej wysokości mało widoczne - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Agnieszka Durlik z Krajowej izby Gospodarczej i dr Andrzej Sadowski prezydent  Centrum im. Adama Smitha.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej kredyt hipoteczny bank centralny NBP Adam Glapiński inflacja

Kredyt hipoteczny przez internet? Teoretycznie większość jest na "tak", w praktyce mamy jednak wątpliwości

Tylko 6 proc. Polaków nie ma żadnych obaw przed w pełni cyfrowym procesem udzielania kredytu na mieszkanie. Niemal połowa ankietowanych osób (49 proc.) chciałaby uzyskać możliwość złożenia wniosku o kredyt hipoteczny online, a podobny odsetek (53 proc.) dopuszcza możliwość podpisania umowy za pośrednictwem kanałów cyfrowych, za pomocą specjalnej strony lub aplikacji mobilnej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości kredyt hipoteczny cyfryzacja online banki umowa