more_horiz
PR24 Portal
Section05
kredyty walutowe

Frank tanieje. Jak wpłynie to na kredyty w tej walucie i ich oprocentowanie?

"Puls Biznesu" zauważa, że frank jest najtańszy od wybuchu wojny na Ukrainie. Jego zdaniem w przyszłości może być jeszcze tańszy. Na rynku walutowym widać osłabienie popytu na tzw. bezpieczne przystanie, co skutkuje m.in. osłabieniem franka szwajcarskiego. Helweci mogą wykorzystać sytuację do zerwania z polityką ujemnych stóp procentowych - pisze środowe wydanie dziennika.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA frank szwajcarski prognoza kredyty walutowe prasa strefa euro wojna na Ukrainie banki kredyt hipoteczny

Bój o kredyty frankowe trwa. PKO BP: podpisaniem ugody kończy się ponad 80 proc. spraw

Kredytobiorcy złożyli ponad 22 tys. wniosków o mediację umów w kredytach frankowych, zaciągniętych w banku PKO BP. Bank poinformował, że 7,5 tys. spraw zakończyło się podpisaniem ugody, a ponad 1,7 tys. mediacji oczekuje na podpisanie ugody. Na koniec III kwartału 2021 przeciw bankowi toczyło się 10,8 tys. postępowań sądowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste kredyty walutowe frank szwajcarski PKO BP KNF sąd

Eksperci: zdecydowane podwyżki stóp procentowych są konieczne

Kolejne i zdecydowane podwyżki stóp procentowych są niezbędne aby odsunąć widmo nadal rosnących w szybkim tempie cen. Wszyscy powinni pamiętać o tym podejmując decyzje finansowe w kolejnych miesiącach - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego i dr Maciej Bukowski, prezes Instytutu WiseEuropa i wykładowca UW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA stopy procentowe Rada Polityki Pieniężnej NBP ceny paliw kredyty walutowe kredyt hipoteczny

Sąd Polubowny przy KNF pośredniczy w ugodach z frankowiczami. Wpłynęło już 8 tys. wniosków o mediację

Sąd Polubowny przy Komisji Nadzoru Finansowego ma coraz więcej pracy. Wpłynęło już tam prawie 8 tys. wniosków o mediację w ramach zawierania ugód dotyczących kredytów frankowych - powiedział przewodniczący KNF Jacek Jastrzębski. Dodał, że sam fakt, iż klienci mogą korzystać z narzędzia, jakim jest mediacja, to duży sukces.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KNF kredyty walutowe banki finanse osobiste frank szwajcarski

"Sprawa węgierska" zmieni sytuację frankowiczów w Polsce? Dr Bodył-Szymala: świat nie jest taki prosty

- Nie wystarczy, że pojawi się jakiś nowy element, jakiś nowy puzzelek do tej układanki, jeśli ten obraz już jest zapełniony wieloma, wieloma różnymi informacjami - mówił w Polskim Radiu 24 dr Piotr Bodył-Szymala z "Monitora Prawa Bankowego", odnosząc się do sytuacji frankowiczów po ostatnich orzeczeniach TSUE w tych sprawach.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka POLSKA GOSPODARKA kredyty walutowe kredyt bank ekonomia finanse osobiste Trybunał Sprawiedliwości UE

RPP: inflacja może utrzymać się na podwyższonym poziomie dłużej niż dotychczas oczekiwano

Na środowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej (RPP) przegłosowano podwyżkę stóp procentowych. Oprócz głównej stawki, która wzrosła z 0,1 do 0,5 proc. zwiększyło się oprocentowanie środków lokowanych w NBP przez banki komercyjne. Stopa lombardowa (kredytowa) wzrosła z 0,5 proc. do 1 proc. Uchwała RPP wchodzi w życie 7 października 2021 roku.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA stopy procentowe NBP kredyty walutowe kredyt konsumencki inflacja Adam Glapiński

Rzecznik Praw Obywatelskich coraz aktywniej działa ws. "frankowiczów". Będzie mógł zająć stanowisko przed TSUE

Rzecznik Praw Obywatelskich przystąpił do sprawy dotyczącej korzystania z kapitału oraz opłat wynikających z unieważnionej umowy kredytu frankowego. W tym procesie stołeczny sąd skierował ostatnio pytanie do Trybunału Sprawiedliwości UE, a RPO, dołączając do sprawy, będzie mógł zająć stanowisko przed TSUE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse osobiste Rzecznik Praw Obywatelskich Sąd Najwyższy kredyty walutowe banki POLSKA sądownictwo

Prezes NBP: ryzyko prawne walutowych kredytów mieszkaniowych zagrożeniem dla stabilności systemu finansowego

Ryzyko prawne portfela walutowych kredytów mieszkaniowych wzrosło i stało się w ostatnim okresie głównym zagrożeniem dla stabilności krajowego systemu finansowego - ocenił prezes Narodowego Banku Polskiego w swoim stanowisku dla Sądu Najwyższego ws. walutowych kredytów mieszkaniowych.
Zobacz więcej na temat:  kredyty walutowe GOSPODARKA NBP Adam Glapiński mieszkania hipoteka bank
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem